כרגע באתר
6
4
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מחפשים טיפים לחיסכון בצריכת דלק?

מי מאיתנו לא מחפש דרכים יצירתיות יותר ופחות לחסוך בצריכת הדלק שלו?! להלן כמה טיפים שיסייעו לכם לצלוח את המשימה

26/03/2014
אנו חיים בעידן שבו התלות שלנו בחומרי הדלק השונים, היא עדיין גבוהה למדי. אנו מפעילים את רוב כלי התחבורה על בסיס חומרי הדלק, ואף מקיימים מערכות של חימום והסקה - על בסיס צריכה של חומרי דלק שונים. מהצד השני, אנו עדים לכך שמחירי הדלק הולכים ועולים עם הזמן - בשל שינויים בעולם, וכן הורדת הפיקוח הממשלתי בנושא והפרטת בתי הזיקוק. אם כך, איך נוכל לחסוך בצריכת הדלק שלנו בקלות מבלי לפגוע באיכות החיים שלנו?

הטיפים שיעשו שינוי

הטיפים שיעשו שינוי
● הפעלת מיזוג? - תתפלאו לגלות, אבל אם אתם נוסעים, כדאי להפעיל את המיזוג דווקא במהירות גבוהה ולא נמוכה (בניגוד למיתוס). מדוע? במהירות גבוהה, אם פותחים חלון - הרכב צריך להפעיל יותר לחץ כי מופעלת עליו יותר התנגדות - וכך יש בזבוז של דלק. במהירות נמוכה הלחץ לא קיים, ולכן כדאי לפתוח חלון במקום שהמזגן יבזבז את הדלק.
● לחץ אוויר - שמירה על לחץ אוויר תקין בגלגלי הרכב חשוב לא רק לבטיחות והאיכות של הנסיעה - אלא גם לצריכת הדלק. כאשר יש לחץ אוויר נמוך מידי, צריכת הדלק יכולה לעלות בכמה אחוזים.
● לא למהר - תתפלאו לגלות, אבל נסיעה מהירה ממש לא מסייעת לחסוך בצריכת הדלק. מחקרים שנעו הראו כי במעבר בין 100 ל 120 קמ"ש, צריכת הדלק עלתה ביותר מ - 20 אחוזים! יש לציין כי עד לרמה של 100 קמ"ש, אין ממש השפעה על הצריכה.
● לא להפעיל את המנוע בעצירה - אתם עוצרים למשך כמה דקות? כבו את המנוע, וחסכו בחומרי דלק. גם עצירה של חמש דקות - תוריד משמעותית את הצריכה, ותאפשר לכם לחסוך.

השפעה ניכרת על הכיס

שימו לב כי חיסכון בצריכה של חומרי דלק, יכול להשפיע באפן משמי על התקציב שלכם. בעידן שבו אנשים מוציאים יותר מ - 1,500 ש"ח בחודש על צריכת הדלק שלהם - מספיק לחסוך ב - 20% בצריכה בשביל חיסכון משמעותי.

המאמר נכתב באדיבות חברת אס אי אר אנרגיה
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים