כרגע באתר
7
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מה כדאי לבדוק לפני ששוכרים נכס?

עומדים לשכור דירה או חנות? לפני שאתם חותמים על החוזה ולוחצים את ידו של המשכיר, אנו ממליצים לכם לקרוא את המדריך הבא, שיסייע לכם לבצע עסקה טובה.

25/02/2014
בעידן של היום רבים מאיתנו שוכרים נכסים לצרכי מגורים או לצרכי עסקים, ולרבים יש שאלות רבות לגבי - מה הם הדברים החשובים שיש לבדוק לפני שחותמים על חוזה ושוכרים את הנכס יהא אשר יהא. במאמר זה ננסה לשפוך מעט אור על תחום זה, על מנת להקל עליכם בעניין.

בדיקות חיוניות לפני שכירת נכס

בדיקות חיוניות לפני שכירת נכס
כפי שנאמר בראש הדברים, לפני שכירת נכס יש לחתום על חוזה בין השוכר למשכיר הנכס, ועל חוזה זה להיות מנוסח באופן מקצועי ומשפטי שאינו נתון לפרשנויות מרחיקות לכת, ומומלץ לעשות זאת בליווי עורך דין משלכם על מנת שישמור על הזכויות והאינטרסים שלכם בעסקה.

לפני החתימה על חוזה מוסדר וחוקי עליכם לבדוק את הדברים הבאים:

• שהנכס המושכר לכם אכן שייך לאדם הטוען כי הוא בעליו – וכבר היו מקרים מעולם שהושכרו נכסים שלא היו בבעלות המשכירים והדבר גרם לעוגמת נפש ולהפסדים כספיים גדולים מצד השוכרים.
• שהנכס המושכר לכם אינו מצוי בבניין העומד בפני הריסה או שיפוצים מקיפים.
• שהנכס המושכר לכם נמצא במצב תשתיות טוב, קרי, תשתיות החשמל, האינסטלציה, רטיבות בקירות או בתקרה, גז, ביוב, דוד מים חמים וכדומה, ויש לוודא כי תיקונים בסעיפים אלה יחולו על המשכיר ולא עליכם, ובמיוחד בדירות ישנות.
• שכל הפגמים בנכס ירשמו בחוזה על מנת שלא תחוייבו בתיקונם בעת עזיבתכם – לדוגמה: סדקים או שברים בכיורים ובאמבטיה, בשיש המטבח, סדקים בקירות, שמשות סדוקות, דלתות בעלות פגמים, אריחי רצפה פגומים וכיוצא באלה.
• שהנכס מושכר לכם לפי הייעוד שלו (מגורים, עסקים, מסחר וכדומה) – השכרה שלא לפי המותר עלולה לגרום לכם לעוגמת נפש ולהפסדים כספיים רבים.
• שבנכס תוכלו לעשות שימוש על פי רצונכם (על פי המותר בחוק כמובן) קרי, אם יש לכם חיות מחמד שלא יהיה סעיף שיאסור זאת, או אם אתם מעוניינים לגור עם שותפים שיצוין הדבר בחוזה באופן ברור וכדומה.
• שמחיר השכרת הנכס הוא המחיר הרווח באיזור המגורים שבו הוא נמצא, לפי גודל הנכס, מיקומו, איבזורו וכדומה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים