כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

יעילות מעלון משטח למדרגות

רבים אינם מודעים לנוחות ויעילות התקנת מעלונים במשטחים של מדרגות. במאמר הבא נעבור על מספר יתרונות ופרמטרים אשר יסבירו את יעילות המכשיר. החל מהשוואה לאמצעי ניידות אחרים ועד להפעלת המוצר.

30/12/2018

אמצעי ניידות אופטימליים

אמצעי ניידות אופטימליים
מעלוני מדרגות הם אמצעי הניידות האופטימאלי ביותר לבעלי מוגבלויות בניידות שבסביבת מגוריהם מותקן גרם מדרגות. מעלונים אלו כוללים מספר סוגים שונים המותאמים לסוגים שונים של גרם מדרגות, החל ממעלון כסא –קו ישר המותאם לגרם מדרגות שלא מופיעים בו סיבובים או שיפועי זווית, דרך מעלוני מדרגות מעוקלים המותאמים לגרם מדרגות עקלקל או כזה המופיעים בו מספר שינויי זווית לאורכו.

מעלון משטח

סוג נוסף של מעלוני מדרגות הינו מעלון משטח המורכב ממסילה המותקנת על גבי גרם המדרגות או על הקיר התומך ומשטח ייעודי לכיסאות גלגלים. מעלון מסוג זה הינו מוצר המותאם גם לגרם מדרגות ישר וללא סיבובים ושיפועי זווית וגם לגרם מדרגות עקלקל בו מצויים שיפועי זווית שונים. מעלון מדרגות מסוג משטח מותאמים גם לבתים פרטיים בהם מותקן גרם מדרגות וגם למבני מגורים ללא מעלית בהם נדרש פתרון ניידות לבעלי מוגבלויות. היתרון המובהק של מעלוני המשטח בהשוואה לכל סוגי המעלונים האחרים טמון בעובדה שהמשטח עצמו משמש כמתקן ניידות בו ניתן לנייד כיסאות גלגלים, כאשר במעלוני המדרגות האחרים, הכסא המובנה איננו מיועד לבעלי מוגבלויות החייבים בכיסאות גלגלים לצרכי ניידות.

מאפיינים של מעלוני משטח למדרגות

מנגנון הפעלה ידני הניתן להפעלה גם באמצעות שלט רחוק. המעלון פועל בהתאם לתקן הישראלי והוא נבדק ואושר על ידי מכון התקנים הישראלי. המכשיר עצמו פועל באמצעות סוללות (מצברים) נטענים. על גבי המשטח הייעודי ניתן להתקין כיסא מתקפל כאופציה. מהירות התנועה שלו עומדת על 0.15 מטר לשנייה בממוצע. משקל ההרמה המקסימאלי הינו 300 ק"ג. המעלון מותאם גם לגרם מדרגות בקו ישר וגם לגרם מדרגות מתעקל . ניתן להרכיב את המעלון באמצעות מסילה ייעודית הניתנת להרכבה על גבי גרם המדרגות (במקרים אלו המסילה יכולה לשמש גם כסוג של מעקה למדרגות) וגם על גבי הקיר התומך.

התקנת המכשיר

בדומה לכל התקנת מעלון מדרגות אחר, גם התקנתו של מעלון משטח מחייבת אתכם לתכנון מקדים המיושם במסגרת שירותיהן של חברות העוסקות ומתמחות בהליכי תכנון, ייצור והתקנה של מעלוני מדרגות ופתרונות ניידות נוספים לבעלי מוגבלויות בתנועה. בסופו של דבר, התכנון יקל עליכם ויבצע עבורכם את ההתאמה המקסימלית.

יתרונות המעלון

היתרון המובהק של מעלוני המשטח טמון בעובדה שהם מאפשרים ניידות לבעלי המוגבלויות מבלי שאילו יידרשו לרדת מכיסאות הגלגלים עליהם הם מתניידים בכל פעם שהם יבקשו לעלות או לרדת בגרם המדרגות. המשטח עצמו הינו משטח מתקפל אותו ניתן לפרק/להרכיב או לקפל בכל פעם שהוא אינו נמצא בשימוש ובכך להותיר מרווח גדול יותר ליתר הדיירים העושים שימוש בגרם המדרגות.

לסיכום

מעלון משטח הינו מעלון אופטימלי עבור בעלי מוגבלויות בניידות לצורכי ניידות בבתים פרטיים בהם מותקן גרם מדרגות. מעלונים אלו מאפשרים ניידות עם כיסאות גלגלים והם מותאמים באופן פרטני לגודל גרם המדרגות וצורתו.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים