כרגע באתר
2
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בוחרים רכב מנהלים

סדאן או האצ'בק? מהיר ועצבני או חסכוני בדלק? קשה לכם לבחור רכב מנהלים? אנחנו כאן לעזרתכם! קבלו שבע המלצות לבחירת רכב המנהלים האופטימלי.

26/03/2014
מגיע לכם מזל טוב! קודמתם לדרגת מנהל ועכשיו החברה בה אתם עובדים מציעה לכם רכב מנהלים לבחירתכם. אז לפני שאתם בוחרים את רכב המנהלים האולטימטיבי עבורכם, חשוב לדעת כמה דברים חשובים.

סדאן לעומת האצ'בק

רכבי המנהלים הם בעצם גרסה מורחבת ומפנקת יותר של הרכבים המשפחתיים המוכרים. הרכב המשפחתי הנפוץ בדרך כלל מתחלק לשני סוגים: סדאן והאצ'בק ולכן חשוב קודם כול להבחין בין שני המונחים הבסיסיים האלה. סדאן הוא רכב הבנוי בצורת מרכב של שתיים או ארבע דלתות עם תא מטען שנפרד מתא הנוסעים. לעומתו, ההאצ'בק (האצ' באנגלית פירושו פתח או צוהר), כשמו כן הוא, מכיל מרכב של שלוש או חמש דלתות, כאשר דלת תא המטען היא הדלת החמישית או השלישית ברכב.

הגה כוח

תפקיד מערכת ההיגוי ומערכת המתלים ברכב הוא לשמור על נסיעה בטוחה ויציבה ואחיזת כביש טובה. אם ברצונכם לשדרג את רמת הנסיעה, הבטיחות והיציבות הוסיפו הגה כוח. הגה כוח ממונע על ידי משאבה הידראולית או על ידי מנוע חשמלי, ובכך בעצם מעניק עזרה למערכת ההיגוי ברכב. לכן תרצו לבחור בתוספת זו, בדיוק מהסיבה הפשוטה שזה יעשה לכם עבודה קלה יותר בסיבוב ההגה ובייצוב הרכב בעת מצבי נהיגה מגוונים.

משפחתית משודרגת

יש שיגידו שאין הבדל גדול בין המכונית המשפחתית לרכב המנהלים או שפשוט רכב המנהלים הוא מכונית משפחתית "משודרגת". למעשה יש דברים בגו. שני סוגי הרכבים מאוד דומים במבנה אך שונים בכמה הבדלים קטנים. למשל, לעומת המכונית המשפחתית, לה מנוע קטן המספק עוצמה בסיסית, רכב המנהלים מגיע בתצורה של מנוע גדול יותר של 2 ליטרים לפחות, או עם מנוע קטן יותר אך במבנה של טורבו עוצמתי.

מחיר ותנאים

טווח המחירים של רכבי המנהלים נע בדרך כלל ברמת מחיר של מכונית משפחתית בגבול התחתון ויכול להגיע עד 300 אלף שקל בגבול העליון. בנוסף, חשוב לשים לב למה מציעים לכם המעסיקים. מקומות עבודה שונים יציעו תנאים שונים בחוזה רכב המנהלים. בחלק מהמקומות יציעו לגלם את הוצאות הרכב במשכורת החודשית, מה שיקטין את המשכורת שלכם בנטו. לעומתם, יש שיציעו לכם תנאי רכב שלא מגולמים במשכורת ולפיכך יהוו בונוס לשכר החודשי.

מצלמה אחורית

כחלק מאפשרויות מיגון הרכב, תוכלו למצוא את המצלמה האחורית שמסייעת בכיוון בעת הנסיעה לאחור. המצלמה האחורית מגיעה בצורת מראה המותקנת במקום המראה הרגילה של הרכב. ברגע שעוברים להילוך אחורי, נדלקת המצלמה והופכת את המראה למסך וידיאו המציג את הנעשה מאחורי הרכב.

מערכת ניווט

חברות שונות יציעו למנהלים רכב ובו מותקנת מערכת ניווט מתוחכמת הכוללת צג וידיאו הנצמד ללוח השעונים ומציג תצוגה רחבה של מפות, תצוגת תלת ממד ונקודות ציון על המפה (למשל GPS מסוג I-go). רכבים אחרים המוצעים למנהלים הם רכבים הכוללים מערכת ניווט מובנית בתוך הרכב. מערכות מסוג זה נבדלות אלה מאלה בגודל המסך, הרזולוציה, מערכת המולטימדיה המתקדמת, מאגרי המפות ועוד.

איכות הסביבה

שימו לב לדרגות זיהום האוויר. יצרני מכוניות מנהלים שונות יפרסמו את דרגות זיהום האוויר שהרכבים שלהם מסבים לסביבה. לעניין זה יש תקנות שונות בהן צריך הרכב לעמוד. למשל: תקן 3EC/2014. תקנה אחרת נקראת תקנת האוויר הנקי. תקנות אלה מודדות את כל הפרמטרים של הרכב: המנוע, תיבת ההילוכים, כוחות סוס, צריכת הדלק הממוצעת בליטרים לכל 100 ק"מ ואת דרגת הזיהום שגורם כל אחד מהם.

שתהיה לכם נסיעה טובה ובטוחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים