כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

5 תחומי לימודים שיבטיחו לכם עבודה לאחר סיום התואר

כאשר מדברים על לימודים בישראל בדרך כלל מתכוונים ללימודים שיכולים להבטיח עבודה לאחר סיום התואר.

06/03/2014
לכאורה כל תחום לימודים בישראל יכול להביא את הסטודנט למצוא עבודה, גם כשמדובר בלימודים אקדמאיים בתחום מדעי הרוח. אבל למעשה, כאשר שוקלים את יכולת מציאת התעסוקה לאחר הלימודים הרי שיש תחומים שהרבה יותר נגישים למחפשי העבודה מתחומים אחרים. במאמר זה נסקור כמה מתחומי הלימודים שיכולים להבטיח לכם תעסוקה בתחום אותו למדתם בקלות יחסית.

לימודי המחשב

לימודי המחשב הם אולי התחום המבוקש ביותר כיום בארץ בגלל אפשרויות התעסוקה המגוונות, בגלל השכר המוצע בתחום זה לעובדים, ובגלל היוקרה של המקצוע. לימודי מחשב הם תחום רחב הכולל תתי תחומים רבים החל מהנדסת תוכנה ועד לטכנאות מחשבים. לימודים בישראל בכל תחום ובעיקר בתחום המחשבים לא רק מאד נפוצים, אלא שניתן ללמוד את התחום גם במסגרות אקדמאיות, גם במסגרות של לימודי תעודה, וגם במסגרות של קורסים מקצועיים שונים. אנשי מחשבים נחוצים כיום כמעט בכל חברה, שלא לדבר על תחום ההיי-טק שמעסיק מהנדסים וטכנאים באופן ישיר לפיתוח המוצרים. מגוון התפקידים המוצעים לאנשים שלומדים מחשבים הוא רחב, ומכיוון שכל חברה מסחרית כיום נעזרת במערכות ממוחשבות ובמערכות תקשורת מתקדמות, הרי שלכולם יש צורך באנשי מחשבים ברמות ובתפקידים שונים. לימודי מחשב מצריכים ידע והשכלה במתמטיקה, שרוב הלומדים כבר מקבלים אותם בבתי הספר התיכוניים.

לימודי הנדסה

מהנדסים תמיד צריך. לימודי הנדסה בכל תחומי ההנדסה הם מאד מבוקשים החל מהנדסה חקלאית, הנדסת מחשבים, הנדסה כימית, הנדסת מכונות ואלקטרוניקה, הנדסת בניין, הנדסת אנוש וכיוצא באלה. לימודים בישראל לתואר מהנדס מתקיימים בעיקר באוניברסיטאות ובמוסדות להשכלה גבוהה כמו הטכניון בחיפה, מכון ויצמן ברחובות וכדומה.

לימודי מנהל

תחום נוסף שמאד מבוקש הוא תחום המנהל. כיום יש ביקוש רב לבוגרי מגמות מנהל באוניברסיטאות ובמכללות השונות. לימודי המנהל כוללים גם לימודים מתחומי הכלכלה ומתמקדים בתתי תחומים שונים כמו מנהל ותעשיה, מנהל ומחשבים וכיוצא באלה. לימודים בישראל בתחום זה הם מאד מבוקשים ויש צורך בציוני פסיכומטרי גבוהים כדי להתקבל לבתי הספר הטובים והנחשבים בארץ למינהל.

לימודי הוראה

גם תחום ההוראה הוא תחום מאד מבוקש וכיום ישנם מוסדות לימוד רבים המכשירים מחורים בכל התחומים האפשריים, החל מהמדעים המדוייקים ועד הוראה לגיל הרך. תחום ההוראה הוא אחד החשובים במשק, למרות הדימוי הנמוך שמעניקים בארץ למורים ומחנכים, אבל לימודים אלה מבטיחים תעסוקה כמעט מיידית עם תום הלימודים ותמיד חסרים מורים במערכת החינוך או במערכות חינוך מקבילות או מיוחדות.

לימודי עבודה סוציאלית

גם עובדים סוציאליים מאד מבוקשים בארץ. לימודים בישראל בתחום זה נעשים במספר מוסדות חינוך להשכלה גבוהה והבוגרים יכולים למצוא עבודה בתחום זה מייד עם סיום הלימודים. עובדים סוציאליים מועסקים על ידי מערכת החינוך, הרשויות המקומיות, ארגונים ציבוריים שונים, מערכת הבריאות וכיוצא באלה.

למידע ופרטים נוספים על מקצועות לימוד שונים בקרו באתר: http://www.elimudim.co.il/
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים