כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כל מה שכדאי להספיק אחרי הצבא ולפני התחלת הלימודים

נמצאים רגע לפני השחרור מצה"ל ודקה לפני האוניברסיטה? להלן כל הדברים שאתם צריכים עוד להספיק!

27/04/2014
חיילים משוחררים נהנים מהרבה זמן פנוי לפני תחילת הלימודים האקדמיים. את הזמן הפנוי הזה אפשר לנצל לשורה ארוכה של משימות, פעילויות, חוויות ואטרקציות עליהן נפרט במאמר הבא:

יום השחרור מהצבא הוא בעל משמעות סמלית ומעשית. ברמה הסמלית מעידים חיילים משוחררים על תחושה של חופש, בגרות ובעיקר אפשרויות בלתי מוגבלות. במקביל, אחרי הצבא יש הרבה יותר זמן פנוי וברוב המקרים גם כסף שנצבר לאורך השירות. תנאים אלו מעלים לא מעט סוגיות ודילמות לגבי מה כדאי להספיק אחרי הצבא וטרם תחילת הלימודים האקדמיים.

בראש ובראשונה, יש לציין כי ההספק אחרי הצבא תלוי במידה רבה בהעדפות האישיות. יש כאלה שיתכננו את קורס הפסיכומטרי או השלמת הבגרויות כבר יום אחד אחרי היציאה מהבקו"ם, לעומת אחרים שיעשו זאת בשלב מאוחר יותר. גם ההשפעה של ההורים, המשפחה והחברים אינה מבוטלת ולכן מדובר על החלטה סובייקטיבית. יחד עם זאת, אי אפשר להתעלם מהעובדה שקיימים דברים שבכל מקרה כדאי להספיק לפני שהזמן הפנוי יסתיים.

לגזור ולשמור: רשימת דברים שחייבים לעשות

משך הזמן הפנוי אחרי הצבא ולפני התחלת הלימודים האקדמיים תלוי בנתונים האישיים של כל חייל משוחרר, אך אילו הדברים שבכל מקרה כדאי להכניס ללוח השנה:

א. טיול לתאילנד – נסיעה לחו"ל היא גולת הכותרת של הפעילויות אחרי הצבא ובראש הרשימה עומדת תאילנד. זו היא מדינה אקזוטית עם שורה ארוכה של פעילויות, אטרקציות וחוויות עבור חיילים משוחריים. אפשר לרכז את הטיול בבנגקוק וליהנות ממחירים נמוכים על שלל מוצרים, לעלות צפונה כדי לטייל בין היערות והכפרים או להתמקד באחד האייים בדרום.
טיול לתאילנד הוא חוויה בלתי נשכחת המבטיחה הכנה מושלמת ללימודים האקדמיים.
ב. חיסכון כספי – בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא חייבים לבזבז את כל הכסף לפני תחילת הלימודים. עדיף להקצות מספר חודשים לעבודה מאומצת וכך להתחיל את הלימודים בראש שקט. בנוסף, כיום ניתן לנסוע לחו"ל ועדיין להשאיר מספיק זמן לחיסכון כלכלי מבוקר ונכון.
ג. מעבר דירה – סיום הצבא הוא הזדמנות מצוינת לעזוב את בית ההורים ולמצוא דירה פרטית. אפשר לחפש אחר דירה בסביבת מוסד הלימודים, או להצטרף אל חברים שכבר עשו את זה. במהלך לימודים אקדמיים אין הרבה זמן לחיפוש אחר דירה אטרקטיבית בראש שקט. נצלו את לוח הזמנים הפנוי אחרי הצבא ותוכלו למצוא את דירת החלומות.
ד. זמן איכות עם המשפחה – השירות הצבאי אינו מאפשר בילוי של זמן איכות עם המשפחה. רצוי לנצל את הזמן הפנוי לפני תחילת הלימודים כדי לצאת עם המשפחה לטיול בחו"ל, לבלות יותר בבית או אפילו להקפיד על ארוחות שישי קבועות. הרגלים אלו חסרים במהלך תקופת הלימודים העמוסה וההמלצה היא לשלב אותם עוד לפני שנכנסים לאוניברסיטה.

לסיכום, אין ספק שכל חייל משוחרר בוחר לבלות את הזמן הפנוי אחרי הצבא בצורה שונה. עם זאת, חשוב להכיר את אפשרויות הבילוי העיקריות ולא לוותר על דברים כגון טיול לתאילנד, חיסכון, מעבר דירה ובילוי עם המשפחה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים