כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

אפשרויות תעסוקה לבוגרי מהנדסי בניין

סיימתם למוד הנדסת בניין וכעתם אתם עם הפנים לתעסוקה, אספנו לכם כמה אופציות לפני שאתם בוחרים היכן לעבוד, האם כדאי להיות שכיר או עצמאי, מה התנאים וכו'.

13/02/2019
מהנדס בניין הוא אחד מהמקצועות הכי מעניינים וקשים שיש. מדובר באחד המקצועות החשובים ביותר כיוון שיש כל כך הרבה חישובים ותכנונים שהמהנדסים צריכים לבצע בשגרת יומם, כך שרק הטובים והנחושים ביותר יכולים לעסוק בתחום. אחרי התואר איפה אפשר למצוא עבודה? הנה כמה אפשרויות.

האם מהנדס בניין יכול להיות עצמאי?

יש שאלה אחת שמעניינת אנשים רבים עוד לפני שהם נרשמו ללימודי תואר בהנדסת בניין והיא שאלה שאנשים רבים שואלים את עצמם באופן כללי: האם המקצוע יכול לפתוח לי את הדרך לחיים עצמאיים? למעשה אין כל הגבלה להיות עצמאי בתחום אם כי צריך לזכור שכדי להציע את השירותים שלכם בתור פרילנסרים או לפתוח חברה כלשהי, כמו למשל חברות בדק בית או חברות בנייה, אתם צריכים הרבה דברים, ביניהם כסף, צוות ותכונות אופי מסוימות, אך בעיקר ניסיון. תוכלו להקים משרד מהנדסים משלכם אך בתור התחלה מומלץ לעבוד כשכירים בתחום.

להצטרף לשורותיה של חברת בנייה

חברת בנייה יכולה למעשה להיות האופציה הטובה ביותר עבור מהנדס בניין מתחיל. אפשרויות תעסוקה כבוגר מהנדס בניין יש בשפע אך בסופו של דבר הרוב יעבדו עם חברות בנייה ויצברו את הניסיון שהם צריכים. כמובן שגם השכר יהיה נמוך יותר ממה שיהיה אחרי כמה שנות ניסיון אך בסופו של דבר כל התחלה תהיה קשה ולאחר מכן יהיה אפשר ליהנות מהפירות של העבודה הקשה במשך התואר והשנים הראשונות. בחברת בנייה הצעירים תחילה יעבדו עם הבכירים יותר ולאחר מכן יצברו ניסיון וייקחו את הפרויקטים לגמרי לבדם.

לעסוק כמנהל עבודה באתרי בנייה

עוד אחת מאפשרויות תעסוקה כבוגר מהנדס בניין היא להיות מנהל עבודה. מנהלי עבודה באתרי בנייה הם מהתפקידים הקשים ביותר אך גם המספקים והמתגמלים ביותר. מהנדס בניין שמתחיל לעבוד בתור מנהל עבודה יכול להיות מחוץ לבית 12 שעות אך גם להשתכר בתור התחלה בשכר של 10 עד 13 אלף שקלים, תלוי בסוג הפרויקט ובניסיון שיש לו. מנהל עבודה הוא מקצוע לא כל כך נחשק למרות השכר והאחריות הגדולה, בעיקר בגלל אופי ושעות העבודה הקשות. לכן יש ביקוש מאוד גבוה וזה מסביר גם את השכר הנאה ביותר.

יש תפקידים בכירים יותר

כמובן שיש עוד אפשרויות תעסוקה לבוגר מהנדס בניין שלא דיברנו ולא נדבר עליהם כי הן רבות ומגוונות כגון השתלבות כמנהל בחברת אחזקת מבנים. עם זאת יש צורך לדבר על השלבים המאוחרים יותר שכבר יהיה לאותם מהנדסים ניסיון, על התפקידים הכי בכירים שיש. אמנם התפקידים האלו יכולים להישמע לכם רחוקים מאוד אך בסופו של דבר אחרי שתוכיחו את עצמכם בכמה עבודות ויהיה לכם רזומה נהדר, תוכלו להיות גם מתכנני ערים, לעבוד עם אזורי תעשייה גדולים, להתעסק בתכנון בסיסים צבאיים ועוד משימות יותר קשות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים