כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

שלבי רכישת דירה מקבלן

אז סוף כל סוף הגיע הרגע לו חיכיתם זמן רב ומצאתם את הדירה עליה חלמתם כל חייכם. כעת לאחר שמצאתם דירה מתחיל שלב ניהול משא ומתן לקביעת תנאי העסקה המשפטיים והמסחריים מול הגורם הרלוונטי.

01/09/2019

ניהול משא ומתן

ניהול משא ומתן
כאשר מדובר ברכישת דירה מקבלן, קיימת נטייה לחשוב שאין צורך בניהול מו"מ, אך לא בכל המקרים מדובר בחוזה אחיד ולכן חשוב לעמוד על האינטרסים שלכם ולהכיר את השלבים הנכונים של התהליך על מנת להשלים אותו על הצד הטוב ביותר.

בקשת רכישת דירה מקבלן

רכישת דירה מקבלן - מה זה אומר? ובכן השלב הראשון הינו חתימה על בקשת רכישה המהווה זיכרון דברים שהינו למעשה חוזה. חברות בנייה גדולות המעניקות אפשרות של רכישת דירה מקבלן על פי רוב כוללות פרטים שונים בהם: סכום התשלום עבור הדירה, מועדי התשלום ועוד סעיפים המצביעים כי מדובר על הסכם משפטי.

דירה מקבלן לעומת יד שנייה

על אף הנטייה לחשוב כי תהליך קניית דירה מקבלן לעומת יד שנייה אינו מצריך ייעוץ משפטי, הרי שחשוב לבצע בדיקות משפטיות לגבי היתר הבנייה ונסח בטאבו. כמו כן חשוב לבדוק כי הנכס אינו משועבד ואין עליו הליכים משפטיים.

רכישת דירה מקבלן - מה זה אומר?

תחילה עליכם להבין כי הרכישה מתבצעת על בסיס חוזה ואין מדובר על נכס בר קיימא. לאחר מכן חשוב לבדוק את תנאי הרכישה בחוזה ולא להסתפק בעורך הדין של הקבלן. בשלב השני ובטרם החתימה, ישנה אחריות על הרוכש ועורך דינו לוודא כי ישנה בעלות על הקרקע של הקבלן וכי משך זמן החכירה של הקרקע הינו לטווח אורך. בדקו את מספר החלקה והגוש ואת מסמכי הבעלות של הקבלן על הקרקע. לגבי תוכן החוזה - קראו ותוודאו כי חברת הבנייה מחזיקה בהיתר בנייה הניתן על ידי הרשות המקומית.

תוכן החוזה - תקראו ותוודאו

עברו על סעיפי החוזה וודאו כי הוא עומד בציפיות שלכם, סמנו סעיפים בעייתיים והעבירו את החוזה לבדיקה מול עורך הדין. יש לבדוק כי הסכמות בעל פה עם הקבלן מעוגנות בכתב בחוזה וכי המפרט הטכני מולא באופן תקין.

הגנות על כספיכם

בחוזה חייב להופיע סעיף המבטיח כי כל שינוי בדירה הינו באחריות הקבלן וכי קיים סעיף יציאה מההסכם במידה וקיים פער בין המוסכם בחוזה לבין מה שמוצע בפועל, בכך תבטיחו הגנות על כספיכם.

מסירת הדירה

וודאו כי הקבלן מחויב למועד המוסכם למסירת הדירה וכי מועד זה ידוע מראש. מסירת הדירה במועדה חייבת להתבצע כאשר הינה נקייה, תקינה וללא פגמים. רבים מרוכשי דירות חדשות נעזרים בלקיחת משכנתא, וודאו כי הכיסוי והסיוע מטעם הבנק הינו מתואם למועדי התשלום, כך שבמועד מסירת הדירה יועברו התשלומים מהבנק בצורת משכנתא כפי שתוכנן.

חברת בנייה ונדל"ן

חברות הפועלת בתחום הבנייה והנדל"ן כוללות חטיבות ביצוע, יזמות, התחדשות עירונית, תמ"א 38 או פינוי בינוי וכן צוות מומחים בעלי ניסיון רב בתחום. ישנם חברות שונות העומדת מאחורי מגוון רחב של פרויקטים מובילים הכוללים אלפי יחידות דיור בישראל ופועלות גם באירופה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים