כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי ביטוח

תחום הביטוח מעניין אתכם? במידה ולא ידעתם, את תחום זה ניתן ללמוד במסגרת לימודי תואר ראשון. כל הפרטים אודות התואר שיספק לכם מקצוע וכניסה אל עולם הביטוח, הפיננסים וההשקעות.

27/02/2019

רקע על תחום הביטוח בישראל

רקע על תחום הביטוח בישראל
תחום הביטוח בישראל נחשב לאחד הנפוצים והשימושיים עבור אנשים פרטיים ובעלי עסקים, בעוד שכיום יותר ויותר אנשים מעוניינים לבטח את עתידם ולדאוג למצב כלכלי טוב יותר. בישראל וגם בחו"ל ישנו מספר גדול של חברות המציעות ביטוחי בריאות, ביטוח אבדן כושר עבודה, ביטוחי חיים, רכב ועוד. חברות אלה מעסיקות סוכנים ומשווקים שגוזרים קופון לא רע, בזמן שהם משווקים תכניות אלה אל הלקוחות.

להיכנס לעולם הפיננסים וההשקעות

אם אתם רוצים להיכנס אל עולם פיננסי נרחב ולצאת אל לימודים שיניבו עבורכם משכורות מעולות חשוב שתדעו כי כיום אפשר ללמוד תואר ראשון בתחום. באמצעות תואר זה ניתן להכיר ולהתמצא בעולם הביטוחים, הפיננסים ההשקעות. נוסף לכך, מי שמגיע מתחום המשפטים, יוכל להתמקצע ולהיות עו"ד ביטוח.

תואר שמוכר על ידי המל"ג

לימודים אלה מתקיימים במכללות מקצועיות אשר מציעות לסטודנטים תואר ראשון בתחום, תוך התאמת התכנית למצב הכלכלי בישראל ובעולם. התואר מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה ואפשרויות התעסוקה בתחום הן רבות וזאת בשל הביקוש לאנשים עם ידע פיננסי במשק הישראלי. עוד יוכלו רבים שעוסקים בתחום המשפטים להפוך ולהיות עו"ד ביטוח בשילוב שני המקצועות יחדיו כך שניתן למנף את התואר ולשלבו גם עם תחומים אחרים.

מהם נושאי הלימוד הנרכשים בתחום זה?

מי שיצטרף ויבחר במוסד לימוד המציע מסלול זה, יוכל ליהנות ממידע ממומחים במגוון תחומים הקשורים לכלכלה ופיננסיים בארץ ובעולם, תוך קבלת ידע מעמיק בתחומי ניהול, כלכלה, השקעות, משפטים ועוד. מכללות ומוסדות אקדמיים טובים יקנו את כל הידע והכלים להפוך לסוכנים טובים, תוך קבלת מושגים פיננסיים שיכינו אתכם גם אל עולם ההשקעות והפיננסיים. מסלול זה כולל הכרה והבנת מושגים בעולם הביטוחים כמו התאמת ביטוחים מסוגים שונים, סטטיסטיקות, הכרת תחומי הבריאות, הרכב, דיני עסקים, דיני מיסים, ניהול חברות, תכנון וניהול סיכונים, יסודות השיווק ועוד.

תנאי הקבלה

כדי להכיר וללמוד באופן מקצועי את הנושא, כמו גם כדי לקבל תעודת הסמכה, נדרשים תלמידים להציג תעודת 12 שנות לימוד בלבד. ישנן מכללות שיערכו גם מבחן קבלה, אך לרוב אין צורך להציג ציוני בגרויות או ציון פסיכומטרי. תחום זה פותח לרבים את ההזדמנות לפתוח בקריירה מצליחה, בעוד שבאמצעות קבלת תעודה, ניתן להתברג בהמשך אל מקוון חברות פיננסיות, בנקים, חברות השקעות וחברות פנסיה וביטוחים.

היכן ניתן ללמוד את התחום?

את מסלול ייחודי זה מציעות מגוון מכללות כמו המכללה האקדמית נתניה המציעה מסלולים ללימודי תואר ראשון. מסלולים אלה מתאימים בעיקר לסטודנטים שכבר מועסקים על ידי חברות פיננסיות גדולות. עוד ניתן לבחור גם במסלול האקדמי של המכללה למנהל המציעה לימודי תואר ראשון בכלכלה. לסיכום, תואר פרקטי ונכון עבור אנשים מתחום הפיננסיים הוא התואר בו עסקנו, לכן רבים בוחרים במסלולים אלה לשם קבלת קרש קפיצה לתפקידים טובים בתחום בשוק העבודה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים