כרגע באתר
5
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

האם תאורת לדים משתלמת?

בשנים האחרונות יותר ויותר בתי אב מחליפים את התאורה הרגילה בתאורת לדים הנחשבת לחסכונית יותר. יצאנו לבדוק האם אכן מדובר בתאורה חסכונית יותר

06/03/2014
נורות הלד משמשות בדרך כלל לתאורה חיצונית ולא פנימית, אך לאחרונה גוברת המודעות של האפשרות להאיר את כל הבית במנורות לד ובכך לחסוך לא מעט בהוצאות החשמל. מהם היתרונות לעומת החסרונות של תאורת הלד? האם כדאי בסופו של דבר להשתמש בתאורה זו? והיכן ניתן להשיג מנורות לד? על כך בהמשך.

יתרונות בתאורת הלד:

• חסכונית בחשמל – מדובר בתאורה שתאפשר לכם לחסוך רבות בעלות החשמל החודשית.
• יעילה לעיצוב – מנורות הלד יכולות להגיע בצבעים שונים: אדום, ענבר, ירוק, כחול ולבן (המתחלק גם הוא ל 3 תתי סוגים) ולכן מהווה יתרון גם מהפאן העיצובי. אם ישנם חדרים מסוימים בהם אתם מעוניינים לשלב תאורה בצבע, הלד הינו בהחלט פתרון יעיל ויצירתי.

חסרונות של תאורת לדים

חסרונות של תאורת לדים
לתאורה זו קיימים גם כמה חסרונות, וביניהם:
• אינה מתאימה לכל חדר – תאורת לדים נחשבת לתאורת "ספוט" (Spot). כלומר, תאורה המאירה בכיוון אחד. להבדיל ממנורה רגילה, נורת הלד אינה מאירה חדר בצורה מתפשטת אלא בכיוון אחד. על כן היא אינה מתאימה לכל חדר. בחדרים בהם תרצו להגביר את התאורה, יהיה עליכם להציב יותר נורות.
• מחיר ראשון גבוהה יותר – המחיר ההתחלתי לרכישת נורות לד הוא יקר יותר מנורות אחרות. ניתן לראות זאת כחיסרון במידה ואינכם מתכוונים להישאר במקום לזמן ממושך. בסופו של דבר עם חיסכון החשמל תוכלו לחסוך סכום כספי, אך לטווח הארוך. אם בכל זאת אתם נמצאים במקום לטווח קצר, השימוש בנורות לד לא יהיה משתלם.

היכן ניתן להשיג מנורות לד?

היום ניתן למצוא מנורות לד כמעט בכל חנות תאורה. בחנויות שכאלו תוכלו למצוא מגוון מנורות לד שיוכלו להתאים לכם, כולל סלילי לד לפי מטר רץ בגדלים שונים ובצבעים שונים. את הסוגים הנפוצים יותר ניתן למצוא ברשתות השיווק הגדולות של קנה ובנה.


• המאמר נכתב בחסות ארוטק בע"מ – פתרונות אלקטרוניקה מתקדמים | טלפון: 08-8591817 | הבילויים 33, גדרה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים