כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי נדל"ן בארץ

לימודי נדל"ן בארץ – היכן לומדים, מה הכלים והמידע המקצועי שתקבלו ובמה לימודי נדל"ן שונים מקורסים אחרים בנושאים דומים? במאמר הבא תמצאו את כל הפרטים בנושא.

25/11/2020

ההבדל בין לימודי נדל"ן לרישיון תיווך

ההבדל בין לימודי נדל"ן לרישיון תיווך
לימודי נדל"ן בארץ מבוססים על קורסים ייעודיים, בניגוד לרישיון תיווך שהמטרה שלו מאוד ספציפית, כאן מדובר על תחום לימודים רחב יותר. בנוסף, מסלול הלימודים שמאפשר להפיק תעודה בארץ רלוונטי גם לעיסוק בנדל"ן מעבר לים. בגלל שהתנהגות הצרכנים פחות או יותר דומה בכל מקום על פני כדור הארץ, יש חשיבות רבה לאופן שבו בוחרים את הקורס ומתווים את המסלול לקריירה.

המטרה של קורס נדל"ן

קורס נדל"ן מיועד לשלב בין יזמות נדל"ן, תיווך וניהול עסקים. בחלק מהמסלולים אפשר לסיים את הקורס יחד עם רישיון תיווך באישור רשם המתווכים, בעוד במסלולים אחרים הדגש הוא על הקניית הידע התאורטי בלבד. בכל מקרה, מסלול שמשלב את שני הקורסים כולל בדרך כלל 6-10 מפגשים וקורסים אחרים יכולים להיות קצרים יותר.

נושאי הלימוד של הקורס

הדרך הכי טובה להבין את המאפיינים של לימודי נדל"ן בארץ היא לבדוק מה כולל הקורס. אם נכנסים אל עובי הקורה ומשווים בין סוגים שונים של מסלולים או קורסים, רואים שיש מספר נושאים שחוזרים על עצמם

חוק המתווכים וחוקים רלוונטיים אחרים

בין אם רוצים לעסוק בתחום של נדל"ן בתור שכירים, עצמאיים או מתווכים, חשוב מאוד להכיר את כל החוקים המשפיעים עליו. למעשה, הענף של נדל"ן הוא בין התחומים שבהם יש הכי הרבה שינויים בחוק. לזה צריך להוסיף את המגבלות שנובעות מתוך חוק המתווכים את הדרישה מבעלי המקצוע לעבוד לפי תקנות מסוימות של פרטי הזמנה בכתב, חוק החוזים, חוק הגנת הצרכן וכן הלאה.

מושגים ופסקי דין רלוונטיים

הענף של נדל"ן דינאמי מאוד ומשתנה לעיתים קרובות. כחלק מהשינוי הזה, המטרה של הקורס שעוסק בתחום היא להקנות לתלמידים ידע שמבוסס גם על מושגים וגם על פסקי דין רלוונטיים. ההבדל הוא שהמושגים הם פחות או יותר בסיסיים, בעוד פסקי הדין הרלוונטיים יכולים להיות שונים בכל קורס לפי ההתפתחות בתחום.

מימון וניהול

הנושא של מימון וניהול הוא חלק בלתי נפרד מכל מסלול של לימודי נדל"ן בארץ. קודם כל, הנושא הזה כולל את האופן שבו מתווכים לעתיד יכולים לממן את תחילת הפעילות שלהם ולהשיג מינוף עבור הקמת עסק בתור עצמאיים. מנגד, הקורס נוגע בשאלות על משכנתאות ופתרונות מימון שיש בידי הלקוחות. אז אם תלמידים רוצים לצאת אל שוק העבודה כאשר בידיים שלהם ארגז כלים מלא, עליהם להכיר את ההיבטים השונים של המימון והניהול.

הבדלים נוספים בין קורסים

אי אפשר לדבר על לימודי נדל"ן מקצועיים בלי להתייחס אל קורס השקעות ויזמות, קורס ייעוץ משכנתאות ולימודי שמאות מקרקעין. מצד אחד, כל תתי-התחומים הללו שייכים אל אותו נושא. מצד שני, יש הבדל משמעותי בין אופי העבודה וההכשרה של יועץ משכנתאות או שמאי מקרקעין לבין זו של מתווך. לכן, הפתרון הוא לבחון כל מקרה לגופו ולבדוק מה לומדים בקורס עוד לפני שנרשמים אליו.

קהל היעד של הקורס

היתרון של לימודי נדל"ן בארץ בא לידי ביטוי בהתאמה לקהל יעד מגוון. אחרי גיל 18, אפשר להירשם לקורסים כאלה עם או בלי ניסיון. ברוב הקורסים, תנאי הקבלה מבוססים על ראיון אישי ותשלום שכר לימוד בלבד.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים