כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי עיצוב גרפי – ההבדל בין לימודי תעודה לתואר

רוצים להירשם ללימודי עיצוב גרפי ומתלבטים בין לימודי תואר לבין קורס? להלן כל הפרמטרים שיסייעו לכם להגיע להחלטה.

10/04/2014
באמצעות לימודי עיצוב גרפי ניתן להשתלב במסלולי קריירה מגוונים. אך מה ההבדל בין דרכי ההכשרה, האם עדיף מסלול של לימודי תעודה או תואר ולמי זה בכלל מתאים? הנה כל התשובות לשאלות הנפוצות:

המטרה של לימודי עיצוב גרפי היא להקנות כלים ומיומנויות עבור סטודנטים המעוניינים להשתלב בתחום הפרסום, השיווק, התוכן, יחסי הציבור וכן הלאה. במהלך הלימודים נחשפים הסטודנטים אל שיטות עיצוב שונות ומקבלים ארגז כלים מגוון. בין היתר לומדים הסטודנטים איך להשתמש בתוכנות מחשב מתקדמות על מנת לעצב גרפיקה ייחודית, כיצד להנגיש את העיצוב של אתרי אינטרנט לציבור הרחב ומה ההבדל בין טכניקות עיצוב.

תכנית הלימודים של לימודי עיצוב גרפי כוללת סקירה של שיטות עיצוב בעבר ובהווה, היכרות עם טכנולוגיות מתקדמות להשגת מטרות עיצוב ומאפיינים פסיכולוגיים של שימוש בצבעים, דוגמאות, אלמנטים ופריטי עיצוב אחרים. זו תכנית הנחשבת מרתקת, מעניינת ורלוונטית לסגנון החיים המודרני בכלל ולתחום התקשורת בפרט.

כל מה שצריך לדעת על לימודי תעודה ותואר

כל מה שצריך לדעת על לימודי תעודה ותואר
יש מסלולים שונים עבור לימודי עיצוב גרפי ואת ההבדלים הבולטים ניתן לזהות בין לימודי תעודה ותואר. ההבדלים באים לידי ביטוי במספר היבטים:

א. היקף הלימודים – תואר ראשון דורש היקף לימודים מסוים שאינו מחויב במהלך לימודי תעודה. תעודה ניתנת ברוב המקרים לאחר קורס קצר הנמשך מספר שבועות, בעוד לימודי תואר נמשכים מספר שנים לפחות וכוללים קורס יסודות, רקע תיאורטי והתמחות.

ב. עלות – מי שמעוניין ללמוד תואר ראשון בעיצוב במוסדות ההשכלה הגבוהה יכול ליהנות מתשלום של שכר לימוד אוניברסיטאי. לעומת זאת, בלימודי תעודה המתקיימים במוסדות פרטיים לא מתבצע פיקוח מטעם המועצה להשכלה גבוהה. המשמעות היא ברוב המקרים עלות גבוהה יותר של הלימודים.

ג. השתלבות בתחום – לימודי תעודה מתמקדים בכלים המאפשרים השתלבות מיידית בתחום של עיצוב גרפי. מנגד, לימודי תואר מעניקים בעיקר את הרקע הדרוש. את לימודי התעודה מעבירים אנשי מקצוע עם ניסיון, בעוד בלימודי תואר אפשר לפגוש גם מרצים המגיעים מתחום התיאוריה בלבד.

איך יודעים איזה מסלול לבחור?

סטודנט המעוניין ללמוד עיצוב גרפי יכול להשתמש בשיקולים שונים על מנת לדעת איזה מסלול לבחור. ראשית, עליו להגדיר את מטרות הלימודים. מי שמגיע אל התחום ללא אף סוג של רקע יכול להסתפק בלימודי תעודה, ועם הזמן להבין האם מדובר על כיוון הקורץ עבורו. שנית, יש לקחת בחשבון את מסגרת התקציב, המלגות ותנאי התשלום. ברוב מוסדות הלימוד המציעים תעודה ישנה פריסת תשלומים נוחה, שלא תמיד קיימת בקרב אוניברסיטאות.

לסיכום, אפשר לומר באופן כללי שלימודי תעודה בכל תחום, ובעיקר בעיצוב גרפי, מתאימים למי שמחפש אחר משרה ספציפית. הרכב הלימודים מותאם לצרכי הסטודנטים והוא עולה בקנה אחד אפילו עם משרה מלאה קיימת. שעות הלימודים נוחות יחסית, יש פריסה רחבה של מוסדות לימוד ואפשר להצטרף אל מסלולים שונים במהלך כל השנה.

מנגד, לימודי תואר רלוונטיים עבור סטודנטים המעוניינים באופק אקדמי. מי ששוקל להמשיך את לימודי התואר הראשון לתואר שני, להרצות במכללות או באוניברסיטאות ולהמשיך מתואר בעיצוב גרפי לתארים חופפים אחרים, ימצא את מבוקשו בין מוסדות האקדמיה ולא במסלולי התעודה הרגילים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים