כרגע באתר
2
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קרמיקה למטבח - טרנדים עיקריים לשנת 2019

שנת 2019 אמנם לוקחת השראה מהטרנדים הנפוצים בשנת 2018, אולם היא מדייקת אותם, משכללת אותם ומספקת לנו מבחר של סגנונות עיצוב מעניינים וחדשים למטבח. במאמר הבא, נתמקד בטרנדים למטבח ובפרט, בטרנדים המפתיעים הנוגעים לקרמיקה במטבח!

27/02/2019

נתחיל עם צבעים

נתחיל עם צבעים
צבעים הם המפתח לכל עיצוב באשר הוא, כך שברור מדוע בחרנו להתחיל דווקא בקטגוריה זו. בכל אופן, נעבור לעניין: אז, הצבע השולט במטבח בשנת 2019 ממשיך להיות הלבן, שכידוע הולך מצוין עם עיצוב מודרני עדכני. אולם, ללבן מצטרפים גוונים חדשים כמו אפור, שחור ואפילו ירוק כהה או כחול כהה, אולם הגוונים הללו לא מתאימים לכל אחד. בכל אופן, אין ספק כי האופי של המטבחים בשנת 2019 נוטה להיות דרמטי ומואר.

ומה לגבי קרמיקה למטבח?

דגם אריחי הקרמיקה למטבח השולט באופן בלתי מעורער בשנת 2019 הוא השיש. בהקשר של הצבעים שציינו לעיל, אנו נראה יותר ויותר שילובים בין הלבן לאפור, הלבן לשחור וכן, טקסטורות שונות של השיש הכוללות עורקים, כתמים וצורות מופשטות. באופן כללי, בשונה מהשיש שהתרגלנו לראות בשנים האחרונות, כאן נראה יותר ויותר חזרה למקור הטבעי, לאו דווקא מבחינת חומרי הגלם אלא בעיקר מכיוון המראה – מראה אריחי השיש למטבח ינסה להתחקות יותר ויותר אחר מראה אבן השיש הטבעית.

חזרה לעיצובים משנות ה 70

לצד אריחי הקרמיקה בסגנון שיש, נראה כי יש חזרה מסוימת לאריחים בצורת גיאומטריות שחלקן מוכרות לחלקנו משנות ה-70. כאן כבר יש מקום לשילוב צבעים נועז יותר של כתום כהה, ירוק כהה, כחול וכד'. בנוסף (למביני עניין), נראה עלייה בפופולאריות העיצוב הסקנדינבי (רק בלי צבעי פסטל למיניהם).

היכן משלבים את אריחי הקרמיקה?

הגעתם לחלק המעניין במאמר! חלק מהטרנדים בקרמיקה למטבח בשנת 2019 לא נוגעים רק לסוג אריח הקרמיקה, אלא גם לאופן השילוב שלהם – באופן כללי, נראה אריחי קרמיקה כמעט בכל מקום, כלומר על הרצפה, הקירות, מסביב לשיש וכד'. עבור אלו שיבחרו בשילוב אותן צורות גיאומטריות בחלל, בד"כ נראה שילובים שונים בין אריחי הרצפה לקירות וכד', בהתאמה לרהיטים כמובן.

עבור הנועזים שבנינו: מטבח שחור

כדי לקחת צעד אחד קדימה את הטרנדים שציינו לעיל, בשנת 2019 אנו צפויים לראות עלייה חדה בעיצוב מטבחים שחורים מודרניים המתאפיינים בקווים ישרים וחלקים, מינימליזם ושימוש נרחב במתכות מסוגים שונים, כגון מתכת, זהב, כסף ולצד זאת, גם זכוכית. מטרת המוטיבים הללו היא להעניק למטבח השחור מראה יוקרתי ומוקפד ופחות אפל, שכן בעזרת משחק נכון עם הגוונים הכהים (לרבות, שחור), ניתן לקבל מטבח פתוח ומזמין.

התאמת הריהוט לבחירת הקרמיקה

מיותר לציין שטרנד המטבח השחור בא לידי ביטוי גם בקרמיקה המשולבת בו. עבור ריהוט מטבח כהה או שחור, ניתן לשלב אריחי קרמיקה כהים גם כן בגימור מט, אולם הדבר תלוי בעיקר בגודל החלל, שכן למטבחים קטנים יותר נמליץ דווקא על קרמיקה בגימור מבריק.

פרקט, עץ ומה שבניהם

טרנד שממשיך במידה רבה את שנת 2018 אך פחות בולט משאר הטרנדים שהוזכרו כאן הוא השימוש במוטיבים טבעיים לרבות השימוש בעץ ובפרקט. אחד מסוגי אריחי הקרמיקה הנפוצים בשנת 2019 הם האריחים בסגנון פרקט, או פרקט אמיתי כמובן. בכל הנוגע לשימוש במטבחים, אריחי קרמיקה בסגנון פרקט הם המומלצים יותר, שכן הם עמידים בפי לחות, שטיפות וכד'.

לסיכום

לסיכום, נראה כי בשנת 2019 העיצוב הכפרי נדחק מעט הצידה לטובת העיצוב המודרני עם נגיעות של רטרו או יוקרה, המתבטאים בצירוף השחור והלבן, הצבעים הכהים, והצורות הגיאומטריות. עם זאת, כל מי שחלם על מטבח מרשים, דרמטי ומלא סגנון וודאי יוכל למצוא בחנויות מגוון אפשרויות וודאי שגם אריחי קרמיקה בסגנונות מפתיעים וחדשניים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים