כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כל מה שרציתם לדעת על השמה בהייטק

סיימתם את לימודי התואר במחשבים וכעת אתם מוכנים לעשות את הצעד הראשון שלכם בעולם ההייטק? בכתבה הבאה תמצאו את כל המידע לו אתם זקוקים על מנת להתחיל קריירה ענפה בהייטק.

27/02/2014

לא מזמן סיימתם ללמוד את התואר היוקרתי במחשבים, וכעת אתם מחפשים סוף סוף להשתלב בשוק העבודה, להרוויח שכר נאה, ולהתחיל את החיים האמיתיים על כל המשתמע מכך. שלחתם קורות חיים למספר חברות שונות, ולשמחתכם הרבה קיבלתם בחזרה מייל בתגובה. פתחתם את המייל וגיליתם כי אתם מוזמנים ליום מיונים להשמה בהייטק, והחיוך שעלה על פרצופכם נעלם כליל.

אל דאגה, ימי מיון כאלה מצביעים על כך שהמעסיקים הפוטנציאליים התרשמו מקורות החיים שלכם, והתחלתם את השלב הראשון של הקבלה לעבודה בה תמיד רציתם לעבוד. כעת, כל מה שנותר לכם לעשות הוא לבלוט על פני כמה מתמודדים אחרים, והמשרה תהיה כבר בידכם.

מה כולל תהליך השמה בהייטק?

תהליך מיון והשמה בהייטק כולל שני סוגי מבחנים עיקריים אשר נהוגים:

• מבחני אישיות וידע: אלו מבחנים אשר על פי רוב נעשים בכתב, ותפקידם לבחון את הידע והאופי האישיותי של המתמודדים על המשרה הספציפית בה מדובר.
• מבחנים מעשיים: מבחנים מעשיים אלו על פי רוב נעשים בקבוצות, כאשר כל קבוצה מקבלת תרחיש ועליה להתמודד עמו בצורה הטובה ביותר בסופו של דבר. למעשה, מבחנים אלו נוצרו על מנת לבדוק את ההתנהלות של המועמדים בהתאם לתרחישי עבודה שונים, ואת יכולות המנהיגות ועבודת צוות.

מדוע חשוב לבצע את תהליך המיון?

 מדוע חשוב לבצע את תהליך המיון?
לתהליכי מיון להשמה בהייטק חשיבות גדולה בהתאמת העובד אל התפקיד בצורה הטובה ביותר.

• למעסיק: היתרונות למעסיק בימי מיון שכאלו ברורים, שכן הוא יכול לבחור את העובד אשר נראה לו מתאים ביותר לתפקיד מבין שלל מתמודדים איכותיים.
• לעובד: אולם, למבחני ההשמה בהייטק יתרונות גם בעבור העובד עצמו, שכן הוא יכול לעמוד טוב יותר על דרישות התפקיד, ולבדוק האם התפקיד מתאים לו, מעניין אותו, ומשתלב היטב בחייו האישיים.

לא להתרגש

תהליכי מיון אלו יכולים להיות מלחיצים ומפחידים. אולם, חשוב מאוד להגיע בגישה חיובית, לתת את המקסימום ולהראות את היכולות, ואם התקבלתם, מה טוב, וגם אם לא, כנראה שזה לא היה התפקיד המתאים בעבורכם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים