כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

השכרת פיגום במהלך שיפוץ בית

שיפוץ בית בקומה גבוהה מחייב לעיתים שימוש באמצעי עזר כמו פיגומים. במאמר הבא נסביר כיצד משיגים פיגומים ומה הדרך הנכונה לשמור על כללי הבטיחות לאחר השכרתם.

18/02/2014
פיגומים נמצאים בכל אתר בנייה ובשנים האחרונות החלו גם לקוחות פרטיים לגלות את היעילות שלהם. למעשה, יש מקרים רבים בהם לא ניתן לשפץ בית או לחדש דירה ללא שימוש במתקנים מן הסוג הזה. עם זאת, חשוב להקדים ולהסביר מה זה בכלל פיגום וכיצד משתמשים בו.

פיגום הוא מתקן זמני המוצב על גבי קרקע, מעל מבנה או מחובר אליו, כאשר אין אפשרות לעבוד בביטחון ממשטח יציב ובטוח. הפיגום משמש לתמיכת בני אדם וציוד כדי לבנות או לשפץ מבנים גדולים יותר. פיגומים הם בדרך כלל חלק ממערכת מודולרית של צינורות פלדה, מתכת או אלומיניום, אך במקומות מסוימים בעולם נהוג להשתמש בחומרים אחרים כגון עצי במבוק. הצורך בהשכרת פיגומים נולד כתוצאה מביקוש גבוה לפעולות שיפוץ וחידוש מבנים. במילים אחרות, קבלן פרטי או אדם המעוניין לשפץ את הבית נאלץ לעיתים קרובות להשתמש בפיגומים. היות ורכישה היא לרוב יקרה ולא רלוונטית, השכרה היא הפתרון היעיל והמשתלם ביותר.

מה צריך לעשות כדי להשיג פיגומים איכותיים?

לא חייבים להחזיק ברקע מקצועי מיוחד על מנת להתעניין לגבי השכרת פיגום במהלך שיפוץ הבית. הדבר החשוב ביותר הוא ליצור קשר עם חברה מקצועית, להשוות בין מחירים ולברר לגבי השכרה לפי שעה או יום. בנוסף, חשוב להקצות מנהל עבודה המחזיק בניסיון של 3 שנים לפחות בעבודות פיגומים. מנהל העבודה אחראי על בדיקת תקינות הפיגום במהלך השיפוץ ובעיקר בנקודות הזמן הבאות:
- עם הקמת הפיגום ולפני השימוש הראשוני בו
- אחת לשבוע לפחות
- אחרי כל הפסקת עבודה של שלושה ימים או יותר
- אחרי הפסקה שנגמרה עקב רוח או גשם ונמשכה יום אחד לפחות

מנהל העבודה המלווה את השיפוץ רושם את תוצאות הבדיקה בפנקס הכללי, ומיידע את מבצע הבנייה במצבו של הפיגום. בשלב הזה האחריות אינה מוטלת ישירות על הלקוח המשפץ את הבית, אולם כדאי לו לגלות מעורבות על מנת למנוע נזקים בלתי הפיכים לרכוש ולציוד.

השכרת פיגום במחיר משתלם

השכרת פיגום במחיר משתלם
המחיר הוא לא הפקטור החשוב ביותר בעת השכרת פיגום, אולם הוא מהווה חלק בלתי נפרד ממערכת השיקולים. כדאי לברר לגבי איכותם של הפיגומים, ולבקש לראות תעודות הסמכה ורישיון. חברות המציעות פיגומים להשכרה צריכות להציג בפני הלקוח שורה ארוכה של בדיקות, טפסים ואישורים. יש לבצע את עבודות הפיגום בצורה מקצועית ובשיטה בטוחה, ללא חוטי ברזל או עגינות מסוכנות. בנוסף, חלק מהחברות מעניקות אפשרות להשכרת ציוד נוסף בתחום הבמות, הקונסטרוקציה וכדומה.

לסיכום, השכרת פיגום נחשבת כיום לאפשרות אטרקטיבית עבור מי שעוסק בשיפוץ דירות. כדאי לברר לגבי האפשרות הזו ולתאם פגישת ייעוץ עם נציגי חברות המתמחות בתחום.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים