כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

תחומי התמחות בעריכת דין פלילית

מי שסיים את לימודי המשפטים היוקרתיים, בוודאי יודע כי עם סיום הלימודים, הגיע הזמן לבחור את תחום ההתמחות המתאים ביותר גם לאופי של עורך הדין הצעיר וגם למטרותיו.

01/04/2019

רוב עיסוקו של העו"ד הפלילי

רוב עיסוקו של העו"ד הפלילי
במדינת ישראל, עורכי דין עוסקים במתן שירותים עבור מגזר ציבורי או פרטי, בעוד שמי שמעוניין להכיר את רזי המקצוע מקרוב ולעסוק בתחום מעניין למדי - בוחר בהתמחות במשפט הפלילי.

תחומי ההתמחות בעריכת דין פלילית

שאלתם את עצמכם מהם תחומי ההתמחות בתחום זה? מי שתמיד נמשך את תחום הפלילים ורוצה להכיר את רזי המקצוע הנוגעים אל עורך דין פלילי - מומלץ כי יעסוק בתחום ויעמיק בו דרך התמחות באחד ממשרדי עורכי הדין הטובים בארץ. מי שיבצע התמחות בתחום, יוכל עם הזמן להפוך ולהיות עורך דין פלילי מעולה!

העיסוק וההתמחות של העו"ד הפלילי

בכל הנוגע אל תחומי ההתמחות בתחום הפלילי, בתור עורכי דין פליליים תוכלו לעסוק ולטפל בנושאים כמו עבירות רכוש, עבירות מין, עבירות שוחד, מרמה, תקיפות, עבירות אלימות, עבירות נוער, אלימות במשפחה, חקירה משטרתית, שימוע ושאר תחומים ועבירות שונות הנוגעות אל אזרחים, תאגידים, חברות ועוד.

מהמגזר הפרטי ועד בתי עסק וחברות גדולות

חשוב לדעת כי עורך דין פלילי הוא כזה שיוכל לבחור בין עבודה במגזר הציבורי כמו בכנסת, ברשויות המדינה ובשאר מוסדות ציבור, לבין ניתן עבודה בתחום הפרטי במשרדי עורכי הדין , כמו גם שניתן לבצע עבודה מול חברות ותאגידים גדולים או קטנים.

כיצד בוחרים את ההתמחות

בזמן שאתם מתלבטים לגבי ההתמחות שלכם, חשוב שתדעו כי מי שיוצא אל סטאז' (סטאז' היא שמה של התמחות) בתחום הפלילי, ייהנה בעיקר בתרגול מעשי בייצוג נאשמים בכלל עבירות כמו בהתנסות בעקרונות המשפט ועבודה צמודה עם לקוחות ועורכי דין מנוסים.

מתי ניגשים להתמחות בתחום המשפט הפלילי?

מי שייגש להתמחות הם סטודנטים שסיימו תואר ראשון במשפטים וכעת עליהם לעבור את בחינות מסוגים שונים כמו גם להגיש עבודה סמינריונית. את הבחירה יש לבצע גם על פי הביקוש שישנו בארץ עבור עורכי דין בתחום זה. בצעו את הבחירה גם לפי משאלת הלב שלכם ועל פי אופייכם והרצון לעבור בתחום המשפטי הנוגע אל עבירות מסוגים שונים.

כמה זמן נמשכת התמחות בעריכת דין פלילית?

התמחות באופן כלל בתחום המשפטים מתחילה החל מחודש מרץ לאחר סיום הלימודים או בחודש ספטמבר. משך ההתמחות אורכה שנה וחצי כאשר לאחר בחירת משרד עורך הדין בו תרצו לקיים את ההתמחות יש להתמחות במשך 36 שעות שבועיות, חמישה ימים בשבוע תוך עבודה במשרד לפחות 5 שעות ברציפות.

אופן העיסוק ובחירת מקום העבודה של העו"ד הפלילי

לסיכום, אופן העבודה שלכם והתחום בו תבחרו להתמחות כעורכי דין פליליים, נבחרים גם על פי האופי והידיעות של עורך הדין הצעיר, כמו גם על פי תחומי העניין שלכם. עם זאת אל תשכחו ללכת בשבילים שליבכם מוביל אתכם ולבצע את תפקידכם תוך שמירה על מוסר ועניין בנושאים פליליים. בחירה כזאת תהיה מושכלת ונכונה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים