כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מקלחונים יד שנייה – כדאי או לא כדאי?

מקלחון איכותי אינו מוצר זול. אך האם כדאי בעיצוב חדר הרחצה להסתפק בפחות למען החיסכון, או שמומלץ בכל זאת להשקיע יותר בהתקן המרכזי בחדר למען עמידות ושימוש ארוכי שנים?

17/12/2018

רכישת מקלחון חדש

רכישת מקלחון חדש
רוב האנשים אינם מהססים ובוחרים חנות מקלחונים במרכז הארץ המציעה מגוון אפשרויות, ורוכשים במיטב כספם את הדגם האהוב עליהם. יש מי שנוהרים אחרי הטרנד של השנים האחרונות שבו חדר הרחצה מעוצב בהשראת ספא מפנק, ומשקיעים הרבה יותר – למשל בעיצוב מקלחון בהתאמה אישית. אך מדי פעם צצות הצעות לרכישת דגם ביד שנייה, במחיר זול יותר באופן ניכר. האם כדאי לקפוץ על המציאה או שמא אנו עלולים לקבל חתול בשק?

מה כולל המחיר הזול?

הנקודה הראשונה שכדאי לבחון בשבע עיניים היא האם המחיר באמת זול, הוא שזו רק ההתחלה: דגם יד שנייה אכן יעלה פחות מבחירת דגם חדש, אך כאשר אתם פונים אל חנות מקלחונים המחיר לעתים כולל שירותי הובלה והתקנה בידי מתקין מוסמך. גם אם לא, החנות דואגת לתוספות אלו – בעוד שברכישה מאדם פרטי תצטרכו אתם לדאוג לכל ההליך של הפיכת החלקים שרכשתם לכדי מקלחון פעיל, יציב ומתפקד בביתכם, על העלויות שכרוכות בכך וחיפוש ספקי השירותים למשימה.

שאלת האחריות

אם תפנו, למשל, אל חנות מקלחונים בראשון לציון, עליה קיבלתם המלצות, לבחירת מקלחון חזית נאה לחדר הרחצה שלכם, מי שיטפל בהתקנת הדגם בביתכם יהיה מתקין מוסמך – מטעם יצרן הדגם או, אם מדובר על מקלחון בהתאמה אישית, מטעם החנות. היות ומדובר במתקין מוסמך ורשמי מטעם, אתם תקבלו בדרך כלל אחריות על ההתקנה והמקלחון. כלומר, אם יהיו נזילות, חלודה בצירים וכו', תהיה לכם כתובת לפנות אליה.

אם בחרתם מקלחון שלא דרך חנות, אלא ביד שנייה, אין לכם אחריות או ביטחון באיכות ההתקנה.

האם אתם יודעים בדיוק מה קניתם?

מקלחונים הנמכרים בישראל אמורים לעמוד בתקן הישראלי, שלמשל קובע שימוש בזכוכית בטיחותית (מחוסמת בדרך כלל, מ-6 מ"מ עובי). בחירת החומרים משפיעה באופן ניכר על איכותו ועמידותו של הדגם שתבחרו: למשל, בחירת מקלחון פינתי שהצירים שלו עשויים ממתכת לא איכותית דיה תגרום להצטברות חלודה ולבלאי במשך זמן קצר יחסית. נכון, גם בחנות אתם יכולים לטעות בבחירה – אבל ברכישה של מקלחון חדש בחנות מקלחונים אמינה יש לכם גב, כמו גם את מי לשאול שאלות, להתייעץ ולקבל החלטה מושכלת וטובה מתוך מספר אפשרויות, ולא רק לקבל ללא סייגים את האחד המצוי, ללא פירוט מרכיבים.

יש דברים שלא כדאי לחסוך בהם

אם אין ברירה וצריך לכווץ את מחיר שיפוץ חדר הרחצה, ישנם דברים שאפשר לחסוך בהם: ללכת על אריחים איכותיים אך פחות מפוארים, למתן ברכישת אביזרי אמבטיה, לבחור ארונות אמבטיה צנועים יותר. אך המקלחון הוא לב חדר הרחצה, והוא ישמש אתכם יום אחרי יום במשך שנים ארוכות. זהו הפריט האחד שבו לא כדאי להתפשר ולא כדאי לחסוך ברכישת יד שנייה: כדאי לסור אל חנות מקלחונים בעלת טווח מחירים ואפשרויות גדול ככל האפשר, לבחון את המלאי ולהתייעץ – ולקבל מוצר איכותי, עם אחריות והתקנה בידי מקצוען, ובעיקר, לזכות בראש שקט לגבי החלק החשוב ביותר בחדר המקלחת.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים