כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בדק בית לדירות מחיר למשתכן

בדק בית זוהי בדיקה מומלצת לכל מי שרוכש דירה חדשה מקבלן. כאשר מדובר בדירה במסגרת תכנית מחיר למשתכן יש לבדק הבית חשיבות רבה, כאשר מעבר לאיתור הליקויים על החברה הבודקת לבחון אם הדירה עומדת בתנאי המפרט הטכני שנקבע על ידי משרד הבינוי והשיכון.

26/06/2019

חובת העמידה בהנחיות המפרט הטכני

חובת העמידה בהנחיות המפרט הטכני
רכשתם דירה במחיר למשתכן? מצוין! תוכנית מחיר למשתכן היא תוכנית שמאפשרת לרבים לרכוש דירה חדשה במחיר מופחת ובתנאי שהם יעמדו בתנאי הזכאות. התוכנית חלה על פרויקטים של בנייה רוויה בבניינים בהם יש מינימום 2 קומות ו-6 דירות, ומשרד הבינוי והשיכון קבע מפרט טכני של הדירות הללו, מפרט שמחייב את הקבלנים לעמוד בו. זו בדיוק הסיבה שרגע לפני שעושים בדיקת בדק בית, צריך להכיר את ההבדל בין דירה רגילה לדירה במחיר למשתכן ובכדי לקבל תמורה מלאה לכסף.

מהו בדק בית?

כמעט כל מי שקנה דירה חדשה מקבלן מכיר את זה. הבית נראה מושלם, ההתרגשות בשיאה והדבר היחיד שרוצים הוא להיכנס אליה. אבל יש לא מעט מקרים בהם יש ליקויים שבעין לא מקצועית לא רואים, ובדיוק בגלל זה צריך לעשות בדיקה יסודית, מה שאומר שאנשי מקצוע, מהנדסים ואחרים, בודקים האם יש ליקויי בנייה והאם הקבלן עמד בהסכמים איתו. כשמדובר על דירה שאינה במחיר למשתכן, צריך לוודא שהוא עמד במפרט שסוכם בין שני הצדדים. כשזו כן דירת מחיר למשתכן, צריך לוודא שהוא עומד במפרט שמשרד השיכון קבע. הנה כמה דוגמאות לדברים שנבדקים במסגרת הבדיקה.

בדיקת איטום ותשתיות

בבדיקת הבית בודקים בין השאר האם יש נזקי רטיבות, נזקים שיכולים בשלב מאוחר יותר להיות משמעותיים וכמובן יקרים לתיקון. אלו נזקים שיכולים להיגרם בשל פגיעה בצנרת בזמן הבנייה, וחשוב לעבור על כל הקירות ולוודא שאין סימנים ראשונים לרטיבות. חשוב גם לוודא שהשיפועים במרפסות מאפשרים ניקוז של מי הגשמים וימנעו נזקי רטיבות מתמשכים. בדיקת תשתיות כוללת גם בדיקה של מערכת החשמל האם היא טובה ובטוחה, וכמובן, צריך לבצע בדיקת איטום לחלונות ולפתחים מכיוון שהאיטום ישפיע על הטמפרטורה בחלל ועל יעילות עבודתם של המיזוג והחימום.

בדיקות נוספות

עוד בדיקות שיכולות להיכלל במסגרת בדק בית הן בדיקה של כל נקודות המים בבית וכמובן הכלים הסניטריים והחיבור שלהם ואם הם ממוקמים בתוך ארונות חשוב לוודא שאין סימני מים. גם הריצוף וחיפויי הקיר הם חלק מאותה בדיקה מכיוון שעלולים להיות בהם פגמים וסדקים. כדאי גם לבדוק את התקינות של כל הפתחים בבית, סגירה ופתיחה מהירה וקלה שלהם, וכמובן, לוודא שיש שקעי חשמל במקומות שסוכמו עם הקבלן ובכמות שצריכה להיות. יש כמובן עוד בדיקות נוספות שאפשר לבצע, ואלו היו כמה דוגמאות למה שחשוב לוודא שתקין ושאסור לפספס.

למה חשוב לשים לב בעת רכישת דירה במחיר למשתכן?

רכישת דירה במחיר למשתכן שונה מדירה שנקנית מקבלן שלא במסגרת מחיר למשתכן בעיקר בכך שאין לדייר אפשרות לבצע שינויים בדירה כמו הוספת נקודות אינסטלציה או שקעים, סידור הנכס מבחינה אדריכלית, הזזת מחיצות הגבס וכדומה. יש מפרט שהוא מקבל אחרי אישור הזכייה וחותם עליו וחשוב מאוד לשים לב שיש כמה מהדורות של מפרטים בהתאם לפרויקטים. צריך לוודא עוד לפני שחותמים שהמפרט שעומדים לחתום עליו הוא המפרט הנכון (כי הוא זה שיהיה מחייב).

עבודה עם חברת "בדק בית"

אם אתם רוכשים דירה במסגרת מחיר למשתכן ואתם מחפשים חברת בדק בית שתוודא שאתם מקבלים נכס תקין וכמו שסיכמתם עליו, אתם צריכים לוודא שמעבר ליכולת לאתר ליקויי בנייה, היא גם תהיה חברה שבקיאה במפרטים ובמה שרלוונטי ספציפית למחיר למשתכן.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים