כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ניקוי ריפוד לרכב

ריפוד מלוכלך ברכב עלול להעיב על האווירה בנסיעה, הן לנו כבעלי הרכב והן לשאר הנוסעים בו. הלכך, חשוב להקפיד על ניקוי ספות לרכב אחת לתקופה, פעולה שעשויה להפוך חלל הרכב לנעים יותר ולשפר את חוויית הנסיעה.

11/02/2019

ניקוי ספות רכב באופן עצמאי

אם אתם רוצים לבצע ניקוי ספות באופן עצמאי ברכב שלכם, יש בתחילה להבין מאיזה סוג בד או כיסוי עשויים המושבים. לאחר שהכרתם את סוג הכיסוי, יש להכין חומרים מתאימים, כמו סודה לשתייה או לימון סחוט הנוגד חמצון ויעיל בהסרת כתמים. במידה ותרצו לרכוש חומר ניקוי ייעודי, פנו אל רשתות המציעות ציוד לבית ולרכב, ובחרו חומר המתאים לניקיון, בצורה יעילה ומהירה.

כיצד מנקים ריפוד עשוי עור אמתי?

אם הספות במכונית עשויות עור, תוכלו לנקות את המושבים בקלות. את הפעולה עושים על ידי שימוש בחומר ייעודי עבור עור. במידה ואין לכם את החומרים המתאימים: תוכלו בקלות להסיר כתמים עם מעט מים וסבון כלים.

ומה לגבי ניקוי ריפוד עשוי בד?

כדי לבצע ניקוי ספות העשויות מבד, יש בתחילה לבצע שאיבת אבק עם שואב מתאים. שאבו את כלל המושבים ברכב כולל את השטיחים, ולאחר מכן התחילו לנקות כתמים באמצעות חומרים ייעודיים. כדי להכין לבד את חומר הניקוי, אפשר להשתמש בלימון ומלח או אפילו במים מהולים בנוזל כלים. ספגו את הכתמים והמתינו ליבוש.

ייבשו ושאבו בשנית

לאחר שהריפוד ברכב התייבש, שאבו שוב את המושבים, ואף התיזו מעט מים מבושמים על הריפודים: לקבלת ריח נעים במכונית. חשוב לדעת כי במידה והכתמים אינם נספגים או מתנקים, תוכלו באמצעות מברשת קטנה וחזקה לנסות לשפשף את הכתמים בשנית.

ריענון הרכב לאחר עונת החורף

חשוב לדעת כי בימים חורפיים אנו נכנסים לרכב שבנעליים בוץ, אבק ולכלוך כבד. בנוסף, העדר פתיחת חלונות והעדר אוורור המכונית, מובילים פעמים רבות לריח תחוב בתוך החלל. לכן עם בוא האביב יש לבצע ניקוי מקצועי לרכב, תוך אוורור החלל על ידי פתיחת דלתות, ובכך קבלת סירקולציה של אוויר.

הטיפ שלנו

כאשר אתם בוחרים ריפוד למכונית החדשה שלכם, בחרו בד דוחה כתמים. על כל מקרה, חשוב להקפיד לא לאכול או לשתות ברכב, או לפחות לעשות זאת בזהירות, זאת כדי להימנע מלכלוך מיותר של הריפוד. יש לשים דגש במיוחד במידה ואתם הורים לילדים קטנים, שכידוע פזיזים ועלולים לגרום ללכלוך והכתמת ריפוד הרכב במהירות. בנוסף, כפי שהזכרנו, בחירת כיסויי עור, תקל מאד על פעולת הניקיון, בעוד שמושבי עור יספקו לכם מראה יוקרתי במכונית.

פניה אל מומחים בניקוי ספות

במידה ואתם רוצים לנקות את רכבכם באופן מקצועי ולאו דווקא באמצעות מכוני שטיפה סטנדרטיים - תוכלו לפנות אל חברות מקצועית המתמחות בניקוי מכוניות והסרת כתמים מריפודים. מוטב רק לעשות בדיקה אודות החברות האלו טרם הפניה, כשכיום ניתן למצוא ברשת מידע והמלצות בהן ניתן להיעזר לשם בחירת נותן השירות הרלוונטי עבורכם. עוד תוכלו "לשבור שגרה", ולקחת את רכבכם לשטיפה. מכאן תוכלו ליהנות ממכונית נעימה, בעלת ריח טוב שכיף לשהות בה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים