כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי טכנאי מרכזיות IP

מי שמכיר את התחום של מרכזיות IP יודע עד כמה חשובה הנוכחות של טכנאי מקצועי. בשנים האחרונות החלו מוסדות הלימוד המובילים להציע מסלולים ייחודיים עבור סטודנטים המתעניינים בתחום, ובמאמר הבא נסביר מה הם כוללים

01/05/2014
לימודי טכנאי למרכזיות IP מתאימים למי שרוצה להשתלב בתחום הטכנולוגיה, התקשורת והטלפוניה. לימודים אלו עולים בקנה אחד עם הצרכים המודרניים של עסקים קטנים וגדולים בכל רחבי העולם. בראש ובראשונה, באמצעות הלימודים ניתן להיחשף אל העקרונות של מרכזיות IP והמשמעות שלהן עבור תחום התקשורת. מרכזיות אלו עושות שימוש ברשת האינטרנט במטרה לחבר את כל השלוחות למוקד אחד.

היתרון בא לידי ביטוי ביצירת רשת הכוללת עובדים מהבית, עובדים מתוך העסק, ספקים, מנהלים, נותני שירות ועוד. בנוסף, המיקום הפיזי של השלוחות הופך להיות חסר משמעות ולכן התועלת הכלכלית היא מיידית. המרכזיות חוסכות כסף עבור העסקים ומשדרגות את תשתית התקשורת הקיימת עשרות מונים.

מה כוללים הלימודים?

הנדסאי אלקטרוניקה יכול לבצע בקלות הסבה ללימודים טכנאי מרכזיות תקשורת, אולם הלימודים מתאימים גם למי שאינו מגיע עם רקע מקצועי ספציפי. דרישות הקבלה הן 12 שנות לימוד, ראיון אישי ובחלק ממוסדות הלימוד גם הצלחה במבחני אנגלית או במבדקי כישורים טכניים.

הלימודים כוללים את הנושאים הבאים:
- מערכות תוכנה וחומרה
- תקשורת נתונים וטלפוניה
- יישום ידע תיאורטי על גבי מערכות תקשורת קיימות
- פיתוח יכולות טכניות
- התמחות בעיבוד אותות ותקשורת
- התמחות במיקרו אלקטרוניקה

מבחינת נושאי הליבה, הלימודים מבוססים בין היתר על ידע פרקטי בתחומים כגון מתמטיקה, פיזיקה, כימיה ואנגלית. הדגש הוא על מקצועות ריאליים ובמגוון רחב של קורסים יכולים הסטודנטים לשלב הרצאות פרונטליות עם מעבדות, התנסויות, מבחנים וביצוע פרויקטים.

אפשרויות התעסוקה לאחר הלימודים

רוב הסטודנטים המתעניינים במסלול של לימודי טכנאי מרכזיות IP מתמקדים בנושא של אפשרויות התעסוקה. ראשית, יש לציין את חברות התקשורת הגדולות המעסיקות טכנאי לצורך תהליכי אפיון, פיתוח ובקרת איכות. לאחר הלימודים ניתן להשתלב בקלות בתחום התקשורת ולקחת חלק גם בענפי האינטרנט המגוונים, בארץ או במקומות אחרים בעולם. שנית, מרכזיות IP משרתות לעיתים קרובות גם מוסדות ציבור המעסיקים טכנאים פנימיים. התנאים בעבודה ממשלתית או ציבורית מן הסוג הזה הם אידיאליים עבור סטודנטים צעירים או מבוגרים.

אפשרות תעסוקה לא פחות אטרקטיבית עם תום הלימודים מתאימה למי שמחפש אחר השלמת הכנסה, או לחילופין מעוניין בקריירה שנייה. משך הלימודים קצר יחסית וניתן בכל שלב לשדרג את הידע הקיים בתחום של הנדסת אלקטרוניקה. ההשערות הרווחות הן להמשך התקדמות טכנולוגית בתחום המרכזיות, התקשורת והטלפוניה ולכן הסטודנטים מוזמנים להוביל את התחום. לימודי ההמשך הפוטנציאליים הם עבור תואר שני בהנדסת חשמל או לימודי הנדסה לתואר שני במגוון רחב של תחומים אחרים העומדים על הפרק.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים