כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

יתרונות השימוש בלוחות גבס

גמישות ואפשרות לספק פתרונות בסביבה דינמית ומשתנה הן יתרונות עיקריים של שימוש בלוחות גבס.

25/02/2019
אם בעבר בניה בגבס היוותה סמל לבניה ארעית או בניה זולה ולא חזקה, היום הדברים כבר אינם כך. חלה התפתחות עצומה בתחום הבניה בגבס בגלל התכונות הרבות של לוחות גבס ויתרונותיו על פני חומרי בניה אחרים כמו בלוקים או בטון. היום, באמצעות הוספת חומרים נוספים או רכיבים שונים הותאמו לוחות הגבס למגוון מטרות וכך ניתן ליהנות מן היתרונות הרבים של הגבס, הן בעיצוב פנים והן בבניה חיצונית:

• משקל קל:

משקלו הקל של הגבס אינו מצריך תשתית מורכבת. ניתן בקלות לבצע שינויים מבניים כשלוחות הגבס משמשים ליצירת נישות, פינות עבודה ואפילו לחציצה מלאה ויצירת שני חדרים נפרדים לחלוטין.

• גמישות והתקנה פשוטה:

גמישות החומר והתקנתו הפשוטה מתחברות ובאות יחד עם משקלו הקל. בעולם הדינמי בו אנו חיים חברות ומשרדים עוברים שינויים: הם גדלים או קטנים, וכמות העובדים גדלה או קטנה אף היא. כך, לעיתים יש צורך בחדר נוסף או פינה נוספת ולעיתים דווקא נדרשת הגדלת חדר אחד על חשבון האחר. כך גם בבתים פרטיים כאשר נוסף ילד למשפחה או כשהילדים גדלים ועוזבים את הבית. בעבודה עם לוחות גבס אתם בטוחים שלא רק ההתקנה היא פשוטה אלא גם הסרת לוח הגבס אם תידרש.

• פתרון אקוסטי:

לוחות אקוסטיים הם בעלי תוספת של חומרים שנותנים ללוח הגבס דחיסות מספיקה על מנת לספוג רעשים. קירות משרד הבנויים לוחות גבס אקוסטיים הם פתרון מושלם גם לספיגת ההדהוד שישנו בתוך החדר וגם למניעת כניסת רעשים חיצוניים. כך גם כשמדובר על בתים פרטיים, מסעדות וכל מבנה. במשרדים במיוחד נהוגה התקנתה של תקרת גבס אקוסטית המשמשת גם להנמכה במקומות מסויימים וגם לספיגת רעשים.

• לוחות גבס עמידים לחום:

: גם כאן, מדובר על לוחות גבס להם צורפו חומרים חסיני חום שהופכים את לוח הגבס כולו לעמיד יותר בפני אש. לוחות גבס חסיני חום הוכיחו את עצמם במקרים של שריפות בתור מעכבי התפשטות השריפה, זאת כמובן לצד אמצעים נוספים נגד שריפות כמו גלאי עשן, ספרינקלרים ועוד.

• עמידות בפני רטיבות:

באופן עקרוני גבס הוא לא החומר הראשון עימו נמליץ לבנות את קיר האמבטיה. עם זאת, היום נושא הרטיבות כבר לא צריך להוות מכשול. ישנם לוחות גבס העמידים בפני מים בגלל ציפוי עבה שיש להם. לכן, הכיור המתוכנן להיות בסמיכות לקיר אינו צריך למנוע מכם לבנות את הקיר מגבס וליהנות מכל היתרונות האחרים שיש לו.
לסיכום, לגבס שפע של יתרונות בבניה. היום, באמצעות תוספות ופיתוחים הגבס הפך לחומר קל וגמיש מאוד אך גם עמיד ובעל תכונות ההופכות אותו לחומר בניה מבוקש מאוד. והמחיר? אותו אפילו לא הספקנו להזכיר. גם המחיר הזול ומהווה את אחד היתרונות הרבים שישנם לגבס.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים