כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס פיתוח אפליקציות

בעוד שתארים במכללות ואוניברסיטאות העוסקים בהייטק דורשים לרוב רמה טכנולוגית גבוהה וידע רב במתמטיקה שלרבים אין, ישנם מכללות רבות בארץ אשר מציעות קורסים ממוקדים במקצועות הייטק אשר לא דורשות ניסיון, קורס פופולרי כזה הוא קורס פיתוח אפליקציות.

18/07/2019

תחום היי טק עם ביקוש גבוה

תחום היי טק עם ביקוש גבוה
לימודי הייטק הם הלימודים הפופולאריים ביותר במדינת ישראל אשר מזמן ביססה את מעמדה כמדינת הסטארטאפ עם למעלה מעשרות אקזיטים ומוצרים אשר משרתים מיליוני אנשים ברחבי העולם (וויז, וויקס ועוד) לכן, אנשים רבים במדינת ישראל מנסים להתברג לשוק ההייטק ההולך וגדל עקב תנאים טובים, משכורות גבוהות ואפשרויות קידום מרובות. אחד התחומים הפופולאריים כיום הוא קורס פיתוח אפליקציות באנדרואיד וב-IOS, תחום שמתפתח כלה זמן והביקוש לעובדים בתחום הולך וגדל.

רקע על המקצוע

עולם המובייל הולך וגדל ומשתלט על יותר ויותר גורמים בחיינו, בכל שנה יוצאות לאור מגוון אפליקציות אשר מקורן ברעיון יצירתי כזה או אחר של יזם אשר גילה צורך מסוים בשוק ותרגם אותו לאפליקציית שירות בטלפון הנייד. אנשים רבים מעוניינים ללמוד פיתוח אפליקציות על מנת להוציא לפועל את הרעיונות שלהם ללא תלות במפתח חיצוני ולהפוך את החלום שלהם למציאות, רבים אף מעוניינים פשוט להתברג לתחום ולתת שירות לחברות וסוכנויות אשר מבקשות לפתח את המוצר שלהם והשירות שלהם באמצעות יצירת אפליקציה רלוונטית לתחום שלהן.

מה לומדים בקורס פיתוח אפליקציות

תכניות הלימודים של קורס פיתוח אפליקציות משתנות בין מכללה למכללה, אך ישנם תכנים כלליים אשר נלמדים בצורה דומה בכל אחד מהמכללות:

פיתוח אפליקציות WEB

בניית אתרים כבסיס והכנה להיכרות עם מערכות מובייל ובניית אפליקציות מבוססות מובייל.

היכרות עם מערכות הפעלה של Android ו -IOS

אנשים אשר מעוניינים ללמוד את שני השפות צריכים לוודא כי אכן אותה מכללה מספקת שיעורים בהתאם, מכיוון שמכללות רבות מספקות לימודים הקשורים רק במערכת Android.

עיצוב ואפיון ממשק משתמש לטלפונים חכמים (UX)

כיצד לעצב לאפיין אפליקציה כך שתהיה נוחה לשימוש ותמכור יותר.

למידת שפות רבות

במהלך הקורסים ילמדו שפות תכנות רבות, ביניהם: HTML, JAVA, KOTLIN, SWIFT ועוד.

הגשת פרויקט גמר

במהלך הלימודים במכללות רבות יתבקשו התלמידים להציג פרויקט גמר כאשר לרוב מתחלקים התלמידים לקבוצות ומתבקשים לפתח אפליקציה תוך שמירה על העקרונות ושימוש בשפות ובתכנים אשר נלמדו במהלך הקורס.

תנאי קבלה

כמו שנאמר, הייחודיות של קורסים בהייטק כמו קורס פיתוח אפליקציות באה לידי ביטוי בכך שלא נדרש להציג ציוני פסיכומטרי גבוהים,וציוני בגרות במתמטיקה גבוהים או מבחני קבלה קשים הקשורים במתמטיקה. עם זאת, מכללות רבות כן יציבו תנאים מסוימים לקבלה על הקשורים ברקע טכנולוגי מסוים, כגון: דרישת ידע סביר עד גבוה שפה האנגלית, זיקה לתחום המחשבים והתנהלות עם מחשב וסמארטפון. בחלק המכללות המועמד יצטרך לבצע מבחני קבלה פשוטים הבאים לבחון את הרקע הטכנולוגי של המועמד, אך לרוב המבחנים לא מסובכים ולעיתים רחוקות מונעות מהמועמד להירשם לקורס.

אפשרויות תעסוקה עם סיום הקורס

קיימת דרישה גבוהה בשוק ההייטק למפתחי אפליקציות Android ו-IOS, חברות רבות אשר מחפשות לשדרג את השירות והמוצר שלהם מבקשות להעסיק מפתחי אפליקציות ולייצר אפליקציה התואמת את השירות שלהם. בוגרי קורס פיתוח אפליקציות יכולים גם כן להשתלב בחברות סטארט אפ כמתכנתים ומפתחי אפליקציות WEB ולמובייל.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים