כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ניהול אחזקות ביניים

בניינים רבים היום דרושים לשיפוץ, חשוב לתחזק בניין ישן ולדאוג למצבו ותפקודו.

24/04/2014
היום, רוב האנשים שגרים בבניין משותף מרגישים שהבניין מעט מוזנח, וועד הבית אינו עושה את עבודתו בצורה תקינה או מצד שני, אתם מתפקדים כוועד הבית ואתם נאלצים להתמודד עם קשיים וחוסר מענה מצד הדיירים הגרים אתכם. בדיוק בגלל סיבות כאלו וקשיים מסוג זה החלו לקום להן חברות הנותנות שרותים של ניהול בניין בצורה מקצועית.

עולם הנדל"ן גודל בכל הארץ ויש פרויקטים של בניינים בכל מקום בארץ. כמעט כל בניין שקם בישראל יעמוד על רגליו עם חברת ניהול מקצועית שמוכנה "לתפוס פיקוד". מכירות של בתים בכל הארץ נעשות בהתאמה מול הדיירים שהבניין הולך לקום עם חברת ניהול שתנהל את כל צורכי הבניין, לפחות לשנה הראשונה.

במה מטפלת חברת הניהול?

חברת הניהול מקבלת לידה את ניהול הבניין עם תום תהליכי הבנייה שלו, בעצם מרגע שדיירים מתחילים להיכנס לדירות ולגור בהן. חברות הניהול אמורות לדאוג לצורכי הבניין והן מחליפות את תפקיד וועד הבית. תפקידי החברה הוא להיות אחראים על גבייה של תשלומי ועד בית על גינון, שטיפת חדר מדרגות, שיפוץ הבניין במידה ונדרש וכדומה. בנוסף, בהרבה מקרים חברות הניהול לוקחות לידיהן גם את ניהול הבתים ובמידה שנדרש להזמין איש מקצוע כגון טכנאי מזגנים, אינסטלטור וכדומה שרותים אלו עוברים דרך חברת הניהול.

בשורה התחתונה חברת הניהול אחראית על ניקיון הבניין, תשלומי משותפים כגון חשמל בחדר המדרגות, תשלומים לספקים חיצוניים כגון צבעי, גנן וכדומה בנוסף החברה אחראית לגבות את התשלום מהדיירים עצמם.

מה עלות השרות?

כאשר מדברים עם דיירים על חברת ניהול מיד עולים המון שאלות והמון חששות. אחד החששות העיקריים ביותר בנושא זה הוא נושא עלות השרות. הרבה אנשים חושבים שכאשר מדובר בחברת ניהול עלות השרות יהיה יקר ויעלה את ההוצאות החודשיות של הדיירים. בפועל עלות השרות אינה יקרה כל כך ובהרבה מקרים, למרות המחיר, אופציה זו מתגלה כמשתלמת מאד.
ברגע שמזמינים איש מקצוע דרוש לתאם אתו מועד הגעה, לנהל מו"מ על המחיר, להסביר את התקלה והתעסקות נוספת. כל התהליך הזה לוקח הרבה זמן ואנרגיות מיותרות, חברת הניהול מתאם ומנהלת את התקשורת מול איש המקצוע או הספק האמור להגיע ולתת את השרות המבוקש.

עלותו שירות אחזקת מבנים נבנה ומורכב ממספר משתנים שונים בכל בניין כגון מיקום הבניין, מספר הדיירים והדירות בבניין, נוף הנצפה מהחלון, שירותים הנלווים ועוד כל אלו חלק מהמאפיינים המשפיעים על המחיר. על מנת להגיע למצב שבו עלות השרות היא אינה יקרה והשרות עצמו איכותי יש לעשות מחקר ולבדוק מספר גדול של חברות ניהול וכך לבחור את החברה הרצויה ביותר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים