כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי ביטחון לתואר ראשון

מי שאוהב את תחום הביטחון ורוצה לעשות קריירה מרשימה יכול להירשם לימודי ביטחון. אולי לא שמעתם על הלימודים האלו אך במאמר הבא נסביר לכם כל מה שאתם צריכים לדעת. למי הוא מתאים? מה לומדים בו? איפה אפשר ללמוד וכמה זמן התואר לוקח? הנה כל הפרטים החשובים במקום אחד.

14/01/2019

התחום הכי חשוב במדינה

התחום הכי חשוב במדינה
לימודים בתחום הביטחון יכולים להעניק לסטודנטים הבנה רחבה מאוד לא רק של תחום האבטחה אלא המערך המעשי של אותו תחום, תפישת הביטחון של המדינה, הערכים שחשוב להפנים כדי לעסוק בתחום וכמובן היסודיות. תחום הביטחון הוא התחום הכי יסודי שיש כי ההפתעות יכולות להגיע ממגוון רחב של מקומות, הרי האיומים ממשיכים להתחדש עם הזמן. פלישה צבאית קרקעית כבר אינה אפשרות אך אחרי זה הגיעו איומי טילים ארוכי טווח, טילים מדויקים וגם מנהרות ובלוני תבערה. אם נוסיף לכך את המפגעים היחידים נבין שגם בפן המעשי יש הרבה תוכן ללמוד כדי להיות מקצועי ביותר.

מי קהל היעד ללימודים?

קהל היעד של לימודי ביטחון לתואר ראשון הוא כל מי שמתעניין להיכנס לתעשיית הביטחון. בכל מה שקשור לתעשייה הזו במדינה יש כבוד רב, לא משנה באיזה תפקיד תהיו אתם יכולים להעניק שירוי קב"ט, אתם יכולים להיות מאבטחים ואתם יכולים לעסוק גם במקצועות מסווגים, יעריכו אתכם מאוד על מה שאתם עושים. יחד עם זאת מדובר בהרחבת אופקים לאנשים שעובדים במקצועות קשורים כמו למשל פוליטיקה וכולי.

למי הלימודים מתאימים?

אם אתם רוצים להעניק שירותי קב"ט למלונות או לארגונים, אם אתם רוצים להתעסק בסוגיות ביטחוניות מורכבות, כל מה שנשאר לכם לעשות לפני שאתם נרשמים ללימודי ביטחון לתואר ראשון זה לבדוק את תנאי הקבלה שלכם. מדובר על תנאים יבשים שלדעת רבים הם לא החשובים ביותר בסינון לתארים מסוג זה, כיוון שמה שחשוב באמת הוא לאהוב את מה שאתם עושים ולהבין שזה מקצוע שמשנה לכם את החיים.

מהם תנאי הקבלה?

תנאי הקבלה יהיו שונים מעט בין מקום לימוד אחד לשני אך לרוב יש צורך בתעודת בגרות בממוצע של 78 ומעלה ופסיכומטרי מעל 500 או ממוצע בגרויות 82 בלי פסיכומטרי. בנוסף לציונים הללו יש צורך ב-4 יחידות בבגרות באנגלית בציון של לפחות 60. יחד עם זאת יש צורך במבחן כניסה בהגעה עברית למועמדים שקיבלו ציון בגרות בהבעה פחות מ-70, או למועמדים שלא למדו כלל בבית ספר ששפת ההוראה בו היא עברית.

איפה אפשר ללמוד?

אפשר ללמוד ביטחון במגוון רחב של מכללות כמו למשל המכללה האקדמית גליל מערבי ששם יש תכנית לימודים כשירה מאוד שמשלבת גם את מדעי המדינה בארץ ובעולם. יש עוד מוסדות שמלמדים את קורסי הביטחון אך לא תואר ראשון. משך הלימודים יהיה שלוש שנים כמו רוב התארים הראשונים ובסיום התואר תוענק לסטודנטים תעודת תואר ראשון B.A בלימודי ביטחון.

מהן אפשרויות התעסוקה?

אחרי שיש לכם ביד תואר ראשון בלימודי ביטחון תוכלו להמשיך ללמוד לתואר שנים בלימודי ביטחון אך אפשר גם ללמוד תואר שני במדעי המדינה, אם תחום זה מושך אתכם יותר. אם תחליטו לא להמשיך לתואר שני בטח תתחילו לחפש עבודה ואז יהיו לכם הרבה יותר אפשרויות כולל יתרון אם תרצו להתקדם מבחינה ניהולית. תוכלו להשתלב במקומות עבודה נרחבים בתעשייה החל מצה"ל, משרדים ממשלתיים, משטרת ישראל, חברות אבטחה שונות ואפילו בתור שומרים אישיים של אנשים מבוססים או פוליטיקאים. תוכלו גם להפנות את הקריירה שלכם לכיוון של חקירה, יעוץ או פרשנות ביטחונית.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים