כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חנוכת בית לאחר מעבר דירה

חנוכת בית היא אמנם לא המסיבה הכי גדולה שתערכו אך היא יכולה להיות פתיחה נעימה ורכה לחיים החדשים שלכם. חנוכת בית היא מסורת כלל עולמית ולמעשה אתם יכולים להפוך אותה לאירוע בו תשמרו על קשר עם אנשים שלא דיברתם איתם הרבה זמן. הנה כמה פרטים שיעזרו.

30/06/2019

מדוע חשוב לערוך חנוכת בית?

מדוע חשוב לערוך חנוכת בית?
חנוכת בית היא לא סתם עוד מפגש, היא מפגש שמסמן התחלות חדשות. יש הרבה סיבות מדוע כדאי לחגוג חנוכת בית כאשר הסיבה הראשית היא ההרגשה שלכם. לא פשוט לעבור דירה וגם אם עברתם לדירה חדשה וגדולה בהרבה מהדירה הקודמת שהייתה לכם, יש סיכוי שהפתיחה שלכם לא תהיה נעימה. קשה להתרגל למקום חדש, הקירות לא מרגישים כמו בית ואפילו בית גדול ומרווח מאוד יכול להיות מבהיל. כאשר אתם מזמינים את האנשים שקרובים אליכם אתם יכולים ליהנות מהרגשה ביתית יותר וגם הם יוכלו להכיר את הבית החדש שלכם, וכמובן יעניקו לכם מתנות להתחלה החדשה.

מתי כדאי לערוך חנוכת בית?

חנוכת בית לא כדאי לערוך מיד כאשר נכנסים לבית החדש כיוון שלא בטוח תרגישו בנוח. כמובן שבהתחלה לא תוכלו להרגיש בבית כיוון שלא תדעו עוד איפה כל דבר נמצא ואתם לא רגילים למבנה החדש אך בכל זאת לא כדאי לדחות את חנוכת הבית יותר מידי זמן. לא יהיה זה לערוך את חנוכת הבית זמן רב אחרי שעברתם כי אז יכול להיות שאנשים כבר יהיו בבית שלכם לפני שהמסיבה תיערך, ואז תיאבדו מהאפקט של ההיכרות עם הבית החדש שלכם. כמו כן יכול להיות שיהיה לכם מוזר לחגוג מאוחר מידי אחרי שכבר התאקלמתם. יחד עם זאת לא כדאי לחגוג מהר מידי כשהבית עוד לא ערוך.

מה צריך להביא לחנוכת הבית?

הכי חשוב שיהיה כיבוד בחנוכת הבית. אנשים שמגיעים לחנוכת בית מגיעים רעבים, אמנם הם יודעים שלא מצפה להם סטייק אנטריקוט כמו באירוע למרות שהם מביאים עמם מתנה, אך בכל זאת הם יגיעו מעט רעבים. בורקסים, פסטה, קייטרינג או משהו שבישלתם יכול להיות פתרון מעולה. לצד הכיבוד שצריך להיות בחנוכת בית חשוב שיהיו גם דברים יותר מרעננים ומיוחדים. למשל, מגשי פירות יכולים להיות מעולים כיוון שהם מרעננים, בעיקר בקיץ, והם גם זולים וקלים. כמו כן אפשר להזמין קינוחים קטנים להתחלה מתוקה במקום החדש, וכמובן שלא יזיקו גם כמה בקבוקי אלכוהול.

אווירה טובה

חשוב לזכור כי מלבד הכיבוד חשוב שתהיה גם מוזיקה ואווירה טובה. אמנם לא צריך לקשט את המקום כאילו מדובר ביום הולדת הרי בסופו של דבר הבית שלכם צריך להיות אותנטי כמו שהוא, אך לא יזיקו כמה בלונים, פרחים או כל דבר אחר שייצור אווירה חגיגית יותר. אל תשכחו לצרף עוד כיסאות אם יש אין מספיק מקומות ישיבה לכל המוזמנים.

את מי כדאי להזמין לחנוכת הבית?

אז אחרי שהבנו מתי כדאי לערוך את חנוכת הבית וכיצד צריך לתכנן אותה, כולל הזמנה של מגשי פירות וכמה בקבוקי אלכוהול שיהיה שמח, אתם חייבים להחליט את מי להזמין. שימו לב שהסעיף הזה יכול להיות שונה מאוד בין משפחה למשפחה כיוון שיכול להיות שהמצבים יהיו שונים. למשל, רווק יוכל לערוך חנוכת בית בסגנון מעט שונה מאשר משפחה או מאשר זוג. משפחה שעברה לקוטג' גדול יחסית יכולה להזמין אנשים רבים וכך לאחד כמה מעגלים חברתיים. בדרך כלל מזמינים חברים ובני משפחה ואפשר גם להזמין את השכנים החדשים שיכירו אתכם ואת החברים שלכם, כך שההתחלה תהיה טובה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים