כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

שכירת נוטריון לענייני נדל"ן

חסכתם כסף ואתם עומדים לרכוש דירה חדשה? שוקלים להצטרף לקבוצת רכישה? וגם איך בוחרים דירה בתנאי משכנתא סבירים? זה הזמן להתייעץ עם נוטריון.

06/04/2014

דיני מקרקעין ושכירת נוטריון

דיני מקרקעין הם דינים העוסקים בכל הנוגע למקרקעין ונדל"ן – מגרשים, רישום בטאבו, מבנים, שכירות מקרקעין, בתים משותפים, קבוצות רכישה ועוד. דיני מקרקעין זה לא תחום פשוט ולא לכולם יש את המשאבים והכסף לשכור את שירותיו של עורך דין יקר שיסייע להם בטיפול בהם. לכן, בין אם מדובר ברכישת דירה חדשה או ישנה, לקיחת משכנתא, או אפילו בניית בית חדש, חשוב לדעת שאפשר גם להתייעץ עם נוטריון מומחה בתחום.
נוטריון הוא עורך דין המוסמך לפי חוק לאשר, לאמת, להעיד ולערוך מסמכים משפטיים שונים. חתימתו מוכרת בבית משפט כאישור למקוריות המסמך, לזהות החותמים עליו ולעובדה כי המסמך נחתם מרצונם האישי. מסמכי הנוטריון ראויים לשימוש כראיה בבית משפט ורשויות שונות בארץ ומחוצה לה. נוטריון טוב יכול לספק חוות דעת מקצועית שתהווה תחליף לייעוץ יקר וארוך עם עורך דין. נוטריונים שונים מציעים שירותי נוטריון אקספרס השולחים מסמכים מקצועיים לפי דרישה בדואר או עם שליח עד הבית. נוטריון העוסק בדיני מקרקעין מתעסק גם בחוזי נדל"ן, העתקת נכסים, הענקת נכסים, מעמד זיכרון דברים בעת משא ומתן לרכישת דירה וכדומה.

קבוצת רכישה – המסמכים הדרושים

לא פעם אתם פותחים עיתון או אתר אינטרנט ונתקלים במודעות המכילות הצעה מפתה כגון: "השכונה הירוקה – קבוצת רכישה", "קבוצת רוכשים איכותית", "פטור ממס" וכיוצא באלו. חשוב קודם כל להבין מה זאת קבוצת רכישה. קבוצת רכישה היא קבוצה של אנשים, דיירים לעתיד, הרוכשים זכויות על קרקע ומתארגנים יחד להקמת מבנה. לרוב המטרה של אנשי הקבוצה היא הוזלת העלויות ברכישת דירה חדשה. ברגע שהחלטתם לבחור באפשרות מסוג זה לרכישת הדירה המיוחלת, יש לעשות שיעורי בית ולהבין לקראת מה אתם באים ומה תקבלו בתמורה. מסמכים עליהם כדאי לכם לחקור לדוגמה: מס שבח, דו"ח אפס וכמובן מסמך הסכם השיתוף בין הדיירים העתידיים לקביעת הכללים והיסודות לפעילות הכוללת בקבוצה.

רכישת דירה חדשה מקבלן

בתור זוג צעיר, לאחר החיסכון וגיוס הכספים הראשוני, החלטתם סופסוף לקנות את דירת החלומות עליה חלמתם מאז שהייתם זוג בתחילת הדרך. כעת אתם במגעים מול הקבלן ומנהל הפרויקט, מה שדורש מכם מעורבות רבה בתהליכים ביורוקרטיים מורכבים. זה עלול להיות תהליך ארוך ומסובך וכמובן יקר מאוד. לכן, חשוב שתדעו מה הזכויות המגיעות לכם כשתגיעו למעמד החתימה עם הקבלן ולשם כך, רצוי לשכור את שירותיו של נוטריון המתמחה בדיני מקרקעין ונדל"ן. נוטריון מסוג זה יעזור לכם בהבהרה של הזכויות, החובות והעלויות שכרוכות ברכישה, כך שתבינו את התהליך ב"מילים שלכם" ובשפה ברורה ככל האפשר.

לוקחים משכנתא

לפני שאתם מתחייבים בלקיחת משכנתא בסכומים גבוהים לטווח ארוך, חשוב להבין מה הכללים והתהליכים שעליהם להתעדכן לגביהם. תחילה, נבין מהי המשכנתא? משכנתא היא הלוואה לטווח ארוך הניתנת על גוף פיננסי כלשהו: בנק, חברת ביטוח וכדומה על מנת לרכוש דירה או לשדרג נדל"ן כלשהו. הנכס או הדירה ישמשו ערובה להלוואה – במידה ולא הוחזרה ההלוואה על גבי התקופה שהוגדרה, יוכל הגוף המלווה, לצורך העניין הבנק, להשתמש בנכס/דירה על מנת לגבות את ההלוואה בחזרה. יתרה מכך, חשוב להבין כמה כללי יסוד ותהליכי ייעול בטרם תרכשו את המשכנתא. למשל: עשו השוואה בין הבנקים והשירותים הנלווים שהם מציעים בעת לקיחת ההלוואה. אל תסתפקו בהצעה אחת. בנוסף, כאשר אתם נתקלים במסמכים סבוכים עם הליכים משפטיים שאתם לא מבינים, כדאי לפנות לשירותי הנוטריון אקספרס כמוזכר לעיל, כך שלא תצטרכו לבזבז זמן יקר וכסף מיותר. בדרך כלל מספר מועט של פגישות, יספיקו ואת הניירת יוכל אותו נוטריון לשלוח לכם בדואר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים