כרגע באתר
9
1
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

זוגות צעירים וקניית דירה

כמעט כל זוג צעיר בישראל מחפש דירות למכירה במחירים נמוכים ואטרקטיביים. אך מה הדרך הנכונה למצוא את דירת החלומות, אילו עצות יכולות להציל עבורכם את חשבון הבנק ומה כרוך בנטילת משכנתא? שאלות אלו ואחרות יובהרו במאמר הבא

20/03/2014
דירות למכירה וגם דירות להשקעה מפוזרות בכל רחבי הארץ והמחיר שלהן מושפע בין היתר משיקולים כמו מיקום, גודל, ותק הבניין וכדומה. בעוד בעבר נהגו בני זוג צעירים לרכוש את הדירה הראשונה מיד לאחר החתונה, השינויים במערך המחירים בישראל כבר אינו מאפשר זאת. כיום יש צורך בחיסכון ארוך טווח ובלא מעט עזרה מההורים על מנת להשיג דירה ממוצעת. יתרה על כך, רכישה של דירות מתבצעת בליווי מלא של הבנק ותוך נטילת משכנתא שעומדת לעיתים על 70% ויותר.
על מנת למצוא דירה אופטימאלית צריכים זוגות צעירים להגדיר דרישות, צרכים ומסגרת תקציב. הדרישות עוזרות לסנן בין הצעות לא רלוונטיות, בעוד הצרכים מתווים את הדרך הבטוחה לדירת החלומות. במקביל, מסגרת התקציב מבטיחה שבני הזוג לא ייכנסו לחובות מיותרים כבר בתחילת החיים המשותפים שלהם.

עצות בחיפוש אחר דירות למכירה

להלן מספר עצות שיכולות להקל על חיפוש הדירות ועל השגת התקציב הרצוי:
א. המלצות – ההצעות האטרקטיביות ביותר מגיעות לעיתים קרובות כתוצאה מהמלצות של חברים, בני משפחה או קולגות, בני זוג צעירים זקוקים לכל בדל של עזרה וצריכים להתייחס אל ההמלצות השונות בכובד ראש.
ב. ייעוץ מקצועי – אי אפשר להשוות בין הידע הקיים אצל זוגות צעירים לגבי דירות למכירה, לבין הידע של מתווכים, עורכי דין מקרקעין ואנשי מקצוע נוספים. עדיף להשקיע עוד קצת זמן וכסף וליהנות מייעוץ מלא לכל אורך תהליך החיפוש.
ג. מימון – אפשרויות המימון עבור רכישת דירה הן כמעט אינסופיות. הדבר החשוב הוא למצוא את אפיק המימון המתאים למצבם הכלכלי של בני הזוג, מבלי להיכנס להוצאות מיותרות או בלתי צפויות. אי אפשר לרכוש דירה ללא מימון מתאים והשאלה היחידה היא כיצד משיגים אותו.

טיפים לנטילת משכנתא

תחום המשכנתאות בישראל ממשיך להיות סוער ודינאמי. מבחינת זוגות צעירים, בבד בבד עם חיפוש אחר דירות למכירה יש צורך בפנייה אל הבנק לצורך נטילת משכנתא. הטיפ הראשון הוא לבחור במסלול משכנתא העולה בקנה אחד עם היכולת הכלכלית הקיימת וגם עם יכולת ההשתכרות בעתיד. טיפ נוסף הוא לחשוב על הטווח הארוך ולשלב בין מסלולי החזר וריבית. משכנתא מושפעת במידה רבה מהשירות אותו מספק הבנק ומהכלים אותם הוא מעמיד לרשות הלקוח. במילים אחרות, רצוי לא להתבונן בשורה התחתונה בלבד אלא לקחת בחשבון את כל מערכת השיקולים.
לסיכום, חיפוש אחר דירות למכירה הוא חלק בלתי נפרד מהחיים של זוגות צעירים. התייחסו אל התהליך בסבלנות ובאופטימיות, השתמשו בעזרה של גורמים חיצוניים ושמרו על קור רוח.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים