כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כאן גדלים בכיף... – ציוד לבעלי חיים שחייבים שיהיה

עומדים להביא חיית מחמד חדשה הביתה? רוצים לדעת איזה ציוד דרוש לכם כדי להבטיח סביבה טובה לכלב או לחתול שלכם כבר ביומם הראשון? במאמר שלהלן תמצאו מידע מקיף אודות ציוד לבעלי חיים ואיך הוא יעזור לכם בגידול חיית המחמד.

23/02/2014
אנשים רבים מחליטים להכניס לחיים שלהם גור כלבים או חתולים, ועד מהרה מגלים עולם ומלואו בכל מובן שהוא – החל מהרגשות העזים ועד לתחום הציוד לבעלי חיים. אם החלטתם להביא גור חדש הביתה, כדאי להכין לו את כל מה שדרוש לו מבעוד מועד, וזאת במטרה לספק את הסביבה הטובה ביותר הן עבורכם והן עבורו. אז לאילו אביזרים אתם זקוקים? להלן כמה דברים חשובים ביותר.

מזון לבעלי חיים

יש להצטייד במזון שמתאים לסוג החיה, גודלה וגילה. חשוב ביותר לרכוש אוכל איכותי של חברה מוכרת ולקבל ייעוץ של מגדלי כלבים, וטרינרים, מאלפים או אפילו עובדים בחנויות בעלי חיים. אם הגור החדש לא יאהב את האוכל הזה, בהמשך תוכלו להחליף לו את המזון עד שתמצאו את זה שימצא חן בעיניו.

כלי אוכל ושתייה

חשוב לרכוש כלי אוכל ושתייה ארגונומיים, שמהם הכלב או החתול יוכלו לאכול בקלות מבלי ללכלך מסביב. גודל של כלי האוכל צריך להתאים לכמות האוכל של חיית המחמד. במקרה של כלבים גדולים, אולי יהיה צורך להחליף את הכלים של הגור אחרי שהוא יגדל.

מיטה לכלב

כל חיית מחמד צריכה שיהיה לה מקום מרבץ משלה. בדיוק כמו שלכל בן משפחה יש את המיטה שלו, לכלב יש גם את המקום שלו. מיטה מגדירה את המקום של חיית המחמד, והיא תמיד יודעת לאן ללכת לנוח ולישון. אם הכלב הינו מגזע גדול, כדאי לקנות מיטה גדולה, וכך ניתן יהיה להימנע מהחלפה של המיטה בעתיד. ישנם אנשים שמשתמשים בשמיכה ישנה כדי להגדיר את מקום המרבץ של הכלב, אך הניסיון מלמד שהכלבים מתחברים טוב יותר למיטות ייעודיות.

כלי טיפוח

כלי טיפוח
ברגע שהכלב מתחיל לצאת מהבית, חשוב ביותר להצטייד בכלי טיפוח – שמפו לכלבים, מסרק ואפילו מכונת תספורת לכלבים. כל הכלים הללו חשובים במיוחד עבור כלבים עם פרווה ארוכה. ככל שהכלב יהיה נקי ומטופח יותר, כן יש פחות סיכוי שהוא יסבול מבעיה של פרעושים וקרציות.

אם חזרתם מטיול שבמהלכו הכלב התלכלך, כדאי מאוד לרחוץ אותו מיידית. כך תוכלו לשמור הן על הניקיון של הבית והן על הניקיון של הכלב. אחרי שהפרווה של הכלב מתייבשת, כדאי לסרק אותו היטב במסרק ייעודי. חשוב להדגיש כי מסרקים של כלבים שונים מאלו של בני האדם, ונועדו להקטין את מידת הכאב. סירוק נכון יכול להפוך לחוויה מהנה עבור הכלב.
מכונת התספורת נועדה כדי להסיר בקלות וביעילות חלקי פרווה שבהם נוצרים גושים שלא ניתנים לסירוק. יש לבדוק הוראות שימוש ולבקש הנחייה מאנשי מקצוע לפני השימוש במכונת התספורת וזאת כדי לא לפגוע בכלב.
ציוד לבעלי חיים נועד להקל על בעליהם את תהליכי הגידול, ומאפשר לשמור על ניקיונם ועל בריאותם של בעלי החיים.

המאמר נכתב באדיבות פרקו פטס – ציוד למספרות כלבים, לווטרינרים ולאוהבי כלבים | סעדיה גאון 24, תל אביב | 5255245 - 03
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים