כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בחירת אוכל לכלב עפ"י הגיל

כיצד נתאים מזון כלבים לכלב האהוב שלנו – האם יש מזונות שונים לגיל ולסוג הכלב? היכנסו למאמר באתר ותוכלו לקרוא כמה חשובה תזונתו של החבר הטוב של האדם.

30/04/2020

במה נאכיל גורים?

במה נאכיל גורים?
המעבר מתזונת גורים לתזונה של בוגר לרוב תלויה בגיל של הכלב אך גם גזע ובמשקל שלו. בראשית חייהם, חשוב להטמיע הרגלי תזונה נכונים שיסייעו לו לשמור על אכילה קבועה וחלק מתהליך אילוף למשל קשור לכך שהכלב לומד מתי לאכול ומה. בחירת המזון לגורים שונה מאוכל לכלבים בוגרים, כי גורים צריכים לעלות במשקל ולגדול ולכן, מוצרי המזון שלהם כוללים יותר אנרגיה וקלוריות מאשר מוצרי מזון לבוגרים.

שינויים תזונתיים לכלב בוגר

בגיל מתקדם יותר, חשוב לווסת את צריכת הקלוריות על מנת למנוע עלייה במשקל שעשויה לגרום לבעיות בריאות. מוצרי מזון לכלבים בוגרים לרוב עשיר בסיבים תזונתיים כדי לסייע בהפעלת מערכת העיכול, קצב חילוף החומרים ולמנוע מצב של עודף משקל. גיל הכלב משחק תפקיד בבחירת המזון, כיוון שלכל שלב בחיים אפשר למצוא מזון המותאם לטווח הגיל של הכלב.

הכלב מזדקן? זה הזמן לשנות!

הרגלי התזונה שלהם משתנים כאמור עם הגיל. המבוגרים לרוב סובלים יותר בעיות בריאות ורצוי להאכיל אותם במזון שיכול לסייע בהקלה על כאבים בגיל מתקדם, כמו למשל, כאבים בשל בעיות פרקים, אבנים בשלפוחית השתן, מחלת כליות. הגזע אף הוא רלבנטי בנושא זה כי לרוב כלבים גזעיים מתבגרים מהר יותר מסוגים של קטנים ומעורבים ולכן, יש לעקוב אחר בדיקות והשפעת התזונה על בריאות הכלב ולהעביר אותו לתזונה אחרת לפי המצב ואל בהכרח על פי הגיל הביולוגי.

מזון לכלבים גריאטריים

יש הבדל בין כלב מזדקן לגריאטרי הסובל מבעיות בריאותיות קשות שקשורות לגיל שלו ופוגעות בתפקוד כמו למשל, בריחת שתן, אובדן מסת שריר, דלקת מפרקים ניוונית וליקויי ניידות. לכלבים אלה חשוב להתאים מזון שמותאם לפי הגיל אך רצוי מזון שיתמוך בבעיות הבריאות מהן הם סובלים. חשוב לעקוב אחרי הסימנים השונים שלו המעידים על בעיות בריאות על מנת לבחור את המזון ולבחון גם את התגובות שלו למזון שנבחר.

אוכל בכל גיל

קיימים גם מוצרי מזון לכל גיל, לרוב כלבים שאינם סובלים מבעיות בריאות כרוניות. כמובן שגם בקטגוריה זו יתכן שתבחרו מוצרי מזון יבשים לחיזוק וניקוי השיניים ואוכל רטוב במידה ואתם רוצים לפנק אותו או יש לו בעיות שיניים וחניכיים שלא מאפשרות לו לאכול מזון יבש. במזון ללא קשר לגיל אפשר למצוא מוצרים לפי העדפות כמו למשל, ללא פירות ים, דגנים וכן לפי סגנון – למשל, מזון שמתאים במיוחד לכלבים פעלתניים.

להתייעץ עם הוטרינר

בבחירת מוצרי מזון רצוי להתייעץ עם הוטרינר המכיר היטב את הצרכים שרלבנטיים לפי שלבי החיים של הכלב ואפשר כמובן לפנות לחנויות או אתרים המוכרים מוצרי מזון שיוכלו לספק ייעוץ בנושא. פעמים רבות, אתרים המוכרים אוכל לכלבים מצוידים במנוע חיפוש המאפשר למצוא את מוצר המזון המתאים לפי גיל וסיווגים נוספים כמו גזע, משקלו וכדומה.

שימו לב לחלוקה

לרוב אוכל יתחלק למוצרי מזון לגורים, מוצרים המתאימים לבוגר ולאחר מכן אוכל לגילאי 8 ומעלה, שנחשבים לכלבים יותר מבוגרים ומומלץ לבדוק מהם המרכיבים בכל מוצר לפני שבוחרים את האוכל לכלב.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים