כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ייעוץ ללימודים אקדמיים

שאלת המסלול האקדמי והכיוון המקצועי יכולה ללוות לא מעט סטודנטים לעתיד ולעתים אפילו עד הרגע האחרון טרם הרישום לתואר הראשון. כי לא משנה באיזה גיל נהיה, כמעט תמיד נתלבט ונתחבט ב"מה נרצה להיות כשנהיה גדולים?

24/12/2018

הגורמים להתלבטות

הגורמים להתלבטות
לימודים אקדמיים יכולים להתלוות באינספור התלבטויות; לכל הפחות נקדיש עבורם 3 שנים, ולא משנה עד כמה התואר יהיה קל או קשה, מה שבטוח הוא שנדרש להגיש לא מעט עבודות, לצלוח מבחנים ולעמוד בסטנדרט הנוקשה של ההשכלה האקדמית. לאור זאת, אין זה מפתיע שסטודנטים רבים לעתיד מתלבטים כה רבות בשאלת הלימודים; השקענו זמן וזאת מבלי לציין את שכר הלימוד, ועתה אנחנו רוצים לראות תוצאות – אך האם באמת בחרנו בתחום שמתאים לנו? ויתרה מזאת, האם יש בזה עבודה?

איך נוכל לקבל החלטה מושכלת?

רבים נוטים לפנות לקבלת ייעוץ ללימודים אקדמיים מתוך ההנחה שמשם תבוא התשובה הנהירה והברורה. ואכן, ישנם לא מעט מכונים המספקים ליווי על-ידי אנשי ייעוץ חינוכי, פסיכולוגים ומאבחנים פסיכוטכניים. שלב אחר שלב, תבצעו שורה של מבחנים ושאלונים כתובים ופרונטליים כשאת הנתונים משקללים לכדי המלצה על הכישורים והמסלולים הנכונים ביותר עבורנו. אך האם זוהי הדרך היחידה? לא בדיוק. רבים מאיתנו שוכחים שאת התשובות שאנו מקבלים בייעוץ, באפשרותנו לקבל גם מעצמנו בעזרת מחקר עצמי שהרי התשובות מסתתרות בנו ורק מחכות להתגלות.

ריאלי או הומני?

השאלה הראשונה שעלינו לשאול את עצמנו היא מה היכולות הטבעיות שלנו. בתחומים הריאליים ניתן למצוא מבחר לא קטן דוגמת תארים במחשבים ובהנדסה. אך האם אלו האפשרויות היחידות שמקנות אפשרויות תעסוקה? התנערו מהסטיגמות ודעו כי ישנם לא מעט תארים הומניים הפותחים דלתות בדיוק כמו מקביליהם הריאליים. תואר במשפטים הוא דוגמה מובהקת ואליו ניתן לצרף גם לימודי חינוך, תקשורת וסיעוד. אם אתם מחפשים שילוב בין ריאלי להומני גם כאן תוכלו למצוא מבחר דוגמת תואר בחשבונאות, כלכלה ומנהל עסקים.

אפשרויות תעסוקה בפועל

אחרי שסיימנו לבצע מחקר ראשוני והבנו מה הם התארים שמדברים באופן המדויק ביותר לכישורינו ההומניים או הריאליים, עתה נצמצם את האפשרויות בעזרת מחקר דרושים. הכותרת של התואר יכולה להיות מהפנטת אך מה הם התפקידים בפועל שמצריכים את התואר האקדמי הנקודתי? האינטרנט הוא מקור מידע מצוין וכל שעליכם לעשות הוא פשוט לרשום את התואר באתרי הדרושים ולעבור משרה משרה. בדרך זו תוכלו לגלות משרות שלא העליתם בדיומנכם ולעתים למצוא אף אפשרויות לתארים מקבילים שיכולים לפתוח את אותן הדלתות.

היקף הלימודים

לימודים אקדמיים יכולים להתפרש על גבי תקופה בלתי מבוטלת של 3 שנים לכל הפחות ו-7 שנים לכל היותר. אם רצונכם הוא להירשם לתואר אקדמי הנדסי אז הרי שדעו כי אתם מחוייבים ל-4 שנים אקדמיות ע"ס 160 נקודות זכות. אם בחרתם בלימודי B.A. אז הרי שמדובר ב-3 שנים בלבד המסמכות ב-120 נ"ז. אל תשכחו לקרוא את האותיות הקטנות וזכרו שתואר במשפטים אורך 3 שנים יחד עם שנת התמחות לצורך הדוגמה ושתואר בחשבונאות אורך 4 שנים ומצריך אף הוא שנת התמחות נוספת. קחו את פרק הזמן הנדרש לתקופת הלימודים כקריטריון נוסף לבחירה מושכלת.

לסיכום

קבלת ייעוץ לימודים היא דרך יעילה ומצוינת להכוונה ומציאת המסלול האקדמי הנכון ביותר עבורנו. עם זאת, זכרו שהתשובות שאותן מוצאים אנשי המקצוע המיומנים, הן אותן התשובות שגם אתם יכולים למצוא וכי הן טבועות עמוק בכם. מרגישים שאתם עדיין זקוקים להכוונה מקצועית? אל תהססו לקחת אותה, אך עתה אתם מגיעים עם יתרון ברור כשאתם מכוונים יותר אל המטרה
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים