כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס נהגי רכב ציבורי

מהו קורס נהגי רכב ציבורי? למי הוא מתאים? איפה אפשר ללמוד ומה בכלל לומדים? הנה כל הפרטים לגבי הקורס שיכול לספק לכם משכורת מתגמלת ושגרה מהנה, בעיקר אם אתם אוהבים לנהוג.

09/01/2019

למי מתאים קורס נהגי רכב ציבורי?

למי מתאים קורס נהגי רכב ציבורי?
רס נהגי רכב ציבורי לא מתאים לכל אחד. זה שאתם אוהבים לנהוג לא אומר שזה יתאים לכם. נהג ציבורי שאחראי על הסעות מיניבוסים או אוטובוסים, שירותי מוניות, הסעות לטיולים ולאירועים, הוא נהג שונה לגמרי מנהג פרטי שנוסע ברכב שלו לעבודה או לטיול משפחתי. מדובר על תפקיד עם אחריות גדולה ויש צורך להיות סבלני ואחראי, בעיקר אם הכוונה היא לעבוד בסופו של דבר במערך התחבורה הציבורי בתור נהג אוטובוס.

מהן דרישות הקבלה לקורס?

קורס נהגי רכב ציבורי אינו מציב רף גבוה אך כמו שכבר הבנתם מהפסקה הקודמת הוא לא מתאים לכל אחד. יש צורך להיות בעל תכונות אופי מסוימות כדי להיות טוב לא רק בקורס אלא בעבודה לאחר מכן. כדי להירשם לקורס אתם חייבים להיות בגיל 21 לפחות ושיהיה לכם רישיון לרכב פרטי לפחות שנתיים. אסור שיהיו לכם עבירות פליליות כלל וכלל, והמצב הבריאותי שלכם חייב להיות תקין מבחינת השכלה, חייבות להיות לכם לפחות 8 שנות לימוד. אם אין תעודה כזו יש להבין תצהיר על ההשכלה מבית המשפט. נהג שרוצה להירשם לקורס נהג רכב ציבורי לא יכול להיות בעל עבירות תנועה חמורות.

מהו תהליך הקבלה לקורס?

כדי להתקבל יש צורך לגשת תחנת צילום ממחושבת לבקש טופס בקשה לקבלת רישיון נהיגה לרכב ציבורי. את הבקשה הזו מקבלים נהגים שרוצים לעבוד במוניות, הסעות מיניבוסים ואוטובוסים וכן הלאה. לאחר מכן יש לבצע בדיקת ראייה אצל אופטומטריסט מורשה מטעם משרד התחבורה, אותו תוכלו למצוא באזור מגורכם בלי הרבה בעיות דרך האינטרנט. יחד עם זאת יש לספק אישור רפואי מרופא המשפחה שמעיד על הבריאות שלכם. לאחר מכן יש להביא את הטופס הירוק עם תמונת פספורט, בנוסף לצילום תעודת זהות ורישיון נהיגה, לבית הספר לתחבורה שמעביר את הקורס.

באלו מקומות ניתן להתחיל ללמוד?

לא תהיה לכם בעיה למצוא בית ספר לתחבורה בסמוך לאזור מגורכם. יש בתי ספר רבים בארץ, מהצפון ועד הדרום. בבתי ספר אלו תוכלו לעבוד את הקורס וכמובן שהבחירה צריכה להתבצע לפי שיקולים רבים של מחיר, מקצועיות המקום וכן הלאה. השם של בית הספר פחות חשוב כאשר מדובר בקורס נהגי רכב ציבורי. היית הספר לתחבורה פועל מול משרד הרישוי והוא יזמן אתכם למכון הרפואי לבטיחות בדרכים כדי לבדוק את בריאותכם, וגם יפעל עבורכם כדי לקבל תעודת יושר מהמשטרה שגם היא נחוצה.

מה לומדים במהלך הקורס?

במהלך קורס נהגי רכב ציבורי לומדים מגוון רחב של נושאים תיאורטיים ועיוניים ממש כמו בלימוד נהיגה רגיל. התלמידים ילמדו על מערכות הרכב, מערכות חירום, נהלים, דיני תעבורה, ידיעת הארץ, זהירות לפי תנאי הדרך המשתנים, עזרה ראשונה, כיבוי אש, זיהוי אמצעי חבלה או התמודדות עם אירועים ביטחוניים וכולי. כל הנושאים הללו ועד רבים יהפכו את הנהגים למוכנים לכל תרחיש, הן בדרכים והן בשירות הלקוחות שחשוב בין הנהג לנוסעים. הלימודים המעשיים ישתנו בהתאם לרכב.

מהן אפשרויות העבודה לאחר הקורס?

אחרי שתעברו את הקורס תוכלו לעבוד בתור נהגים שכירים או בתור עצמאיים. כשכבר יהיה לכם את הרישיון שמאפשר לכם להסיע אנשים תוכלו להיות נהגי הסעות אוטובוסים או הסעות מיניבוסים בחברות הסעות, תוכלו לעבור באגד או באחת מחברות התחבורה הציבורית המוכרות האחרות וכן הלאה. כמובן שתוכלו גם לפתוח חברה משלכם אך תזכרו שקריירה עצמאית צריכה להתחיל מניסיון רב בתחום ויש צורך להתעסק בעוד פרטים רבים אחרים כמו שיווק עצמי, הון התחלתי גבוה לקניית הרכבים, העסקת כוח אדם וכן הלאה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים