כרגע באתר
6
3
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

נדלן בארה"ב – מגמות עתידיות

בשנת 2008 חווה הנדל"ן בארה"ב את אחד מהמפולות הגדולות ביותר בהיסטוריה של שוק מסוים במה שנודע כמשבר הסאב – פריים.

09/03/2014
משבר זה הוביל לשפל חסר תקדים בכלכלה העולמית במה שרבים סבורים שהיווה את המשבר החמור ביותר מאז השפל הגדול של שנות ה30 במאה הקודמת. השאלה המרכזית היא כיצד יראה שוק הנדל"ן לאחר משבר זה ומה צופן עתיד הכלכלה האמריקאית. כמובן שהתשובות לשאלות אלו ישפיעו לא רק על ארה"ב אלא גם על הכלכלה העולמית ובטח על ישראל. חשוב שנבין כי טבעו של משבר להסתיים וכשהדבר קורה אזי המשקיעים יכולים לגרוף רווחים נאים. כבר עתה אנו עדים לכך כי ישנם ניצנים רבים המעידים על כך כי שוק הנדלן בארה"ב חוזר למחיה מתונה ועקבית מה שמעיד כמובן על התאוששות מהמשבר.

מה ההבדלים בין נדלן בארהב לנדלן בארץ?

כפי שכבר אמרנו השוק בארה"ב משפיע על המתרחש בכלכלת ישראל, אך ההפך כמובן אינו נכון. הגודל של השוק האמריקאי לעומת קוטנו היחסי של שוק הנדל"ן הישראלי נותנים את אותותיהם כמעט בכל תחום ותחום. בנוסף יש לזכור כי בשוק האמריקאי ישנם שווקי משנה רבים אשר גורמים לכך כי שוק הדיור בסנט לואי כלל אינו זהה לזה שבנברסקה ובטח לא לזה שבניו יורק. על כן חשוב שנבין כי נדלן בארהב ובחו"ל כלל אינו דומה לנדלן בארץ ואדם אשר מכיר את השיטות בארץ לא בהכרח ידע היכן ידיו ורגליו בארה"ב. דוגמא נוספת לשוני בין ארה"ב לבין ישראל היא הרגולציה והמיסים השונים הקיימים בתחום הנדל"ן מה שמהווה קושי נוסף ומגבלה לאלו המעוניינים להיות מומחים בשני השווקים.

כשהכסף רב יותר הסיכון גדול יותר

אכן, קניית דירה בארה"ב יכולה פעמים רבות להיות זולה יותר מקניית דירה בארץ. הדבר נובע כמובן מעליית המחירים החדה שחוותה המדינה בשנים האחרונות. אך עלינו לזכור כי השקעה נמוכה יותר אינה מבטיחה בהכרח תשואה גדולה יותר על הכסף ועל כן יש לקחת זאת בחשבון. בנוסף עלינו לזכור כי פעמים רבות נדלן בארהב דורש דווקא השקעה גדולה יותר ועל כן אנו חשופים להפסד רב יותר מהשקעה בארץ.

כיצד משקיע פרטי יכול להשקיע בארה"ב

העובדה ששוק הנדל"ן בארץ שונה מזה שבארה"ב מקשה על אדם הרוצה לקנות נכס בארה"ב באופן פרטי. מנגד העובדה שסביר שבשנים הקרובות שוק הנדל"ן דווקא יצמח גורמת לרבים לרצות לעסוק ולהשקיע בתחום זה. נדלן בארה"ב קורץ לרבים, על כן הפתרון המיטבי לאלו הרוצים להשקיע בו הוא להתייעץ עם מומחים בתחום. ניתן לקבל ייעוץ בלבד בכדי לקבל מושג על הרגולציה הפועלת במקום הקנייה או על כדאיות ההשקעה. מנגד ניתן לבצע רכישה באמצעות חברה המתמחה בכך אשר תאתר לנו נכס מתאים ותדאג לאחזקתו וכך נוכל לישון בלילה בשקט כשאנו יודעים כי השקעתנו בטוחה. כמובן שעלינו לוודא כי מדובר בחברה אמינה היודעת את עבודתה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים