כרגע באתר
2
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ניקוי שטיחים משתן כלבים

החברים הכי טובים שלנו, מלווים אותנו לכל מקום. כן, מדובר בכלבים המקסימים אותם אימצנו אל ליבנו בחום. עם הכלבים אנחנו משחקים, מטיילים ונהנים. אבל מה עושים כאשר החבר הכי טוב לא שולט בצרכיו ועושה פיפי על השטיח המעוצב?

11/02/2019

לשמור על חדר נקי ונעים

לשמור על חדר נקי ונעים
כדי ליהנות מנוכחותו של כלב, גם כאשר הוא "מפספס" ובטעות מטיל שתן על השטיח - חשוב לדעת כיצד אפשר לבצע ניקוי שטיחים ביעילות. בכך תוכלו ליהנות מחדר נקי ונעים, לבני הבית, לאורחים ואף לכלב הסורר בכבודו ובעצמו.

איך מנקים שטיחים משתן כלבים?

לפני שתנקטו שיטות שונות, יש בראשית לנסות לספוג באמצעות מטלית יבשה את הנוזל עד כמה שניתן. נסו לספוג את השתן בתנועות ספיגה ולא מריחה, וזאת על מנת שלא תגבירו את התפשטות הנוזל על הרהיט. כעת שספגתם עד כמה שניתן את הכתם, תוכלו לנסות לבצע ניקיון יסודי על ידי אחת מהשיטות הבאות:

שימוש במכונת כביסה

אם אתם רוצים לנקות שטיח שנפגע משתן של חתול או כלב באופן יעיל, תוכלו לקחת אותו ולכבסו בנפרד במכונת כביסה ב30 מעלות, זאת כמובן במידה וניתן לכבסו. נסו לבדוק אם יש עליו פתקית של הוראות כביסה ופעלו לפי ההוראות. גם ריהוט כמו ספות אפשר לכבס וזאת במידה והכיסויים של הכריות כביסים. נסו לבדוק אם ישנם רוכסנים שניתן באמצעותם לשלוף את הכיסוי ולכבס אותו. גם כאן, כביסה בחום של 30 עד 40 מעלות תעשה את העבודה.

שימוש בסודה לשתייה

כדאי לדעת כי כתמים המגיעים מהפרשות של בעלי חיים מבוססים על חלבון. לכן שימוש בסודה לשתייה עבור הניקיון יכול לסייע. באמצעות מטלית נקייה ספוגה בסודה לשתייה (עדיף בנוזל ממש כמו זה שנועד לשתייה), החלו לטפוח על השטיח או על הריפוד עד לכיסוי מלא של הכתם. לאחר מכן מומלץ לייבש את המקום עם פן המכוון על עוצמת חום גבוהה.

ניקוי באמצעות חמצן

דרך נוספת לניקוי יעיל הינה באמצעות חמצן פעיל. בדקו בחנויות לכלי עבודה האם ניתן למצוא חמצן עבור ניקוי שטיחים, או כל חומר אחר המתאים לניקוי נקודתי.

ניקיון השטיח באופן כללי

במידה והשטיח שלכם ספג לא מעט כתמים ולכלוכים, וכעת כתם השתן 'הדגיש את הסעה' - מומלץ לנקות אותו על ידי ניעור, שאיבה ראשונית באמצעות שואב אבק, פיזור ספריי ייעודי (רצוי כזה שיש בו קצף ניקוי), ולאחר מכן שאיבה בשנית.

סיוע של חברת ניקיון מקצועית

דרך נוספת שמומלץ מאד לפעול בה, הינה קבלת סיוע של מנקים מקצועיים. נסו לאתר חברת ניקיון המציעה ניקוי רהיטים ושאר חפצים בבית, תוך בחירת חברה מקצועית שתדע לנקות את השטיח באופן יסודי ולהחזירו אליכם ממש כאילו יצא מהחנות! חברות ניקיון טובות יוכלו לסייע לכם גם עם ניקוי ספות במידת הצורך. על מנת להגיע אל חברה כזאת מומלץ לעשות בדיקה ראשונית ברשת ולקבל עליה מידע והמלצות.

פעלו ביעילות ובמהירות!

לסיכום, אם הכלב פספס ו"כיבד" את השטיח שלכם בשתן או בצואה, יש מיד לנקות את הכתם, או לפנות לחברה מקצועית לשם ניקיון מושלם!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים