כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

פיתוח מזון לבעלי חיים במעבדות

אילו סוגי מזון ניתן לתת לבעלי חיים? מה הגיוון שלהם באוכל? והאם ניתן לפתח עבורם אוכל ואם כן מה מידת הפיתוח הזו ואיך ניתן לאמוד אותה בין בע"ח השונים. בכתבה הבאה לפניכם נפרט את הכל.

17/02/2019

המזון שבע"ח אוכלים ופיתוחו עבורם

המזון שבע"ח אוכלים ופיתוחו עבורם
האוכל שבעלי החיים שלכם אוכלים יכול להיות חשוב מאוד להתפתחות שלהם ולא רק להישרדות שלהם. בדרך כלל מדובר על חיות מחמד כמו כלבים וחתולים אך למעשה פיתוח מזון לבע"ח מתבצע לכל מיני סוגי חיות כולל אלו שנמצאם בספארי ובגני החיות. מדוע יש בו צורך וכיצד הוא מתבצע?

מהו פיתוח מזון לבעלי חיים?

פיתוח מזון לבע"ח במעבדות הוא למעשה ענף מאוד מצומצם שקשה מאוד להיכנס אליו והאמת שקשה גם מאוד להבין אותו. את מה שאתם קונים לחיות המחמד שלכם אתם אולי קונים באופן אוטומטי כי אתם חייבים, אך אם תעצרו פעם אחת לשוב מה זה בדיוק ומי מייצר אותו תבינו מדובר על תחום מעניין במיוחד. יש תחום שלם שעוסק בפיתוח כזה לבעלי חיים והייצור של אותם מזונות יהיה תעשייתי והמוני. פיתוח זה נועד ליצור מזונות טובים וראויים לאותם בעלי החיים באופן מותאם, כלומר לאותו מין או סוג של בעלי חיים, בהתאם לסיטואציות בחייהם.

כיצד מתבצע פיתוח המזון?

פיתוח מזון לבעלי חיים תוך תפעול ציוד מעבדתי למחקר מזון מתבסס על היכרות עם החומרים שחשובים להתפתחות שלהם. ולמעשה מדובר באותם החומרים שחשובים לנו. יש מגוון רחב של ערכי תזונה שאנו והחיות צורכים אותם. הכלב שלכם צריך חלבונים, החתול שלכם צריך ויטמינים ואת כל אלו הם יכולים לקבל רק מאוכל, שכמובן יהיה עדיף על תוספים או תרופות שיידרשו רק בעת חולי או שהמצב הנוכחי לא מאפשר זאת מסיבה אחרת. פיתוח זה מתבצע במעבדות והוא רגיש מאוד, ומצריך בדיקות רבות לפני שמוציאים מוצר לשוק.

איזה סוג אוכל מפתחים?

יש כל מיני סוגי מזונות שמתאימים לכל מיני סוגי חיות אך אם צריך לדבר על סוגי המזונות הכלליים, נתחיל מהמזון הרגיל. האוכל שאתם קונים לכלב או לחתול שלכם, כמובן גם למכרסמים ולחיות מחמד אחרות, הוא למעשה מה שמכיל את כל מה שהם צריכים בכמויות ספציפיות שכמובן מצוינות על האריזה. כך החיה יכולה לאכול אוכל שמתאים לה ולא אוכל של בני אדם מלא בתבלינים וחומרים תעשייתיים שיכולים לעשות להם רע.

מזון רפואי

כמו כן יש מזון רפואי שיהיה דל בסוכרים ויכיל תוספים שונים, יש ממתקים וחטיפים שנועדו לצ'ופר לחיה ולא כאוכל עיקרי, יש מזונות לגורים וכן הלאה. כמו בני האדם גם לחיות חשוב לשמור על אוכל בריא ונטול מאכילה מיותרת שנועדים רק לקלקל.

כיצד ניתן לעסוק בתחום?

מי שרוצה להתעסק בתחום צריך ללמוד הנדסת מסוג זה. מדובר במקצוע עם מקומות עבודה מוגבלים מאוד ואם רוצים להיכנס לתחום הספציפי של פיתוח מזון לבע"ח במעבדות מדובר על משהו ספציפי הרבה יותר. חשוב לזכור כי אם אתם נחושים ואוהבים את מה שאתם עושים תוכלו להשתלב בתעשייה הזו וכל מה שצריך זה לחפש, להרשים ולהוכיח את עצמכם. חשוב לזכור שמעבר לעניין הרב של תחום זה, יש בו גם אחריות גדולה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים