כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי בישול - העתיד לפניך

תחום הקולינריה עבר תמורות רבות בעשורים האחרונים וכיום, יותר ויותר אנשים בוחרים להפוך לשפים מדופלמים כמקצוע לחיים. להלן כל המידע לו אתם זקוקים אודות לימודי בישול.

25/02/2014
בישול הינו תחום המערב שני דברים עיקריים בראש ובראשונה ולפני הכל – הישרדות ואמנות. הישרדות משום שהאדם חייב לאכול כדי לשרוד, ואמנות משום שהאדם הגיע לרמה תרבותית, אשר מאפשרת לו ליהנות מן האוכל לא רק ברמה ההשרדותית, אלא גם ברמה החוויתית, קרי האמנותית. אנשים צעירים שנמשכים לתחום הבישול והטבחות, ומייעדים את עצמם לעסוק במקצוע זה כקריירה, יכולים למצוא מוסדות לימוד מקצועיים בארץ ובעולם כולו, אשר יכשירו אותם להיות טבחים מקצועיים, ובבוא היום להפוך לשפים של ממש. ההבדל בין טבח לבין שף הוא ההבדל שבין אומנות לאמנות. הטבח הוא אומן שהוכשר להכין כל מתכון, ואילו שף הוא אמן היודע להכין כל מתכון, אבל בנוסף הוא ממציא ויוצר מאכלים ומתכונים חדשים – אמרנו אמנות, כך גם היצירה בבישול.

אפשרויות הלימוד העיקריות

אפשרויות הלימוד העיקריות
כיום ניתן לקבל הכשרה בבישול בשלוש דרכים עיקריות, ואלו הן:
1. לימודי טבחות מקצועיים – אלה לימודים אשר נערכים בבתי ספר מקצועיים לטבחות (כדוגמת בית הספר למלונאות תדמור שקיים בארץ), שבהם מכשירים טבחים בכל ענפי הבישול במשך כמה שנים, על מנת שיעבדו כטבחים במוסדות שונים כגון: בתי מלון, מסעדות, מוסדות ציבור, מטבחי קייטרינג וכדומה.
2. קורסים בבישול – אלה מיועדים לטבחים חובבים או מקצועיים אשר מעוניינים להשתלם בצורות בישול מיוחדות כאלה ואחרות, או באוכל ממטבחים שונים בעולם באופן ייעודי. יש קורסים בסיסיים בבישול לאנשים ללא כל ידע קודם בתחום זה, ויש קורסים למתקדמים אשר מבוססים על ידע קודם ונסיון כל שהוא בתחום.
3. סדנאות בישול – אלה מאד פופולאריות כיום (במיוחד לנוכח פריחת תוכניות הבישול הרבות בטלויזיה) והן מיועדות לחובבים המעוניינים לקבל יסודות בבישול, הכנת מאכלים ספציפיים או במאכלים של מטבחים מסויימים, או בשיטות שונות בתחומי בישול שונים.

לאלה מבינכם אשר רואים בבישול וטבחות את העתיד המקצועי שלהם, מומלץ לברר היטב היכן הכי כדאי לכם ללמוד תחום מעניין זה, ולשקול גם את האפשרות ללמוד את המקצוע במדינות הידועות בעולם כממלכות של קולינריה כמו למשל - צרפת או איטליה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים