כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

אפשרויות תעסוקה לבוגרי רפואה אסתטית

על טיפולי הרפואה האסתטית וודאי יצא לכולם לשמוע, גם לרופאים המגששים ומעוניינים לעסוק בתחום, ושואלים עצמם – האם אפשרויות התעסוקה בתחום כה רבות כפי שכולם אומרים? וכיצד רופאים מוסמכים יכולים לשלב את הטיפולים בעבודתם? על כל זאת ועוד תוכלו לקרוא במאמר הבא.

31/12/2018

מי יכול ללמוד רפואה אסתטית?

מי יכול ללמוד רפואה אסתטית?
חשוב להבחין בין "רפואה אסתטית" לבין "כירורגיה פלסטית". שני תחומי הרפואה הללו מתעסקים עם תחום האסתטיקה כמובן, אולם תחום הכירורגיה הפלסטית מתייחס להתמחות ארוכה ומפרכת בתחום האסתטיקה הכוללת גם ניתוחים וכד', בעוד שהרפואה האסתטית נוגעת להתמחות רפואית ספציפית יותר, הנוגעת לטיפולים הנעשים ללא ניתוח כמו: הזרקות, מזוטרפיה, הצערת פנים ועוד. יש לציין, כי רק בעלי תעודת MD ורישיון רופא ישראלי תקף יוכלו להתמחות ברפואה האסתטית ולכן, אחים וקוסמטיקאים אינם יכולים לעסוק בתחום (ע"פ החוק הישראלי).

היתרונות הבלתי מעורערים של אסתטיקה רפואית

עיסוק בתחום הרפואה האסתטית טומן בחובו כמה יתרונות בולטים למדי, לעומת תחומי רפואה אחרים ואף לעומת תחום הכירורגיה הפלסטית. ראשית, מבחינה מעשית – מדובר בתחום מניב במיוחד, הכולל לא מעט טיפולים שמחירם בשוק גבוה ביחס לזמן הטיפול עצמו (טיפולים בממוצע אורכים כ-20 דק', למרות שקיימים כמובן טיפולים מסוימים וארוכים יותר). בשילוב עם זמן ההכשרה הקצר יחסית והביקוש הגבוה לטיפולים ע"י הקהל הרחב, מדובר ללא ספק באפשרות תעסוקה מושכת במיוחד עבור רופאים מכל הסוגים.

טכניקות חדשניות בתחום

שנית, חשוב לציין כי לעומת תחום הכירורגיה הפלסטית, תחום הרפואה האסתטית כולל מגוון רחב של טיפולים חדשניים, קצרים יחסית, שאינם כוללים ניתוחים, כאמור. לכן, לקוחות רבים המעוניינים בשיפור במראה פניהם או גופם, מעוניינים לנסות קודם את הטיפולים האסתטיים לפני שהם ניגשים לשולחן הניתוחים, בייחוד לאור הטכניקות המתקדמות בעולם האסתטיקה. יתרונות נוספים קיימים באפשרויות התעסוקה המגוונות, אותן נפרט מיד.

אז אילו אפשרויות תעסוקה קיימות בתחום?

היות ותחום הרפואה האסתטית הוא אחד מן התחומים המתפתחים והענפים ביותר בעידן שלנו, גם אפשרויות התעסוקה הינן רחבות בהתאם. ככלל, קיימות עבור הרופאים המתעסקים בתחום שלוש אפשרויות עיקריות, אולם כל רופא יכול "לשחק" עמן כרצונו (כפי שוודאי תבינו בעצמכם):

פתיחת מרפאה עצמאית:

קיימים רופאים שמחליטים לפתוח מרפאה עצמאית בתחום הרפואה האסתטית, לצד עבודתם כרופאים מוסמכים בתחום אחר או אפילו כתחום תעסוקה בלעדי. הקורסים השונים בתחום כוללים גם התמחויות שונות, סוגי טיפולים רבים ועוד, ולכן רופאים רבים ובעיקר בעלי הכשרה ענפה ומכובדת בתחום, מחליטים לענות לביקוש הרב ולפתוח מרפאה עצמאית לטיפולים אסתטיים ולשאר שירותים משלימים.

השתלבות באחת ממרפאות האסתטיקה הקיימות

אפשרות תעסוקה נוספת עבור רופאים המשתלמים בתחום הרפואה האסתטית הינה עבודה כשכירים או עצמאיים באחת ממרפאות האסתטיקה הרבות הקיימות בשוק. יש לזכור כי הביקוש לטיפולים אסתטיים רק עולה, ולכן הביקוש לעוסקים בתחום עולה בהתאם. כמו כן, אפשרות זו מושלמת עבור רופאים המחפשים הכנסה נוספת ומניבה, שיוכלו לשלב עם תחום עבודתם העיקרי, כאמור. אפשרות זו מצוינת גם עבור רופאים מתחילים בתחום, המעוניינים לרכוש מעט ניסיון מעשי במרפאה מנוסה.

שילוב טיפולים אסתטיים במרפאה עצמאית קיימת של הרופא

בין הרופאים המתמחים ברפואה האסתטית, קיימים גם כאלה שבוחרים לשלב את הטיפולים מתחומי ההתמחות שלהם בעבודה במרפאתם העצמאית. קיימים תחומים רבים ומשיקים בין טיפולים אסתטיים מסוימים לבין טיפולים מעולמות רפואה אחרים (כמו תחום רפואת השיניים למשל).

העתיד של התחום

למעשה, מדובר בתחום בו אפשרויות התעסוקה (כמעט) בלתי מוגבלות, הודות למחקר הרב המתקיים בנושא כל העת. מגוון החומרים המשמשים את הטיפולים וכן גם איכותם המשתפרים מרגע לרגע, המכשור, הטכניקות החדשות ושאר הטיפולים והחידושים בעולם זה, הופכים את עולם הרפואה האסתטית למאתגר, מעניין ומתחדש, בו ממש אין רגע דל!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים