כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי רפואה עם התמחות בכירורגיה קולורקטלית

לימודי רפואה הם לימודים מרתקים. בישראל הכשרה של רופא עוברת דרך לימודים אקדמאיים שמחולקים לשלב טרום קליני ושלב קליני. ישנם תחומים רבים ברפואה ועל הסטודנט להחליט לאיזה כיוון ירצה לפנות, רבים בוחרים להתמחות בכירורגיה, וחלקם מתמקדים בכירורגיה קולורקטלית.

24/02/2019

מהי כירורגיה?

מהי כירורגיה?
עוד לפני שנבין מהי כירורגיה קולורקטלית נסביר מהי כירורגיה בכלל. כירורגיה היא תחום ברפואה, תחום שעוסק בריפוי של מחלות, של פציעות שנגרמות מסיבות שונות ושל מצבים רפואיים, כשהריפוי מתבצע באמצעות ניתוח פולשני כלשהוא. תחום הכירורגיה הולך ומתקדם וכיום יש יותר ויותר ניתוחים שמבוצעים בשיטות פולשנות מזערית כמו: אנדוסקופיה, לפרוסקופיה ואחרים. התמחות בכירורגיה עשויה לקחת בים 4-7 שנים, תלוי כמובן בתחום בו בוחרים להתמקצע.

התמחות בכירורגיה קולורקטלית

סטודנטים אשר בוחרים להתמחות בתחום הקולורקטלי למעשה בוחרים בתת התמחות של כירורגיה כללית. כירורגיה בתחום זה עוסקת בטיפול בבעיות פרוקטולוגיות שונות שהינן מחלות של פי הטבעת כמו פיסטולות סביב פי הטבעת, סינוסים פילונידאליים, פיסורה, טחורים, וקושי בשליטה על היציאות. על סטודנט הבוחר בתחום זה להיות מודע כי זה הוא תחום רגיש, הן למטפל והן למטופל, וכי על מנת להתמחות בו יש להכיר בכל המשתמע מכך.

ביצוע בדיקות של המעי הגס

מרכיב חשוב בתחום זה הוא אבחון של מחלות כשבראשן עומד סרטן המעי הגס. סרטן המעי הגס הוא סוג הסרטן השלישי בשכיחותו בעולם והשני בשכיחותו בישראל, ובכל שנה מאובחנים בו קרוב ל-3500 חלים חדשים. הזיהוי שלו יתבצע באמצעות בדיקות שונות שעל חלקן נסביר כאן, ומילת המפתח בכל מה שקשור לסרטן המעי הגס היא גילוי מוקדם שמעלה את סיכויי ההישרדות באופן דרמטי. מי שיש לו גורמי סיכון למחלה כמו סיפור משפחתי, מחלת מעי דלקתית, אכילת בשר אדום או מעובד באופן קבוע חייב להיבדק. בדיקה מוקדמת תסייע לפתרון הבעיה ולטיפול נכון בה.

לכל התמחות היתרונות שלה

כירורגיה קולורקטלית היא כפי שציינו תת התמחות. היא מרתקת ומעשירה ורבים בוחרים בה. בישראל יש היום 55 מסלולי התמחות מוכרים ולכל מסלול יש את תתי ההתמחות שלו והבחירה קשה. בסופו של דבר הבחירה באיזו התמחות לבחור היא של הרופא והיא מתקיימת לאחר שהוא כבר "טעם" מהאפשרויות השונות. הרופאים המתמחים מאיישים את בתי החולים כל הזמן ומבצעים את רוב העבודה הקלינית תחת פיקוח של רופאים מומחים וכך בעצם רוכשים את המומחיות שלהם. אלה אשר יבחרו לעסוק בתחום זה יעבדו בדרך כלל בבתי חולים ובמרכזי מומחים פרטיים.

כוח רצון ונחישות

סטודנטים אשר בוחרים להתמחות בתחום הרפואה הקולורקטלי וברפואה בכלל, פוגשים בלימודים מעמיקים אשר דורשים המון השקעה ובסופם של לימודים אלה הם מקבלים את ההסמכה המיוחלת, היכולת לרפא אנשים, להקל על כאבם של אנשים ולשנות את חייהם. קיימים תחומים רבים ברפואה וכל סטודנט יצטרך להחליט בשלב כלשהוא לאיזה כיוון ירצה לפנות, באיזה תחום ירצה להתמחות ולמה הוא יקדיש את השנים הבאות שלו, הדבר כמובן תלוי באופי הסטודנט, ביכולות האישיות שלו וכן במה שמעניין אותו מספיק בכדי להקדיש לו את שנות ההתמחות הנוספות הנדרשות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים