כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד תבחרו את המאמן האישי הבא שלכם

תחום האימון האישי או בשמו הנפוץ הלועזי- קאוצ'ינג, רושם לעצמו הצלחות רבות יותר ויותר בתחומים מגוונים הקשורים כולם בהתפתחות הפרט והעצמת יכולתו לצלוח משברים ולהגשים אתגרים בחייו האישיים, המקצועיים, והיצירתיים. בניגוד לטיפול פסיכולוגי ממושך תחום הקאוצ'ינג נועד לשיפור יכולות ספציפיות ומוגדרות מראש, ובזמן קצר יותר וממוקד תוצאות.

11/02/2014
אל חווית הקאוצ'ינג נחשפים ישראלים רבים ומגלים עניין פעיל בלימוד התחום ורכישת הכשרה מתאימה, או בשיפור עצמי והעצמה דרך אינטרקציה בונה עם מאמן מנוסה, אך על מנת לזכות באימון הנכון לכם באמת יש להפריד בין מאמן מקצועי ומנוסה למטפל מתחיל, חובבן, או חסר כלים לסייע לכם, וכוונות טובות אינן מספיקות כדי לשחרר אתכם ולפתוח עבורכם נתיבי חיים חדשה. במאמר זה נספק לכם מספר כלים למציאת המאמן הטוב ביותר עבורכם, על מנת שהאימון ישא תוצאות חיוביות ומספקות בהתאם לציפיות שלכם.

פרמטרים למציאת המאמן הנכון עבורכם

ישנן התמחויות רבות בתחום האימון, לכן השלב הראשון צריך להיות חידוד הבנתכם לגבי המטרות לשמם דרוש לכם האימון, האם זהו אימון למטרת התגברות על אבל, האם לשם צמיחה אישית יצירתית, או לשם הקמת עסק ולקריירה, וכדומה. לאחר שמוגדר לכם התחום בחייכם לו אתם רוצים באימון מגיע השלב של חיפוש קאוצ'ר המתמחה בתחום הזה. בשלב החיפוש כדאי להתמקד במאמנים אשר מתמחרים את שירותיהם בהתאם ליכולות התקציב שלכם, בחירה בקאוצ'ר אשר שכר השעה שלו חורג מגבולות אלו יביא לקשיים גדולים במימוש הנחיות האימון, בעקביות האימון, ובהתמדתו להביאכם אל אל הארץ המובטחת של הגשמת הציפיות שלכם. תחום האימון מכיל מאמנים רבים בעלי הכשרות שונות, חלקן מקיפות ומכינות להקניית אימון איכותי ונקי אתית ואחרות פחות מחייבות, אנו ממליצים לבחור במאמן ששיך לאירגון האימון הבינלאומי- (ICF) ארגון זה מאגד תחתיו תכניות אימון שונות כאשר כולן עומדות בסטנדרט של הכשרה איכותית וקוד אתי מחייב, בדקו האם למאמן שמולכם ישנו אישור של הפדרציה העולמית לקואצ'ינג לעסוק במקצועו, והעדיפו מאמן המחזיק באישור זה. כדאי גם להגדיר את משך האימון מראש יחד עם המאמן, זאת אומרת הזמן הריאלי להשגת היעדים, רצוי שהאימון ילווה אתכם לכול אורכו של התהליך ולא יהיה אימון בזק אך מנגד מוטב שלא לבחור בנתיב אימון ממושך מדי הנמשך על שנים.

חשיבותה של התקשורת האישית

מאמן פועל איתכם בכמה מישורים במקביל, הגדרת המטרות ומיקודן, איתור הקשיים, בידודם, ויצירת אמצעים לעוקפם ולהגבילם, ויצירת תכנית אישית לכיבוש המטרות. מטרת האימון לעודד אתכם ולהפיח בכם מוטיבציה מוגברת להשגת המטרות בנקיטת קו אקטיבי ערני להשגתן. האימון נוגע לא פעם בנקודות כואבות של חולשות, דימוי עצמי מעכב, והתמודדות עם קשיים, לכן על מנת להתקדם באימון יש לחוש אמון ביכולתיו, באתיקה, ובמחויבות של המאמן, לשם כך מומלץ לבקש בין פגישה אחת לשלוש פגישות היכרות. בפגישות אלו תתרשמו מאיכות התקשורת האישית עם המאמן, מהבטחון שהוא משרה עליכם, ומכך תגזר מידת האמון שתרכשו לו בחשיפת תמונת חייכם. כדאי להתרשם מקווים משותפים כמו תפיסת עולם דומה, ערכית, רוחנית ואף רגשית, משום שהקירבה המנטלית בין עולמכם לעולמו של המאמן משפיעה מאד על הצלחת הקאוצ'ינג, והיא זו שתאפשר לכם להזדהות עם כול שלב בתהליך, ולהתעצם מיכולתיו והנחיותיו.

הפריה ושינוי

הפריה ושינוי
קאוצ'ינג הוא תהליך אינטראקטיבי של יצירה הדדית, לכן האקטיביות שלכם חיונית להצלחה, וכמותה האקטיביות של המאמן בהבנייה והתמיכה בתהליך אותו אתם עוברים. התקשורת האישית והיכולת להגדיר יחד, להבין יחד, ולהתרם יחד חשובה ואסור להתפשר על איכותה, כדאי ללמוד מהו ניסיונו של המאמן האישי בתחום, לבדוק סיפורי הצלחה שהרוויחו מתרומתו, ולא להתבייש לשאול שאלות על מהות האימון, השקפותיו של המאמן, על מנת להתרשם מרמת המחויבות שלו לתחום ולאנשים להם הוא מסייע.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים