כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס סטיילינג ועיצוב

התחום של סטיילינג ועיצוב מתקדם בקצב מהיר ולכן צריך ללמוד אותו בצורה מקצועית אם רוצים להשתלב בו בהצלחה. אז כיצד עושים זאת? הנה כל הפרטים בנושא לימודים אלו.

22/07/2019

תחום האופנה

תחום האופנה
קורס סטיילינג ועיצוב עוסק בכל מה שמשפיע על תחום האופנה. מעבר לכך, הקורס משלב בין הקניית ידע תאורטי ופרקטי ולכן הוא מתאים למי שרוצה לפתוח עסק או לעבוד בענף.

קהל יעד

קהל היעד העיקרי של לימודי עיצוב אופנה כולל גברים ונשים מעל גיל 18. אפשר כמובן ללמוד את התחום גם בגילאים צעירים יותר, אך לרוב יהיה מדובר בתחביב. אם לעומת זאת מדובר על גברים ונשים בוגרים, היתרון הוא שניתן להצטרף אל הלימודים ללא רקע קודם וללא ניסיון. בהמשך, אפשר להרחיב את תחומי הידע עם קורסים למתקדמים.

מוסדות לימוד

לימודי עיצוב אופנה הם חלק בלתי נפרד ממסלול ההכשרה של מוסדות אקדמיים ופרטיים בכל רחבי הארץ. ההבדל הוא שבאוניברסיטה ובאקדמיה ישנם תנאי קבלה מחמירים, בעוד במכללה פרטית אפשר להצטרף לקורס בלי ניסיון קודם ולקבל תעודה מקצועית. אם רוצים לבחור בצורה נכונה את מוסד הלימודים, חשוב להתאים את המסלול לצרכים ולציפיות.

משך הלימודים

קורס סטיילינג ועיצוב בסיסי נמשך מספר שבועות. לשם השוואה, לימודי עיצוב אופנה במכללה שנמצאת תחת פיקוח של המועצה להשכלה גבוהה כבר יכול להימשך כמה שנים. את ההבדל אפשר לראות בנושאי הלימוד, בסוג המרצים ובהרכב הכיתות. בכל מקרה, גם בהקשר הזה הדבר הנכון לעשות הוא להשוות בין מסלולי הלימוד הרלוונטיים בלבד.

היתרונות של הקורס

קורס סטיילינג ועיצוב מגלם בתוכו המון יתרונות משמעותיים עבור מי שרוצה להשתלב בענף האופנה. הנה כמה מהם:

הקניית רקע תיאורטי

רקע תיאורטי הוא לעיתים קרובות הדבר היחיד שעושה את ההבדל בין אנשי מקצוע מוסמכים לבין חובבנים בתחום האופנה. אם רוצים לקחת את התחביב ולהפוך אותו למקצוע, חשוב להכיר את הרקע ואת המחקרים שעוסקים בתחום. בהמשך הדרך, הרקע התיאורטי הוא גם זה שמגדיל את הסיכוי למצוא עבודה בבתי אופנה ורשתות סטיילינג בינלאומיות.

התנסות מעשית

כמובן שהחלק הארי של לימודי עיצוב אופנה כולל התנסות מעשית. זה החלק שבו הסטודנטים לומדים כיצד לתפור, איך לעצב בגדים ובאיזה חומרי גלם להשתמש. השילוב בין הרקע התיאורטי וההתנסות המעשית מוכיח את עצמו בתחום של אופנה וסטיילינג והוא מייחד את הענף בהשוואה לתחומים מתחרים.

מרצים מן התחום

רוב המרצים שמגיעים למסלולים של קורס סטיילינג ועיצוב הם מהתחום. המשמעות היא שקודם כל אפשר להתייעץ איתם בכל מקרה של דילמה והתלבטות, כמו גם להשתמש בקשרים האישיים איתם על מנת למצוא עבודה והתמחות. מעבר לכך, העובדה שהמרצים מגיעים מן התחום עוזרת להכניס את העולם האמיתי לתוך מסלול הלימודים.

טיפים לבחירת הקורס

כדאי להשקיע לפחות כמה ימים בהשוואה בין מסלולי לימוד של קורס סטיילינג ועיצוב. השוואה טובה תהיה מבוססת בין היתר על עלות הלימודים, על משך הקורס ועל תנאי הקבלה. אם רוצים, ניתן גם להתייעץ עם יועצי הלימודים בכל מוסד או מכללה ולברר לגבי שכר הלימוד. לרוב ניתן לממן חלק מהלימודים באמצעות מלגות ויש גם אפשרות לקבל מענקים על לימודי עיצוב אופנה.

לא מאוחר להתחיל

קורס סטיילינג ועיצוב הוא בסופו של דבר חלק ממסלול התמחות שרלוונטי לטווח רחב של גילאים. כתוצאה מכך, אף פעם לא מאוחר מדי לנסות להפוך את התחביב למקצוע ורק צריך לבדוק איפה לעשות את זה. התשובה תעזור לבחירת מסלול הלימודים ולהתחלת הקריירה המקצועית.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים