כרגע באתר
2
5
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

משרדים בת"א – רכישה או השכרה?

מי שמחפש בימים אלה משרד בתל אביב עומד בפני שאלה מרכזית. האם כדאי לבחור באופציה של רכישה או השכרה? שיקולים של מיקום, מחיר וכמובן השאיפות והמטרות של העסק הן חלק מהפרמטרים שיש לשקול טרם הבחירה. הנה מספר טיפים שיסייעו לכם בבחירה נבונה.

21/07/2019

הכי חשוב – המיקום

הכי חשוב – המיקום
לפני שנפרט את השיקולים בעד רכישה או השכרה, כמה מילים על מיקום. הדבר הכי חשוב בשלב הראשון הוא להחליט באיזה אזור רוצים למקם את המשרד. יש כמה שיקולים לעניין זה, למשל איזה מסר רוצים להעביר ללקוחות, מידת הנגישות למקום, עסקים שנמצאים בקרבת מקום (ואשר מקרינים על תדמית העסק שלכם). רק אחרי שהחלטתם באיזה אזור צפוי להיות המשרד שלכם תוכלו לתת את הדעת לשאלה האם כדי לקנות או שאולי כדאי לשכור.

מחשבה לטווח קצר לעומת מחשבה לטווח ארוך

בעלי עסקים או חברות צריכים תמיד לחשוב קדימה. זה נכון מבחינה עסקית, מבחינה שיווקית ומבחינה תדמיתית (וחשוב גם לשיקולי השכרה או קניה של משרד). אבל בעוד שחלק מבעלי העסקים חושבים לטווח קצר, אחרים מעדיפים לחשוב לטווח ארוך. כאנשי עסקים או כיזמים, אם אתם מבינים את החשיבות של חשיבה לטווח ארוך, לרוב תבחרו באופציה של רכישה על פני השכרה בתל אביב. לאורך זמן, רכישה יותר משתלמת ביחס להשכרה, גם אם צריך לקחת משכנתא לצורך הרכישה.

קניית משרד ושאלת ההון העצמי

מי שמקים עסק חדש בגיל צעיר ואין לו אמצעים כספיים משמעותיים יתקשה לקנות משרד חדש באזור נחשב וירגיש יותר בנוח לשכור. אבל, בעל עסק שכבר החל להתבסס או חברה שיש לה אמצעים כספיים, יוכלו בהחלט לעשות זאת. זה עניין של חשבון פשוט – כאשר קונים משרדים למכירה בתל אביב בשלב מסוים נשארים עם נכס בבעלות (כשהמשכנתא נגמרת). זו בעצם השקעה בעתיד או השקעה בפנסיה. גם בעתיד הרחוק, אם העסק בעתיד ייסגר, יש עדיין נכס ביד שאפשר להשכיר אותו לאחרים וליהנות מהכנסה פסיבית.

שאלו את עצמכם לאן השוק הולך

לא צריכים להיות מומחים לנדל"ן בכדי להבין שכדאיות של רכישה תלויה בשאלה לאן השוק הולך. מי שמעריך כי שוק הנדל"ן (בדגש על משרדים) צפוי לעלות – יעדיף ללא ספק לקנות. במילים אחרות, משרדים למכירה בתל אביב שיהיו שווים בעוד כמה שנים יותר מאשר היום, כדאי לקנות. אגב, יש לציין שאם מחירי הנכסים יעלו בהמשך, גם מחירי השכירות יעלו וגם על זה יש לתת את הדעת. רק אם אתם מעריכים שהשוק עומד לרדת, כדאי לשכור לפרק זמן מסוים. לאחר שיהיה שינוי במגמה, אפשר לנהוג בהתאם.

עסקים בצמיחה, השכרה וקניה

כאשר מדובר על עסקים בצמיחה, לפעמים המודל הכי נכון יהיה שילוב בין קניה לבין השכרה. נסביר למה הכוונה: אם העסק נמצא בתהליך של גדילה והתרחבות, קניה של משרד קטן יכולה שלא להספיק בתוך זמן קצר. הרי יהיה צורך בהמשך לעבור למשרד יותר גדול. אפשרות אחת, אם כן, היא לחפש משרדים למכירה בתל אביב רק לאחר שהעסק הגיעה ליציבות ולא צפוי להתרחב בקרוב. אפשרות אחרת היא לקנות משרד באזור שבו ניתן גם לשכור או לקנות שטחי משרדים נוספים, אם יהיה צורך בהם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים