כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס לוגיסטיקה וניהול מלאי

קורס לוגיסטיקה וניהול מלאי אולי נשמע לכם כמו אחד הקורסים הקלים והמהירים ביותר שתעברו אך הוא ממש לא כזה. הוא יכול להיות קל מאוד לחלק מהאנשים אך לחלק אחר של האוכלוסייה הוא יהיה קשה ומייגע, ולא בטוח שהם יהיו טובים במה שהם עושים. מה לומדים בו ולמי קורס כזה יכול להתאים?

27/06/2019

מהו קורס לוגיסטיקה וניהול מלאי?

מהו קורס לוגיסטיקה וניהול מלאי?
קורס ניהול לוגיסטיקה ומלאי הוא קורס שמכשיר את התלמידים להבין כיצד לנהל את הלוגיסטיקה והמלאי של ארגון מסוים. ארגון זה יכול להיות גדול או קטן, הוא יכול להיות מתחומים שונים ולמעשה זה לא כל כך משנה. קורס זה יהיה אוניברסלי, הוא ייתן לתלמיד כלים רבים ויסביר לו כיצד יהיה ניתן לשלוט על מערך הלוגיסטיקה, מול מי צריך לעבוד, מה תבניות העבודה המקובלות, מה חשיבות התפקיד וכמובן עוד נושאים שיכולים להיות קשורים לנושא בעקיפין ולעזור בעבודה השוטפת. לכל חברה גדולה בעיקר מתחום הייבוא או הייצור, יש כיום מערך לוגיסטיקה נרחב שצריך מנהלים טובים.

הבנת משמעות התפקיד לארגון

אחד הדברים החשובים ביוצר שנלמדים במהלך קורס לוגיסטיקה ומלאי הוא כמובן הבנת חשיבות התפקיד. יש לא מעט אנשים שחושבים שהתעסקות עם ציוד מוחשי שאפשר לראות ולהרגיש הוא דבר קל יותר מאשר לעבוד עם נתונים. ההיפך הוא הנכון ודווקא בגלל שיש כמויות אדירות של ציוד, קל מאוד להתבלבל ולעתים אפילו טעות אחת קטנה בהנחת יסוד כלשהי יכולה לגרום לבעיה קשה בהמשך שתמשיך להתגלגל. כל אחד שנכנס לתפקיד יודע כי בסופו של דבר האחריות תהיה עליו והוא יכול לשלם על כך מהמשכורת שלו אם חפץ מסוים נאבד או גרוע מכך, הוא ייאבד את עבודתו בשל מחסור.

עבודה מול ספקים וניהול מחסנים

אחרי שהבנו עד כמה חשוב כל נושא הלוגיסטיקה והמלאי לרווחיות החברה והישארותה בשוק, חשוב לדעת מה לומדים במהלך הקורס. יש כמובן נושאים מגוונים מאוד כמו למשל הכלים שבהם משתמשים במחסנים או הצורה בה מתנהלים מול ספקים שונים אך ההסתעפויות בכל נושא עוד רבות ומגוונות. כמובן שאחד הנושאים הראשיים הוא ניהול מחסנים כי בסופו של דבר כל גוף שיש לו ציוד רב או מוצרים שהוא מייצר משתמש במחסנים כאשר העבודה של מנהלי לוגיסטיקה ומלאי יכולה להיות גם בארגון עצמו וגם במחסנים חיצוניים ששומרים על הציוד.

שינוי או ייעול

ניהול מחסנים לעתים יכלול גם שינוי במחסנים או ייעול שלהם. לכן בקורס לוגיסטיקה לומדים גם על מדפים לתעשייה, אמצעי הרמה שמשמשים לתפעול המחסן וכן הלאה. למשל, בחירת מדפים למחסן יכולה להיות חשובה מאוד לעתיד המחסן, העלות שלהם יקרה מאוד ובוגר קורס לוגיסטיקה צריך להכיר את כל המאפיינים וכך להתאים אותם היטב.

עבודה עם מערכות מחשב מתקדמות

כיום כמעט כל עבודה הפכה להיות ממוחשבת ולמרות שיש צורך לחתום על טפסים אחרי ספירה של הציוד בעין ולא להסתמך על מערכת ממוחשבת, עדיין אפשר לראות כיצד מתנהל מלאי נרחב גם באמצעות תוכנות שונות. כל אחד שרוצה להתעסק עם מלאי ולוגיסטיקה חייב להכיר את המערכות המתקדמות שמתעדות מה נכנס למלאי, מה יצא ממנו, מה התאריך שבו כל הפעולות הללו קרו וכן הלאה. באיזה שהוא שלב אי אפשר להתנהל באופן ידני ויהיה צורך במערכות ממוחשבות שגורמות לעבודה כולה להיראות הרבה יותר פשוטה. בכל זאת יש צורך בכושר ניהול עילאי בעיקר בגוף גדול.

למי מתאים קורס לוגיסטיקה וניהול מלאי?

אחרי שהבנו פחות או יותר מהו קורס לוגיסטיקה וניהול מלאי אפשר כבר להתחיל להבין מי מתאים לעבודה ומי לא. קודם כל חשוב לזכור כי תפקיד זה חשוב מאוד ויש לו ביקוש רב ולמרות שלא מדובר בתואר אקדמי, העבודה יכולה להיות רווחית מאוד. הקורס מתאים לאנשים שמתנהלים היטב ומסודרים מאוד באורח חייהם, כאלו שאוהבים להתעסק עם ציוד ולעבוד בשטח ולאו דווקא מול מחשב במשרד כל היום.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים