כרגע באתר
0
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הסבת חדר עבודה לחדר ילדים בדירות קטנות

גרים בדירה קטנה ומחכים לילד? כדאי שתדעו איך מסבים חדרי עבודה לחדרי תינוקות בצורה הפשוטה, המשתלמת והמהירה ביותר.

01/04/2014
דירות קטנות יכולות להפוך לחממה אידיאלית עבור גידול תינוקות וילדים, כל עוד יודעים לנצל בצורה נכונה את השטח הקיים. הדרך לעשות זאת עוברת בראש ובראשונה בהגדרה של צרכים ומטרות. יש להבין מה היא מטרת ההסבה ולזכור את הצרכים המקוריים. אין טעם לוותר לחלוטין על חדר העבודה כאשר אחד ההורים זקוק לו. במקביל, המטרה היא למצוא את השילוב המתאים בין ניצול החלל הקיים לבין בניית תוספות מתאימות.

דגשים להסבה מוצלחת

הסבה של חדר עבודה לחדר ילדים בדירות קטנות מבוססות על העקרונות הבאים:

א. ריהוט – בשלב הראשון רצוי לפנות את כל הרהיטים הישנים שאין בהם צורך בחדרי ילדים. במידה ויש בחדר העבודה מחשב או פינת ישיבה, עדיף לנצל את המקום ולמקום מיטת תינוק או ארון בגדים. השלב הזה חיוני עבור הסבה מוצלחת היות והוא מגדיר את סביבת החדר ואת האופי שלו. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא חייבים להוציא מאות אלפי שקלים על רכישת ריהוט ועיצוב חדרי תינוקות. אפשר לעצב את החדר עם חידוש רהיטים ישנים, ליצור שילובים בין פריטי ריהוט מחלקים אחרים בבית ולהשתמש ברהיטים באופן פונקציונאלי ויעיל.

ב. צביעה ואלמנטים דקורטיביים – השלב השני והמהנה ביותר של עיצוב חדרי תינוקות או הסבת חדרי עבודה לחדר ילדים הוא הצביעה. זהו השלב בו ההורים יכולים להביא לידי ביטוי את ההעדפות שלהם, לייצר סגנון אישי מובחן ולהוסיף עניין לחדר הרגיל. בנוסף, רצוי לברר לגבי אלמנטים דקורטיביים קטנים אך משמעותיים. יש המון פריטים במחירים זולים אשר יכולים לשנות לחלוטין את המראה של החלל. בעיצוב חדרי תינוקות אלמנטים אלו מקנים את האווירה הנכונה עבור הילדים ותורמים לתחושת הרוגע בחדר השינה.

ג. תשתיות – לעיתים כרוכה הסבה של חדרי עבודה לחדרי ילדים בעבודות תשתית. חדר עבודה המשמש לפגישות עסקיות עשוי לכלול נקודות צנרת או חשמל, בהן אין צורך לאחר ההסבה. אפשר להתייעץ עם איש מקצוע הבקיא בתשתיות הספציפיות ולבדוק לגבי עלות ההסבה. מומלץ להימנע מהחלפה עצמאית של תשתיות ועדיף להשקיע את המשאבים והזמן הפנוי בדברים אחרים.

קביעת התקציב

התקציב הוא פקטור משמעותי במהלך הסבה של חדרי עבודה לחדרי ילדים או תינוקות. רצוי לקבוע את התקציב מוקדם ככל האפשר, ולהשתמש בו בתור מדריך המתווה את הדרך. אפשר כמובן לבצע התאמות ושינויים היות ובסופו של דבר מדובר על תקציב גמיש, אולם ניצול אופטימאלי שלו יחייב שמירה על מסגרת מסודרת.
לסיכום, רוב הדירות המשמשות כיום משפחות צעירות הן של שלושה או ארבעה חדרים ולכן הסבה של חדרי עבודה לחדרי ילדים מתבצעת על בסיס יומי בכל רחבי הארץ.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים