כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך נתאים את הזר לחג?

כל חג נותן הזדמנות טובה לשלוח פרחים לחברים, בני זוג, קרובים ומשפחה. אבל איך מתאימים את הזר לחג ואיזה שיקולים צריך להביא בחשבון? הנה המדריך המלא

21/03/2021
חגי ישראל נמשכים ומפוזרים לכל אורך השנה. כפועל יוצא מכך, כל אחד ואחת מאיתנו מקבלים הזדמנות לחגוג עם אנשים שאותם אנחנו אוהבים. אבל מלבד ערב החג עצמו, כדאי להביא בחשבון גם את מה שקורה לפני ואחרי האירוע המרכזי. בין היתר, מומלץ למשל לשלוח זר פרחים ולהשתמש בו על מנת להביע הערכה לחברים, בני זוג, קרובים ובני משפחה.

השוואה בין סוגי פרחים

הדבר החשוב ביותר הוא לבחור זר פרחים שמעביר את המסר הנכון. המסר מורכב גם ממערכת היחסים שלנו מול מי שמקבל את הזר, אך גם מסוג הפרחים עצמם. במקרה של דילמה או התלבטות, אפשר להתייעץ עם נציגים של חנות פרחים ולקבל מידע קונקרטי. כמו כן, רצוי לחשוב על ההיבט הטכני של הפרחים על מנת להבטיח שהוא יגיע בזמן.

בחירת פרחים לפי עונות השנה

הדרך הכי קלה להתאים את הזר לחג היא להביא בחשבון את עונות השנה. בחלוקה גסה של החגים לאורך השנה, אפשר לראות למשל שיש הבדל בין תנאי האקלים של חגי תשרי, חג חנוכה בדצמבר, חג פורים בפברואר וחג פסח באפריל או תחילת מאי. מטבע הדברים, כל זר מתאים לעונה אחרת ולחג אחר. גם כאן, הסוד הוא לבחור את הפרחים לפי עונות השנה ולא להתבייש לשאול אם לא יודעים או מבינים משהו.

התאמת הזר לסוג החג

דרך אחרת וקצת מורכבת יותר היא להתאים את זר הפרחים לסוג החג ולמאפיינים שלו. בשביל לעשות את זה, צריך להכיר את המאפיינים השונים של חגי ישראל. אבל על קצה המזלג, ניתן למשל להזכיר את זרי הפרחים הלבנים שמתאימים לחג שבועות או ט"ו בשבט. לעומת זאת, זר פרחים צבעוניים יתאים לתחילת השנה ולראש השנה. בין לבין, יש גם זרים מסורתיים שמתאימים לחגים משמעותיים כגון פסח או סוכות.

בחירת זר לפי הסמליות שלו

יותר ויותר אנשים מבינים כיום את הסמליות מאחורי סוגי הפרחים השונים. אבל אם פעם היה נהוג להתייחס אל הסמליות של כל פרח רק בהקשר של מי שנותן אותו לעומת מי שמקבל אותו, הרי שכעת אפשר להכניס אל מערכת השיקולים גם את האופי של החג. לצד פרחי סחלב או רקפת שמתארים התחלות חדשות ולכן מתאימים לחגי תשרי, יש זרי פרחים שנתיים כמו חמניות או ורדים שמתאימים לחגים אחרים כגון חנוכה.

התאמת הזר לצבעי החג

בשולי הדברים, יש גם מקום להביא בחשבון את הצבעים שמאפיינים כל סוג של זר. כאן לא צריך להכיר את המאפיינים של הפרחים או את התכונות שלהם, אלא רק להסתכל על הצבעים הבולטים שלו. אם בוחרים זרים לבנים, זה כנראה יתאים כמשלוח לחג שבועות או סוכות. אם בוחרים זרים צהובים, זה יכול להתאים לל"ג בעומר או ט"ו באב.

ראש פתוח לרעיונות חדשים

התאמת הזר לחג דורשת יצירתיות. בסופו של דבר, כל אחד מאיתנו בוחר לחגוג את החג עם אנשים אחרים ולכן גם הזרים עצמם לא צריכים להיות זהים. מה שכן כדאי לעשות זה להביא בחשבון את מידת ההתאמה של הזר לעונות השנה, את מסגרת התקציב וגם את ההעדפות של קהל היעד. כך מגדילים את הסיכוי לזר מושלם ולחג שמח.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים