כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי הנדסה או הנדסאי בניין

הנדסת בניין היא אחת המקצועות המעניינים והחשובים ביותר אך גם הקשים ביותר. עם זאת הנדסאי בניין נשמע לכם אולי קיצור דרך אך זה ממש לא אותו המקצוע. אז איך ניתן להבדיל בין המקצועות? מי אחראי על תכנון המבנה? תיכף תבינו הכל.

10/09/2019

יש הבדל גדול בהכשרה שעוברים

יש הבדל גדול בהכשרה שעוברים
ובנוסף, ההבדל הראשון והוא זה שגם יוצר את שאר ההבדלים היא ההכשרה השונה. כדי להיות מהנדסי בנין אתם צריכים ללמוד הנדסה, והנדסה היא לא מקצוע פשוט. כדי ללמוד את המקצוע צריכים לעמוד בתנאי קבלה לא פשוטים והלימודים עצמם גם ארוכים ונמשכים 4 שנים לפחות, במידה ותעברו את כל הקורסים בהצלחה. כמו כן יש הבדל בתנאי הקבלה בעיקר באוניברסיטאות. הנדסאי בניין לעומת זאת לומד רק שנתיים או שלוש שנים למי שרוצה ללמוד בערב, והלימודים עצמם קלים יותר משמעותית מלימודי הנדסת בניין והנדסה בכלל.

יש הבדל גם בתנאי הקבלה ובהתאמה

מבחינת תנאי הקבלה יש הבדל עצום בין לימודי הנדסה לבין לימודי הנדסאי בניין. אין לזלזל בלימודי הנדסאי בניין ולחשוב שמדובר בלימודים פשוטים שכל אחד יכול לעבור אותם אך ההרשמה עצמה הרבה יותר פשוטה. יש מגוון רחב של מכללות שיציעו לכם לימודי הנדסאי בניין כאשר אפשר להירשם ללימודים אפילו עם ציונים טובים בשלוש יחידות מתמטיקה. את הלימודים אפשר לעבור גם במקומות נחשבים כמו הטכניון בעוד לימודי הנדסת בניין קשים מאוד ולעתים כדי ללמוד באוניברסיטה נחשבת, יש צורך לשפר את הפסיכומטרי ואת ציוני הבגרות.

העבודה נראית דומה אך בפועל שונה

העבודה של מהנדס והנדסאי בניין יכולה להיראות דומה בעיקר לאנשים שלא באמת מבינים מה הם עושים. בעוד מהנדס הוא אחד האנשים החשובים ביותר בתכנון המבנה, הנדסאי בניין עושה עבודה שולית יחסית אליו. כגון מי אחראי על ניסור בטון באזור הצפון? בדרך כלל ההנדסאי, עם זאת כמובן שאין לזלזל בחשיבות הנדסאי הבניין שאחראי על השרטוטים, אחראי על ניהול העבודה בשטח בין אם מדובר על הקמת יסודות המבנה או העניינים הקוסמטיים שלו.

יש הבדל בתנאי השכר ואפשרות הקידום

ההבדל המשמעותי ביותר הוא ההבדל בשכר. בסופו של דבר בתור התחלה יש סיכוי טוב שהנדסאי בניין ירוויח יותר מאשר מהנדס בניין אך זה רק בגלל שהנדסאי מבוקש מאוד והניסיון פחות חשוב אצלו מאשר מקצועות ההנדסה. עם זאת יש תקרת זכוכית שיהיה קשה מאוד להנדסאי בניין לעבור בעיקר בכל מה שקשור לניהול, מה שלמהנדס בניין לא תהיה בעיה בכלל. חשוב לזכור כי למרות שהניסיון חשוב מאוד בסופו של דבר אלו הכישורים של האדם שעוזרים לו להתקבל לעבודות טובות יותר ולשפר את שכרו כמו למשל מוסר עבודה, נחישות וכמובן גם יצירתיות.

אז כיצד אפשר לבחור בין שני המקצועות?

אם אתם מעוניינים לבחור בין שני המקצועות הללו כדאי מאוד שתתרשמו מהעבודה בשטח. אמנם קשה מאוד למצוא מהנדס בניין שיסביר לכם כיצד נראית שגרת יומו אך אם תקראו באינטרנט תוכלו לקבל לא מעט מידע שיעזור לכם להחליט. כמו כן חשוב מאוד שתחשבו בטווח הארוך ולא תבחרו מקצוע רק בגלל תנאי הקבלה שלו או משך הלימודים כי בסופו של דבר זה עניין קטן מאוד משארית חייכם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים