כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מזרון יד שניה לפצעי לחץ

כחלק מהפתרונות הרבים לפצעי לחץ הוא מזרון יד שניה, על מנת לצמצם את הכאבים עד להיעלמות או על מנת להבין ממה נוצרים פצעי הלחץ, מתי עלולים להיות מסוכנים, מה עושים ולמי פונים ועוד.

17/02/2019

פצעי לחץ הכאבים והפתרונות

פצעי לחץ הכאבים והפתרונות
לחלק לא קטן מהאוכלוסייה יש סבל בפצעי לחץ, כחלק מהפתרונות היעילים עבור סוגי פצעים אלו הוא מזרון עבור פצעי לחץ המאפשר תנוחה נוחה לגב, לגפיים ולשאר חלקי הגוף. פצעי לחץ אולי נשמעים לכם פשוטים מאוד אך הם יכולים להיות מסובכים, קשים וכואבים. עם זאת, המניעה של הפצעים הללו פשוטה מאוד אם רק יודעים מה צריך לעשות ומקבלים ייעוץ מתאים.

מהם פצעי לחץ?

כדי להבין עד כמה פצעי לחץ מסוכנים וכיצד אפשר למנוע אותם, צריך להבין תחילה מהם, מה המאפיינים שלהם וכיצד הם נוצרים. פצעי לחץ נוצר כאשר יש לחץ רב על אזור מסוים בגוף. בגלל הלחץ המתמשך שצריך להיות במשך כמה ימים, זרימת הדן אל האזור מומעטת או מפסיקה לחלוטין. עם הזמן הרקמות הופכות להיות נמק, זה כמובן קורה בשלב האחרון, ועד אז ישנם בעיקר סימנים של אודם, נפיחות וכאבים רבים. הם יכולים להיווצר אפילו משכיבה על מזרון בבית החולים ולא רק על קרקע, כמו למשל אחרי רעידת אדמה או אסון טבע אחר מתחת להריסות.

יכולים גם להיות מסוכנים

פצעי הלחץ יכולים להיות מסוכנים מאוד ולכן לא כדאי לזלזל בהם. בדרך כלל פועל מנגנון הגנה טבעי של הגוף שמשנה את התנוחה בהתאם לזרימת הדם, זה קורה לכל אחד בלי קשר למצבו הרפואי. עם זאת, כאשר נוצר פצע לחץ ההידרדרות יכולה להיות חמורה מאוד. במקרים החמורים ביותר הרקמה יכולה למות לחלוטין, כלומר להיות נמק, ואז היא יכולה לגרום לזיהום מאסיבי בכל הגוף. זיהום כזה יכול להוביל לזיהומים במקומות אחרים, אפילו שהם מרוחקים מאותו אזור, וכמובן להביא למוות במצב הכי קיצוני שיש.

מה דרכי הטיפול?

פצעי לחץ יקבלו טיפול לפי החומרה שלהם כאשר בדרך כל להם נמצאים בגב ובגפיים התחתונות, האזורים שעליהם מופעל הכי הרבה לחץ מצד הגוף. יש צורך לחטא אותם, לחבוש אותם וכמובן לשנות את הנוחה. כמובן שאם המצב חמור מאוד יש להעניק טיפול תרופתי כדי למנוע זיהום.

כיצד מזרון יד שנייה יעזור?

אין ספק כי כאבים אלו נשמעים אחרי הפסקאות הראשונות מלחיצים במיוחד אך עם כל הכבוד למאפיינים החמורים שלהם, מנגנון ההיווצרות די פשוט למניעה. כל מה שצריך לעשות זה לשכב בצורה נכונה ולפזר את הלחץ וזה כולל שינוי תנוחות מידי פעם. מזרון לפצעי לחץ יד שניה יכול להיות מספק למניעת הבעיה, ואין צורך לקנות מזרון חדש אלא אם אתם מדיפים מטעמים של איכות השימוש, אחריות וכולי. מזרון זה מפזר את הלחץ בצורה שווה וכך זרימת הדם תהיה טובה בכל מצב.

מי סובל מהפצעים הללו?

כל אחד ששוכב זמן רב יכול לסבול מפצעי לחץ אך חשוב לזכור כי הם נוצרים בעיקר כאשר אנשים נמצאים בקומה ולא זזים זמן רב. כמו כן, בני הגיל השלישי או אנשים אחרים עם בעיות בזרימת הדם כמו חולי סוכרת יוכלו לסבול מהם במידה רבה יותר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים