כרגע באתר
5
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

השקעות נדל"ן בגרמניה לעומת הארץ

האם משתלם לרכוש נדל"ן להשקעה בגרמניה?

03/04/2014
הישראלים הצעירים נאלצים להמתין לנס גדול כמו הצעתו האחרונה של שר האוצר יאיר לפיד, אשר הציע תכניות דיור חדשות שיפחיתו את מחיר המע"מ עבור זוגות צעירים שלפחות אחד מהם שירת בצה"ל או עשה שירות לאומי. אין ספק שלמרות הצעת החוק האדיבה, לצעירים רבים יהיה עדיין מאוד קשה להשיג את ההון העצמי בכדי לרכוש דירה. מנגד, כאשר מדובר על השקעות נדל"ן של אילי הון למינם, עליהם לשקול האם להשקיע בנדל"ן בישראל או לכוון גבוה יותר למדינות זרות. נראה כי ישראלים רבים מעדיפים לעשות השקעות נדל"ן בגרמניה וליהנות ממשכירים מתורבתים ומנומסים יותר מהישראלים.

הבדל משמעותי במחירים

הבדל משמעותי במחירים
קשה להשוות בין שוק הנדל"ן הישראלי לבין השקעות נדל"ן בגרמניה, לאור ההבדל המשמעותי במחירים ולאור התשואות השונות בין השניים. כיום הבירה האופנתית ביותר בגרמניה היא ברלין, אשר ממשיכה לפרוח מבחינה תרבותית ונראה כי האוכלוסייה הצעירה מעדיפה להתגורר באזור זה וליהנות מכל מה שהעיר מציעה. רוב השכונות איכותיות ומשופצות מבפנים, יש היצע מאוד גדול אך חשוב לשים לב כי יש גם ביקוש גדול. לפי פרסומים שונים, מחיר ממוצע של מ"ר לדירה בברלין הוא 2,038 יורו למ"ר, כאשר שכר הדירה הממוצע לשני חדרים יכול להגיע ל-250 יורו, מחיר נמוך בהרבה מהמחירים בתל אביב, לכן זה שיקול נוסף שעל הקניינים הישראלים לעשות. אומנם ההשקעה תהיה נמוכה יותר, אך גם ההחזר החודשי מהשכרת הדירה יהיה יותר נמוך.

נכס לאותות מלחמה

אך למרות שהתשואה עלולה להיות נמוכה, אין ספק כי השקעות נדל"ן בגרמניה אפשריות הרבה יותר מישראל, אפילו לאנשים הפשוטים ולא רק לאילי ההון המקומיים. במידה והרצון הוא השקעה לטווח הארוך, זה בהחלט ישתלם ובנוסף לכך בית בבירת גרמניה זה נכס בעל יתרון גדול למקרה שיהיה צורך בשימוש במסכות אב"כ בישראל. נראה כי למרות הצעת החוק האחרונה האמורה לעיל, אנשים חוששים לעשות את הצעד ומתקשים הן בצבירת הון עצמי להתחלה וכמובן חוששים מההחזר החודשי. בכדי לדעת קצת יותר ולעשות את הצעדים הללו בחוכמה, כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע הן בנוגע להשקעות נדל"ן והן בנוגע ללקיחת משכנתא לרכישת דירה. בישראל יש יועצי משכנתאות מעולים שיעניקו לכם ייעוץ אובייקטיבי וכן יועצי נדל"ן שיפרטו עבורכם את היתרונות והחסרונות, הן בהשקעות נדל"ן בישראל והן על השקעות נדל"ן בגרמניה, שייתכן כי יקרצו לכם אך בסופו של דבר לא יהוו הבדל משמעותי מבחינת התשואה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים