כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

תואר ראשון בחו"ל

שגשוג בחיים המודרניים מבוסס במידה רבה על השכלה גבוהה. ללא השכלה גבוהה, קשה עד בלתי אפשרי להתקדם באמת. למרות שבישראל יש הרבה מאוד מוסדות לימוד להשכלה גבוהה, צעירים רבים מעדיפים ללמוד בחו"ל.

20/03/2019

האם יש עדיפות לתואר בחו"ל?

האם יש עדיפות לתואר בחו"ל?
לכאורה, זה נשמע מוזר. למעשה, זה כלל לא כך. יש כמה וכמה סיבות שמניעות סטודנטים להעדיף תואר ראשון בחו"ל. לא מדובר רק על נתוני הקבלה אלא גם על מספר דברים חשובים נוספים. וכדאי לדעת כי ישראלים לומדים כיום בחו"ל מגוון רחב של מקצועות, במכלול רחב של פקולטות. לימודים החל ממנהל עסקים וכלכלה, דרך מקצועות הבריאות והרפואה וכלה בתארים טכנולוגיים או במקצועות העיצוב, האומנות והקולנוע.

אפשר לשלם פחות

הלימודים בארץ אינם מן הזולים. במיוחד לא כאשר מביאים בחשבון את יוקר המחייה הכללי. ישנן מדינות שבהן סטודנט ישראלי יכול לשלם הרבה פחות כסף בהשוואה ללימודים בארץ. ואפילו אם יש מדינות שבהן יחסית יקרים, יש ישראלים שמצאו את הדרך להוזיל את העלות. ישראלים רבים זכאים לקבלת אזרחות ספרדית. מי שהוא צאצא למשפחה של מגורשי ספרד מקבל את האזרחות ויכול ליהנות מלימודים בתנאים מיוחדים.

לא רק בספרד

חשוב לציין כי מי שמקבל אזרחות ספרדית יכול ללמוד לא רק באוניברסיטאות בספרד. למעשה, זו אזרחות אירופית כך שאפשר ללמוד גם בצרפת, גרמניה ומדינות רבות נוספות (בתנאי שהן נמצאות באיחוד האירופי). לאזרחים, יש אפשרות לקבל מלגות ולפעמים גם לימודים בחינם.

לומדים בחו"ל במקום לשפר בגרויות

גם מלבד הנושא של חיסכון בשכר לימוד וגם ללא שום קשר לקבלת אזרחות ספרדית, יש עוד סיבות לכך שישנם רבים הפונים לחו"ל, ללימודים. סיבה מרכזית הינה הקושי להתקבל לפקולטות מסוימות בארץ. בחלק מהפקולטות, אפילו מי שהיו תלמידים מצטיינים לא יכולים להתקבל בלי שיפור של בגרויות או לכל הפחות בלי שיפור של הפסיכומטרי לציון של 700 ואף יותר.

לא חובה להשלים בגרות

כאשר לא רוצים לבזבז את הזמן על שיפור בגרויות או מכינות כאלה ואחרות, שלא באמת קשורים ללימודים הגבוהים, יש פתרונות בחו"ל. בגלל שבחו"ל יש כל כך הרבה מוסדות לימוד, אפשר להתקבל למוסד מוביל ונחשב בלי שצריך להשקיע זמן וכסף בשיפור ציונים.

מסלולי לימוד ייחודיים

עם כל הכבוד (ויש כבוד) למערכת ההשכלה הגבוהה בארץ, יש כאן לא מעט צרות. בשל מספר הסטודנטים הקטן יחסית, אין הצדקה להחזיק פקולטות מכל הסוגים. בעוד שיש פקולטות שנסגרות, יש גם כאלה שמעולם לא שקלו ראשי מוסדות הלימוד להקים כאן. לא חסרים סטודנטים שרצו ללמוד מקצוע או לקבל דיפלומה בתחום שבארץ לא ניתן ללמדו לתואר הראשון. אין להתפלא על כך שרבים פונים ללימודים בחו"ל כדי לקבל הסמכה בתחומים רצויים, טכנולוגיים או אחרים.

הכנה טובה ללימודי המשך

עבור סטודנטים שאפתנים, שחושבים לא רק על התואר הראשון, יש יתרון חשוב בבחירה בלימודים בחו"ל. מי שמסיים בהצלחה תואר ראשון בחו"ל נמצא בעמדה הרבה יותר טובה ללימודים גבוהים בהמשך, באותו מוסד לימודים או במוסדות לימוד אחרים. זאת ועוד, במהלך התואר הראשון מקבלים בונוס בדמות שיפור ניכר של שליטה בשפה נוספת. זה בסיס חשוב הן ללימודים נוספים והן לחיים בחו"ל או לקריירה בין לאומית.

לימודים והחיים שאחרי

במדינות מסוימות, סטודנטים שסיימו שם לימודים נמצאים בעמדה טובה יותר להשתלבות בחיי העבודה. בזמן הזה, יחסית קל לקבל אישור עבודה. אפשר ליצור קשרים עם הקהילה המקומית ועם מעסיקים. עבור אנשים שרוצים לפתח קריירה בחו"ל וכאלה שרוצים להתבסס מעבר לים, הלימודים במוסד לימודים באותה המדינה מעניקים נקודת פתיחה מאוד מאוד טובה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים