כרגע באתר
7
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עיצוב פנים לשדרוג הבית

רוצים לשדרג את הבית ואת ערכו הכלכלי? מה דעתכם על עיצוב מחדש?

02/04/2014
אין ספק כי בשנים האחרונות חל מהפך של ממש בכל הנוגע לעיצוב הבית בישראל. אנשים החלו מתייחסים לבית שלהם כאל מקום אסתטי ולא רק כאל מקום פרקטי ונוח. עיצוב פנים הינה הגדרה רחבה של הענקת סגנון מסויים לבית בהתייחס לכל האלמנטים שבבית על מנת ליצור אחידות באופן אסתטי ומרהיב. לא משנה איזה סגנון אהוב עליכם, עיצוב עוסק בירידה לכל הפרטים על מנת להפוך את הסגנון לאסתטי בצורה שאתם מעוניינים בה.

אסתטיקה לצד נוחות

אסתטיקה לצד נוחות
עיצוב פנים של בית או דירה מתייחס לכל הבית כיחידה אחת ולכל חלל כיחידה כשלעצמה. על מנת להתחיל לעצב את הבית יש לבחון את החללים עצמם ולהחליט על גודלם ועל היחס בינהם ועל המעברים בינהם. מלאכת העיצוב היא מיומנות מקצועית שלא כל אחד התברך בה, ולכן רבים נעזרים במעצבי פנים או באדריכלי פנים על מנת להשיג את המראה הרצוי להם בביתם. תפקיד המעצבת הוא לדאוג כי הבית יעוצב על פי הסגנון המועדף על בעלי הבית תוך שמירה על בית נוח ופרקטי. כלומר, לא לתת לאחד משני גורמים אלה להשתלט אחד על השני. עיצוב הבית מתייחס לכל האלמנטים בבית והוא כולל בין היתר את הדברים הבאים:

• תכנון חללי הבית
• תכנון פרקטי של כל חלל על פי הפונקציה שלו
• תכנון הרצפה, צבע הקירות והתקרה
• תכנון אלמנטים נוספים כדוגמת נישות, תקרות צפות, קרניזים וכדומה
• תכנון קפדני של ריהוט הבית כולל שטיחים, פינת ישיבה, וטרינות, מדפים וכדומה
• תכנון התאורה ובחירת גופי תאורה מתאימים
• תכנון ההצללה בבית לרבות סוגי חלונות ודלתות, תריסים ווילונות וכדומה
• תכנון של חפצי הנוי והאמנות בבית מיקומם וגודלם

עיצוב פנים מתייחס לכל המרכיבים הללו ליצירת הסגנון הרצוי בבית ותפקיד המעצבת הוא להבטיח שכל המרכיבים ישתלבו אלה באלה גם מבחינה סגנונית וגם מבחינה אסתטית מבלי לגרוע מן הנוחות או הפרקטיות של כל חלל וחלל.

סגנונות שונים לעיצוב הבית

כדי לשדרג את הבית יש לבחור באופן כללי סגנון שאתם מתחברים אליו וחשים בו בנוח. אין צורך לבחור את הסגנון המודרני ביותר ואין צורך להחליט על סגנון מסויים רק מכיוון שזה הטרנד היום. בית הוא רוב הזמן מקום שבו אתם ובני משפחתכם חיים בו ורק לעיתים רחוקות הוא מתפקד כיחידת אירוח לחברים או בני משפחה, ולכן עליו להיות מעוצב בסגנון שאתם מרגישים בו "בבית" כמו שאתם אוהבים. אין סגנון לא טוב, יש רק עיצוב לא מוצלח. כלומר, כל סגנון יכול להיראות מרהיב במידה והעיצוב הולם אותו. כך שגם אם אתם אוהבים סגנון יווני, או מרוקאי, אנגלי או ספרדי, כפרי או מאד מודרני עם הרבה מתכת וזכוכית, תוכלו לעצב אותו בצורה אסתטית ויפה, ולשדרג את הבית שלכם בצורה מרהיבה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים