כרגע באתר
7
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

5 דברים שלא ידעתם על פרקטים

פרקטים הם פתרון ריצוף אידיאלי עבור בתים ודירות פרטיות. אך למרות השכיחות שלהם, נדמה כי יש לפחות 5 דברים אותם אנו עדיין לא יודעים על פרקטים

24/04/2014
הריצוף קובע את איכות החיים בבית לא פחות מגודל המבנה, עיצוב החלל או גובה הקירות. ככל שהריצוף יהיה איכותי ועמיד יותר, כך נוכל ליהנות מתחזוקה מינימאלית ומראה אסתטי מרשים. בנוסף, כיום ישנו היצע רחב של פתרונות ריצוף. ההבדלים בין פתרונות הריצוף השונים באים לידי ביטוי במחיר, בסוג ההתקנה וגם בחוזק ובעמידות. עסקים נבחרים בתחום פרקטים ודקים יוכלו להציע הבדלים נוספים אך מעבר להכל, פרקטים תופסים את מעמדם בתור פתרון ריצוף אידיאלי ויש 5 דברים שאתם כנראה עדיין לא יודעים עליהם:

1. פרקטים מתאימים גם לבתים עם חיות מחמד

עד לפני מספר שנים נמנעו בעלי הכלבים או החתולים מריצוף של הבית בפרקטים. ההנחה הייתה שהציפורניים של חיות המחמד פוגעות בריצוף, על אף שבפועל ניתן למנוע זאת בקלות. פרקטים מעץ מלא עוברים תהליך של ציפוי וגימור בלכה ולכן אינם נשרטים בקלות, בעוד פרקטים סינתטיים כלל אינם חשופים לסכנה מן הסוג הזה.

2. לא חייבים לפרוץ את מסגרת התקציב על מנת לרצף את הבית בפרקטים

האם ידעתם שריצוף בפרקטים הוא לא יקר יותר מריצוף בבטון או בקרמיקה? הביקוש הגבוה לפרקטים והגדלת ההיצע הביאו לירידת מחירים משמעותית, המאפשרת לכל אחד להגשים חלום ולרצף את הבית או הדירה בפרקטים. מעבר לכך, יותר ויותר בעלי משרדים מחליפים את הריצוף המסורתי של המשרד בפרקטים מודרניים ומפנקים.

3. לא כל הפרקטים פוגעים באיכות הסביבה

3. לא כל הפרקטים פוגעים באיכות הסביבה
פרקטים סינתטיים הם לא פחות מוצלחים מפרקטים העשויים עץ טבעי. המשמעות היא שניתן לרצף עשרות מטרים של דירה ובית מבלי לפגוע באיכות הסביבה, ומבלי לגזום אפילו עץ אחד. פרקטים סינתטיים הם הדרך הטובה ביותר לשלב את סגנון העיצוב המודרני מבלי שזה יבוא על חשבון עקרונות אקולוגיים.

4. התקנה של פרקטים מתבצעת על תשתית קיימת

הרבה אנשים לא מודעים לעובדה שניתן להתקין את הפרקטים על גבי רצפה קיימת. אפשר לרצף דירה שלמה תוך שעות בודדות, מבלי ליצור לכלוך, נזקים או עוגמת נפש. ההתקנה היא מאסיבית, חזקה ועמידה לשנים רבות. יש אנשי מקצוע המבצעים התקנת פרקטים לבקשת הלקוח במחירים משתלמים ואטרקטיביים כל השנה.

5. קל יותר לנקות פרקטים מאשר רצפה רגילה

עובדה נוספת התורמת לפופולאריות של הפרקטים קשורה לסוג הניקיון. קל יותר לנקות אותם מאשר לשפשף, להבריק או לצחצח רצפה רגילה. את הפרקטים מנקים עם סמרטוט לח וחומרי ניקוי ייעודיים, או פשוט באמצות מטלית יבשה. הפרקט אינו צובר כתמים ואין סיבה לחשוש מפני אבק או נזקים אחרים.
לסיכום, כדאי לאסוף מידע לפני שמחליטים על ריצוף מחדש של הבית או המשרד. יש להכיר את העובדות השונות בנושא של פרקטים, להתייעץ עם אנשי מקצוע ובעיקר לברר לגבי ההבדלים בין הדוגמאות והדגמים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים