כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

אילוף גורי כלבים

אם יש ברשותכם או לחבריכם כלבים, כדאי מאוד לבצע אילוף כלבים, לעיתים יותר משזה נחוץ לכלב זה נחוץ דווקא עבורכם, היכן כדאי לרשום או אותו או מה הם הכללים לאילוף נכון – במאמר הבא שלפניכם.

24/06/2019

הצורך בהשקעה באילוף כלבים

הצורך בהשקעה באילוף כלבים
אם יש לכם כלב או שאתם וקלים לאמץ אחד, אתם חייבים לזכור שכל עוד הוא לא מאולף יכול להיות הרבה יותר בעייתי ולעתים זה ישפיע על ההרגשה שלכם ועל כדאיות הבחירה. לא קל להשקיע כל כך הרבה זמן בכלב ודאי לא כאשר הוא גור ורק לומד להכיר את העולם וזה הזמן להבין כיצד אפשר לאלף אותם.

מדוע אילוף גורי כלבים חשוב?

אילוף כלבים היא אחת המשימות החשובות ביותר שתבצעו כאשר יהיה לכם כלב, ודאי כאשר מדובר בגור קטן. הסיבה שאילוף גורים היא משימה חשובה יותר היא ממש כמו שחינוך לילדים צריך להינתן בשלב מוקדם ככל הניתן. ככל שהחינוך יינתן בשלב מוקדם יותר כך למעשה הכלב יהיה ממושמע יותר.

משמעת גם אצל הכלבים

למה חשוב שהוא יהיה ממושמע יותר? כי ככל שהוא יהיה ממושמע יותר תוכלו ליהנות ממנו יותר ולסבול ממנו פחות. אף אחד לא רוצה גור שעושה את הצרכים שלו בתוך הבית כמו שאף אחד ל רוצה גור כלבים שבורח מהבית או רץ אל עבר הכביש, ובוודאי לא נושך את האורחים.

כיצד ניתן לאלף את הגורים?

אפשר לאלף את גורי הכלבים באופן עצמאי כיוון שיש מדריכים רבים באינטרנט שיכולים לעזור לכם. עם זאת יש אפשרות מקצועית ויסודית יותר והיא לבחור במאלף מקצועי. מאלף כלבים מקצועי למעשה יבין מי הכלב שלכם וכיצד הוא מתנהג ויתאים לו תכנית אישית ומקצועית. באמצעות אדם מקצועי שחי את התחום ועושה זאת כבר שנים רבות אתם יכולים ליהנות מבעל חיים ממושמע כבר כשהוא קטן ואז יהיה לכם גם קל יותר להמשיך לאלף אותו בעצמכם.

היכן מתבצע אילוף הכלבים?

אילוף כלבים יכול להתבצע בכל מקום כולל בבית או בפארק שלידו. אילוף גורים היא משימה שוטפת, שצריכה להתבצע בכל רגע נתון אפילו כשאתם לא נוכחים. למשל, אם תבחרו במאלף כלבים הוא כנראה ייקח את הכלב שלכם למשך שעה או שעתיים ויעביר אותו סדנאות אימונים כמו למשל נשיכה בכדור שתביית אותו כיצד לשלוט באינסטינקט הנשיכה שלו או כיצד להגיב לקול. אחרי שהאילוף יסתיים אתם תצטרכו להמשיך באותו הקו כדי להמשיך בחינוך ולאלף אותו עד מעט האחוזים.

האילוף נמשך כל חיי הכלב

חשוב לזכור כי אילוף גורי כלבים נמשך לכל חייהם גם כאשר הם מפסיקים להיות גורים. משימה זו שהמשלנו כבר לחינוך וכמו שהאדם יכול להתחנך גם בגיל מבוגר יותר ואפילו גיל מתקדם, כאשר הוא לומר דברים חדשים על החיים שהוא לא פגש קודם לכן, כך גם הכלב. רק ההבדל הוא שהוא לא באמת יכול להבין זאת בעצמו ואתם צריכים להיות שם כדי לאלף אותו. חשוב לזכור כי אילוף כלבים יכול להתבצע כמה פעמים בשבוע בלבד ואין צורך בתוכנית אינטנסיבית אם כי זה משתנה לפי הצורך.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים